MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Rumush - I Don't Feel Like It Anymore (EP) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Rumush - I Don't Feel Like It Anymore (EP) (/temat-electronica-rumush-i-don-t-feel-like-it-anymore-ep)



Rumush - I Don't Feel Like It Anymore (EP) - Rumush - 24.11.2015

Witam,

Chciałbym podzielić się z Wami 20 minutowym EP o nazwie 'I Don't Feel Like It Anymore'. Znajdziecie tu efekt moich eksperymentów z elektroniką jak i ambientem. Chciałem uzyskać efekt historii opowiedzianej muzyką.
Na razie projekt znajduje się na YouTube, ale pojawi się na BandCampie w najbliższym czasie.
Z chęcią usłyszę Wasze opinie.




Edit: Miałem problemy z wklejeniem playlisty, więc wrzucam dwa pierwsze kawałki. Resztę znajdziecie na kanale. Nie chcę zamulać wątku.


RE: Rumush - I Don't Feel Like It Anymore EP - Shabboo Harper - 27.11.2015

Ojejjj... jakże mroczny, skażony "czernią", ponurych, wręcz horrendalnych tonów stworzyłeś "świat". Wszelkie konfiguracje dźwięków - wyrafinowane, prima; "odcienie" a'la African/Chinese Style niepospolicie intrygujące acz również nużące; industrialne fx'y pięknie "brudzą" poszczególne utwory. Jest w tym wszystkim jakiś specyficzny koncept, gdzieś z "rubieży" Hip Hop'u/Trap'u, łagodnego Rock'a, agresywniejszego Electro czy przede wszystkim Dark Ambient'u. Takowy aliaż przy nieprostym aranżu i złożonych (ciężkich) "melodiach" jest skierowany, z pewnością, do konkretnego słuchacza. Jakiś minus? Tak, jeden i rzeczowy: tematy są zbyt przewlekłe i przez to odnoszę wrażenie lekko męczące... Jednakże,"chciałeś uzyskać efekt historii opowiedzianej muzyką", toteż Twój eksperyment brzmi właśnie tak, kompletnie. Rumush, jesteś producentem o charakterystycznym stylu. <takjest>


RE: Rumush - I Don't Feel Like It Anymore EP - Rumush - 27.11.2015

Miło to słyszeć :)
Mam nadzieję, że tematy w odbiorze nie są przesadnie przewlekłe, tylko tak przy granicy. Ale wiem o czym mówisz.
A jak już jesteśmy przy monotonnych aranżach to pewnie nieświadomie zainspirował mnie ten album:
https://www.youtube.com/watch?v=bzdw1MVJQME&list=PLUcXHQ7VorrWZwLE5j2m89ltgsvbHMPPX


RE: Rumush - I Don't Feel Like It Anymore EP - Abigail Noises - 29.11.2015

Ja to kupuję – to jest nowatorskie i ciekawe na tyle, że chce się słuchać, dotrwać do końca – to jak szukanie rozwiązania zagadki , a rozwiązanie zawsze jest przecież na końcu wędrówki... To ciężki materiał ale mnie to urzekło – podobają mi się dźwięki i aranżacja, a wypadałoby napisać ''opowiedziana historia''. Czy ''Tired of The Streets'' ma takie zakończenie? Bo jeśli tak to te cięcie jest rewelacyjne.

''Few Minutes...'' mniej mi przypadło do gustu bo nie lubię za bardzo takich dźwięków industrialnych. Resztę właśnie przesłuchuję ale i tak w ciemno mogę dać 5/5. Gratuluję.


RE: Rumush - I Don't Feel Like It Anymore EP - Rumush - 29.11.2015

Tired of The Streets' tym cięciem przechodzi w 'Few Minutes by Myslef'. Można to zinterpretować, że udało mi się dotrzeć do domu i odciąłem tym sposobem ulicę.

A osobiście myślałem, że 'Few Minutes' będzie lepiej przyjęty, w sumie mój faworyt :) Ale bardzo mi miło, że się podoba. Dzięki!


RE: Rumush - I Don't Feel Like It Anymore EP - F.P.P - 4.12.2015

Lubie takie klimaty tylko postaraj się nie atakować co jakiś czas to jakby nowym kawałkiem staraj się pociągnąć motyw od początku do końca w pierwszym utworze zaczynasz zajebiście będzie progresja myślę sobie qurwa odjazd kozak:D Ale niestety pomyliłem się nie widzę tu historii a raczej parę historii nie dokończone myśli po których przychodzi następna. Nie wiem czemu tylko ja to zauważyłem. Masz bardzo ciekawe pomysły, ale postaraj się ujednolicić przekaz. Można jechać jednym dźwiękiem przez cały utwór trzeba go tylko pokazać w każdej odsłonie nie trzeba dodawać nowych tym bardziej w takim gatunku.
W 2 utworze koło 1:08 coś się stało czego nie umiem wyjaśnić jakby winyle się rozjechały :D