MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Głośność dwóch równoległych ścieżek - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Głośność dwóch równoległych ścieżek (/temat-glosnosc-dwoch-rownoleglych-sciezek)



Głośność dwóch równoległych ścieżek - hudson462 - 10.11.2015

Witam. Załóżmy, że mam w utworze pewną ścieżkę z określonym poziomem głośności. Jeżeli chcę tą ścieżkę zdublować ( tak aby dwie identyczne ścieżki grały równolegle) to jak powinienem ustawić poziomy głośności tych ścieżek, aby suma ich głośności była równa głośności wyjściowej ścieżki? Obie powinny mieć identyczną głośność jak ścieżka wyjsciowa? Może każda z nich powinna mieć o połowę mniejszą głośność? Przepraszam za brak poprawności językowej, ale nie wiedziałem jak innaczej nazwać głośność, stąd tyle powtórzeń. Pozdrawiam


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Zirds - 10.11.2015

Tak ustaw by na ścieżce Master/Mix/Suma szczyt głośności dobijał do 0dB i nie miał przesterowania ponad 0dB. Możesz też zostawić trochę dynamiki dla innych instrumentów i tak obserwować pasek głośności ścieżki Master by dobijało do -6dB.


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - hudson462 - 10.11.2015

Przepraszam, że zadaje pytanie odnośnie nieco innej rzeczy w tym samym temacie, ale nie chcę tworzyć tematu dla każdej rzeczy, która mnie interesuje bo bym całe forum zaśmiecił. To pytanie kieruję do osób pracujących w FL Studio. Czy można ustawić parametry automatyzacji ( która domyślnie działa tylko na jeden kanał) tak żeby działała na kilka różnych kanałów? Pytam dlatego, że chce zdublować synthy i jedną kopię spanoramować w lewo, a drugą w prawo w celu uzyskania efektu stereo i będę musiał rysować nowe automacje tak, aby oba kanały były identycznie modyfikowane w czasie.


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Zirds - 10.11.2015




RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - hudson462 - 10.11.2015

Heart
A jaka będzie różnica jeżeli zdubluję na przykład lead, jeden umieszczę maksymalnie w lewo, drugi maksymalnie w prawo niż gdybym nie kopiował wspomnianego instrumentu tylko ustawił maksymalną separację stereo w mikserze?

Podwójny post... Łączę.
RaNi/Works 24112015/1641



RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Zirds - 11.11.2015

A nie możesz użyć jakiejś wtyczki poszerzającej stereo?


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - hudson462 - 11.11.2015

Właśnie zastanawiałem się czy takie są i z researchu wynika, że FL Studio ma coś takiego jak Stereo Enhancer, gdzie można zmienić parametr OFFSET i dzięki temu poszerzamy mix. Czy o takich wtyczkach piszesz? Aha jeszcze jedno, jak mam ten lead co chcę spanoramować to powinien być monofoniczny żeby dobrze to brzmiało?


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Zirds - 11.11.2015

Jak chcesz poszerzyć bardziej w stereo coś co jest w mono? Da się, ale efekt będzie słaby.


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Fly - 16.11.2015

Możesz spróbować S1 Stereo Imager od waves. U mnie działa swietnie ;) Pozwala na dowolną ingerencję w panoramę :D


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Zirds - 16.11.2015

A stać kogoś na zakup Waves? Są darmowe odpowiedniki płatnych pluginów... Po co się chwalić czymś co do ukradło?


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Fly - 17.11.2015

(16.11.2015, 13:26)Zirds napisał(a): A stać kogoś na zakup Waves? Są darmowe odpowiedniki płatnych pluginów... Po co się chwalić czymś co do ukradło?

Z góry zakładasz,że ukradłem? Już na siłę musisz się doczepiać...więcej luzu.

Co do darmowych odpowiedników-są,ale ich nie polecę,bo nie używałem żadnego.


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Zirds - 17.11.2015

Nie czepiam się na siłę, ale to co robisz to namawianie do czynu kradzieży. Znasz pojęcie Copyrightu?


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Fly - 17.11.2015

Idąc tym tokiem myślenia, polecenie każdej płatnej wtyczki lub programu to namawianie do kradzieży?


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Zirds - 17.11.2015

I tak i nie.


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Wizzardius - 2.12.2015

Jeśli chcesz coś mono zmienić na stereo możesz to zrobić tak, że:
Dublujesz ścieżke z sygnałem (np lead)
Pierwszą dajesz np max w prawo, drugą max w lewo.
Drugą opóźniasz o iles ms. Np 15. Jak faza wszystko sie zgadza to jesteś w domu. (tt dynamic range to sprawdzisz).
Zamiast/dodatkowo możesz na jednej ścieżce coś pokombinować z equalizacją (żeby była inna niż na drugiej). No cokolwiek ;d

Dalej sobie juz możesz kminić automatyke jak chcesz.


RE: Głośność dwóch równoległych ścieżek - Herman - 2.12.2015

limiter z analizatorem widma po pierwsze, po drugie masz dobry moment na przestudiowanie pojęć mid/side. poszukaj na forum ;)