MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Monitory KRK - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Monitory KRK (/temat-monitory-krk)

Strony: 1 2


Monitory KRK - hudson462 - 5.12.2015

Cześć. Czym różnią się monitory KRK RP G3 od KRK VXT? I czy ktoś rozpoznaje jaki monitor jest na tym filmie, a jaki na tym? https://www.youtube.com/watch?v=CfCmoEixxro
https://www.youtube.com/watch?v=-dIcuU58Oy8


RE: Monitory KRK - Zirds - 5.12.2015

Garrix ma KRK RP6.
Avicii ma KRK VTX8.
Czym się różnią? Jakością wykonania, rozmiarem głośników, charakterystyką brzmienia, szerokością pasma. VXT są uważane za lepsze w brzmieniu, a co za tym idzie droższe, ale przy zakupie monitorów trzeba się kierować grubością portfela, a przede wszystkim swoimi uszami.


RE: Monitory KRK - hudson462 - 5.12.2015

Chciałeś napisać Rp6 g3? Bo GP6 nie istnieją chyba.


RE: Monitory KRK - Zirds - 5.12.2015

Tak chciałem napisać. Bo jak widzisz piszę z telefonu...


RE: Monitory KRK - hudson462 - 5.12.2015

Chętnie bym się pokierował własnymi uszami przy ich wyborze, ale problem w tym, że już dostałem rp6 g3... Wogóle mam tak zjebany pod względem akustyki pokój iż nie wiem czy w ogóle jest jakiś sens kupowania monitorów i próbowania ich dobrego usytuowania.


RE: Monitory KRK - Zirds - 5.12.2015

Kombinuj. Jak cię stać kup jakieś Pułapki Basowe...


RE: Monitory KRK - hudson462 - 5.12.2015

Nie chodzi o to. Patrz taki jest plan mojego pokoju:[Obrazek: 10539d1.jpg] Jeśli miałbym coś zmienić to biurko dałbym na środek tej pięciokątnej części tak abym patrząc w monitor twarz miał w stronę centralnego okna. Tylko, że to pewnie nic nie da przez ten doklejony prostokąt.


RE: Monitory KRK - Zirds - 5.12.2015

Zrób sobie tak jak mówisz. Będziesz miał mniej kątów przez te okna, a im bardziej rozmiar jest różny od kwadratu tym lepiej. Pomiędzy jednym, a drugim pomieszczeniem wstaw sobie jakąś kotarę, która w pewnym stopniu będzie pochłaniała zbędne odbicia i dźwięk nie będzie się za bardzo rozchodził na resztę pomieszczenia. Próbuj, próbuj próbuj.. Naucz się swojego pomieszczenia... Słuchaj utworów różnych wykonawców na tym co masz (KRK) i analizuj brzmienie swojego pokoju i na podstawie tego będziesz wiedział co zrobić przy produkcji :)


RE: Monitory KRK - hudson462 - 7.12.2015

Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej jakbym siedząc przodem do monitora (ekranu) środkowe okno miał za sobą, a nie przed sobą. Chyba mniej by się wtedy dźwięk rozchodził do prostokątnej części, prawda?


RE: Monitory KRK - Zirds - 7.12.2015

Przeglądnij sobie studia innych artystów to zobaczysz, że front odsłuchów jest właśnie tak ustawiony jak pisałem powyżej.


RE: Monitory KRK - hudson462 - 29.12.2015

A czego unikać w produkcji żeby nie uszkodzić monitorów? Słyszałem, że delay feedback może popsuć sprzęt.


RE: Monitory KRK - Zirds - 29.12.2015

Większych przesterowań, nieprawidłowych okablowań, pyknięć, które powstają przy uruchamianiu miksera/interfejsu.


RE: Monitory KRK - hudson462 - 29.12.2015

Kurde, jak mam włączone te monitory i nic nie gra, albo puszczę sobię na przykład pętlę kick'a to słyszę tak jakby coś w środku tych monitorów pracowało ( dzwięk jak z cichego laptopa). Tak ma być? I jeszcze pytanie odnośnie ustawienia głośności systemowej. Czy ustawiając ją na lekko poniżej 50 uniknę nie korzystnego wpływu dodatnich wartości dB w mikserze na głosniki? Niby na masterze mam limiter i dzięki niemu wartość dB nie przekracza 0, ale na innych kanałach ( przypiętych do mastera) czasem ta wartość skacze dużo powyżej 0. Jak się nie jasno wyraźiłem to przepraszam i dajcie mi znać to postaram się dokładniej opisać moje problemy.


RE: Monitory KRK - hudson462 - 30.12.2015

A na przykład te pyknięcia przy przesłuchiwaniu biblioteki sampli kiedy odtwarzam kolejny sample zanim poprzedni się skończy? Czy to też niekorzystnie wpływa na żywotność monitorów? Sory, że takie może głupie pytania zadaje, ale to jest mój pierwszy kontakt z sprzętem z wyższej półki i nie chcę niczego popsuć.


RE: Monitory KRK - Zirds - 30.12.2015

Bardziej chodzi o przeskoki napięcia. Chociaż o głośniki należy dbać.


RE: Monitory KRK - hudson462 - 30.12.2015

Przez to "Chociaż o głośniki należy dbać" mam rozumieć, że by nie szukać sampli w ten sposób? Ehh szkoda bo to spora oszczędność czasu.


RE: Monitory KRK - Zirds - 30.12.2015

Ja pierniczę... Nie chodzi mi o sample ;) chodzi mi o to by nie zniszczyć sobie sprzętu.


RE: Monitory KRK - hudson462 - 30.12.2015

Mi też :D


RE: Monitory KRK - hudson462 - 31.12.2015

Teraz postaram się lepiej sprecyzować pytania i proszę żebyś odpowiedział tak/ nie.
1. Czy jeżeli jest dosyć cicho to czy to dobrze, że słyszę jak monitory pracują ( tak jakby miały laptopa w środku)?
2. Czy jeżeli ustawię głośność systemową na około 50% maksymalnej wartości to czy uchroni to moje moniotry przed niekorzystnym wpływem dodatnich wartości dB? Dodam, że z głośność regulowana z tyłu monitorów za pomocą pokrętła jest ustawiona na prawie -30 dB.
3. Czy wspomniane wcześniej odsłuchiwanie sampli z biblioteki na zasadzie włączania kolejnego sampla zanim poprzedni się skończy ( powoduje to takie pyknięcie w momencie włączania kolejnego sampla) jest na tyle niekorzystne dla stanu monitorów, że powinno się tego unikać?


RE: Monitory KRK - hudson462 - 1.01.2016

Co do punktu 1 to tą "pracę" słychać dopiero po podłączeniu do monitora kabla od komputera. Kiedy monitor jest podłączony tylko do zasilania to totalnie nic nie słychać. Tata coś mi mówił, że to może być od tego, że komputer podaje jakiś zniekształcony sygnał. Da się temu jakoś zaradzić?