MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA AdamWax - Failure - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA AdamWax - Failure (/temat-electronica-adamwax-failure)



AdamWax - Failure - Abigail Noises - 12.11.2015

Taki oto traczek, w którym chciałem przełamać ''pływający bit'' różnymi połamańcami - zespoliłem to tekstem i wokalem, no i jest.




RE: AdamWax - Failure - qnebra - 12.11.2015

Pierwsze wrażenie - mroczniejsza wersja wakacyjnego hitu na plaże gdańskie.

Pewnie za sprawą tego tanecznego beatu, który połamałeś (ładna panorama stereo) jakimiś samplami. Natomiast odnośnie oceny, to nie mam pojęcia co o tym sądzić. Technicznie oczywiście prezentujesz solidny, dobry i stały poziom. Tylko ten utwór taki dziwaczny właśnie, nie porażka, tylko właśnie takie coś… dziwaczne.

4/5


RE: AdamWax - Failure - Abigail Noises - 12.11.2015

No wiem, że tak właśnie można to odebrać - sam się zastanawiałem czy takie zestawienie mi do końca pasuje ale w sumie utwór powstał i muszę go bronić ;) I z jednym się nie zgadzam, że utwór jest w klimatach wakacyjnych. Dzięki za opinie.


RE: AdamWax - Failure - Burning Car - 12.11.2015

A mnie się podoba z jednym ale ... dlaczego aż 6 minut? Myślę, że 3:30 no powiedzmy 3:50 było by ok. Moim zdaniem za dużo razy powtórzyłeś główny motyw na początku. Ogólnie mroczne i bardzo klimatyczne. Chociaż nie do końca potrafię sobie zilustrować ten klimat :( . Mimo iż za długie daje piątala.


RE: AdamWax - Failure - Abigail Noises - 12.11.2015

Zaczynałem od 9.00 minut xD Tak to własnie jest jak się kręci szkielet utworu na maszynie - wychodzą takie ''długasy'' - a potem trzeba ciąć, ciąć, ciąć.....


RE: AdamWax - Failure - The Timbrer - 12.11.2015

Super klimat :D Jednak coś mi się nie podoba w tym momencie w okolicach 4 minuty. Słyszę tam przestery delikatne i nie wiem czy było to zamierzone czy też nie jednak średnio mi się to podoba :D Duży plus (+) :D


RE: AdamWax - Failure - Abigail Noises - 12.11.2015

No dobrze słyszysz od 4.00 do 4.40 - to jest celowe... W końcu: ''Failure'' ;)


RE: AdamWax - Failure - The Timbrer - 12.11.2015

No tak faktycznie :D "Failure" Jak już wcześniej było wspominane utworek ciut przy długi. Motyw główny jest na prawdę fajny i podoba mi się jednak jak też już ktoś wcześniej wspominał został za dużo razy powtórzony.


RE: AdamWax - Failure - chafer - 12.11.2015

Po 31 sekundzie czekałem, aż tło "zelży", odpuści... Aż się prosi o jakiś filtr odcinający płynnie niskie częstotliwości.
Początek nużący - skróciłbym to, co się dzieje między 00:30 a 2:30 przynajmniej czterokrotnie. Tak samo 2:30 - 3:30 - dwa razy za długie. 3:50 - barwa dzwoneczków nieczytelna (chyba nachodzą na siebie częstotliwości, razem z tym "śpiewnym leadem", albo to po prostu taki sampel) i stają się po chwili irytujące. Noise całkiem ok. W 5:31 - podoba mi się (aż szkoda, że to koniec). Podobają mi się wszystkie wejścia (np. 2:00 czy 3:30).

Miejscami kawałek brzmi naprawdę dobrze. Jak tak sobie poskakałem w losowe miejsca to nie trafiłem na zły fragment. Niestety jako całość to wszystko się nie klei. Ode mnie 3/5.


RE: AdamWax - Failure - Zirds - 12.11.2015

Fajne chociaż ten dolny pad co gra przez cały czas w tle trochę jakby za mocno przekompresowany, albo ma za dużo Mida. Chórki w tle ledwo słychać. Za to dam Ci 2/5

Za to perkusja bardzo ładna, subtelna i delikatna.. Bardzo podoba mi się "clap", który jest lekko zblurowany.. Ładne 5/5

Końcowe przeszkadzajki, które po jakimś czasie z tymi bębenkami, które w kółko to samo nawijają 4/5

Wokale 5/5

Ocena Końcowa 4/5


RE: AdamWax - Failure - Abigail Noises - 13.11.2015

chafer - ogólnie zgadzam się co do długości ale co do dzwoneczków to nie wiem na jakim sprzęcie słuchasz bo jak dla mnie to na moim odsłuchu to jest ''akurat'' - na pewno nie są stłamszone a powiedziałbym, że jak dla mnie to nawet za bardzo się jeszcze wybijają.

Zirds - rozłożyłeś utwór na czynniki pierwsze :) Dla ciekawostki, to cały bit nagrany (znów) na JD-Xi


RE: AdamWax - Failure - chafer - 13.11.2015

Mój sprzęt to Resolv A6. Od 3:50 jest "coś", co nie pasuje. Moje ucho mówi w tym miejscu stanowcze "nieee" :)


RE: AdamWax - Failure - KamykCHD - 13.11.2015

Czy tylko Mi słysząc ten utwór przychodzi na myśl Pacha Ibiza?.. :)


RE: AdamWax - Failure - nqe36 - 18.12.2015

Naprawdę niezła piosenka ambientowa.Zdecydowanie lepsza od nowszej Twojej produkcji :)