MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Zirds - Demo197 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Zirds - Demo197 (/temat-trap-zirds-demo197)



Zirds - Demo197 - Zirds - 3.01.2016

Czy to Trap czy nie... tempo 88

link do priva

https://soundcloud.com/zirds/zirds-demo197/s-Vru85


RE: Zirds - Demo197 - Mat.Mor.Raw - 3.01.2016

Jak dla mnie bardziej trip-hop / r&b niż trap. Przyjemnie się rozwija i buja. Ładne, melancholijne akordy. Wyczuwam też potencjał w kierunku worldbeat, jakby dorzucić etnicznych motywów trochę. Wałcz z tematem.


RE: Zirds - Demo197 - KBK - 3.01.2016

No Zordon fajny motyw, przyjemnie się rozwija, aranż mi się podoba, górne akordy również bardzo fajne.
Z minusów - nie podoba mi się dolne brzmienie pianina i tu powody mogą być dwa, albo dałeś to wszystko w oktawie KONTRA i wyszło dudnienie, albo zastosowałeś takie specyficzne brzmienie. Ale to już moje subiektywne odczucia.


RE: Zirds - Demo197 - Zirds - 3.01.2016

Taaaa. to pierwsze piano jest w Kontrze, ale nie wiem czemu Ci dudni jak zdjąłem większą część niższych częstotliwości za pomocą graficznego korektora dźwięku plus zastosowałem takie brzmienie, żeby pianino brzmiało jak pod "kołderką" :)


RE: Zirds - Demo197 - KBK - 3.01.2016

Zirds, wierzę, że technicznie wszystko dopracowałeś i to nie ulega wątpliwości :)
Mówiąc dudnienie chodzi mi bardziej o to, że w moim odczuciu pianko grające tylko i wyłącznie w tej oktawie samo z siebie wydaje taka barwę "dudniącą", bo takie jest tego przeznaczenie, ale np. gdyby położyć na to pianko z wyższych dźwięków to rozjaśniłoby to całość - tak mi się wydaje i to wyłącznie moje zdanie. :)


RE: Zirds - Demo197 - Zirds - 3.01.2016

To jest tylko Demo... Pianina ze wstępnej partii nie będzie... to był inny projekt ;) Zostawiłem je tylko by był jakiś "początek" Pianino z drugiej części jest o ile pamiętam w dwukreślnej, ale szczerze taki zapis przy tworzeniu muzyki za pomocą komputera jest niewiele wart ponieważ możesz grać na kontrze, a mieć zmniejszoną oktawę w klawiaturze i tak naprawdę grać na razkreślnej. ;)


RE: Zirds - Demo197 - waspi - 3.01.2016

ten beat nadaje się na wieczorynkę ale nie jako beat hip hopowy.Ale technicznie doceniam wiele aspektów


RE: Zirds - Demo197 - Zirds - 3.01.2016

Może się nadaje na wieczorynkę... Czy ktoś napisał do czego się robi muzykę? Osiągnąłeś coś w życiu, że hejtujesz?

Na pewno brzmi lepiej niż Twój, ale ja się nie odzywam w Twoim temacie....


RE: Zirds - Demo197 - Dymek - 3.01.2016

Szczerze te pianinko z intra mi wogóle nie podchodzi i ogólnie kawałek nie w moim guście:P Ale perka w porządku i te drugie piano:D i brakowało mi basu w intrze:P


RE: Zirds - Demo197 - Zirds - 3.01.2016

Jak widzisz to jest Demo... I warto też czytać komentarze zanim się napisze swój. Możesz znaleźć w nich odpowiedź na nurtujące pytania ;)


RE: Zirds - Demo197 - Abigail Noises - 3.01.2016

Zirds - mam wrażenie, że w ogóle nie masz dystansu do siebie. Ja tego w ogóle nie odbieram jako hejt – znam ostrzejsze oceny, w tym także Twoje i jakoś ludzie się tak nie podniecają jak Ty. Wyczuwam u niektórych strach przed oceną Zirdsa :) Napisał jak czuje i tyle. Co do pianina to ma rację... Sorry Zirds ale to jest tragiczne – może ja się w ogóle nie znam na muzyce ale jak zamknąć oczy i słuchać tego plumkania to widzę faceta, który jednym palcem wystukuję melodię w różnych tonacjach – to duża różnica: minimalizm od prostactwa. Jedyne co Cię broni to to, że to demo. Ja tu widzę dwie do bólu proste pętle, które można zrobić w dziesięć minut... Mam nadzieję, że to rozwiniesz i dobrze, że tego pianina nie będzie :)

I znów mam nadzieję, że tego nie potraktujesz jako hejt czy odwet z mojej strony za cokolwiek, bo wiem, że potrafisz stworzyć ciekawą melodię w minimalu ;)


RE: Zirds - Demo197 - Zirds - 3.01.2016

Nie no Adam, nikogo tutaj nie hejtuje, ale bronię swojej produkcji - zwłaszcza przed osobami, które szczerze tak jak to KBK gdzieś napisał "Niestety są osoby świadome tego, że robią średnią muze i tacy, którzy myślą, że są wirtuozami a nie potrafią wymienić dźwięków na klawiaturze".


Co do pianina tego początkowego to będzie inaczej. Co do pętli.. nie wiem jak u Ciebie - czy pracujesz na presetach czy na gotowych samplach i Tobie taki utwór powstaje w 10 minut.. u mnie trwał trochę dłużej ;)...



































z 15 ;)


RE: Zirds - Demo197 - Maciek - 5.01.2016

Ja nie bardzo rozumiem o co Wam chodzi z brzmieniem tego pierwszego pianinka. Po to są narzędzia aby za ich pomocą kształtować dany dźwięk - po mojemu tak ukształtowane brzmienie sprawia, że element ten jest spójny z resztą.
A tak w ogóle to ciekawa produkcja Ci z tego może wyjść


RE: Zirds - Demo197 - Shutara - 5.01.2016

Pianino z początku również bym zdjął, co już samemu planujesz. Jak wchodzi część z subem, clapem itd., to jest bardzo przyjemnie. ;) A dochodzący pad mi się miło kojarzy z Boards of Canada (nie wiem, czemu akurat pomyślałem o tym, no ale mniejsza). Taka ocena bliższa "podoba się/nie podoba się", niż techniczna <thumbsup>


RE: Zirds - Demo197 - Shabboo Harper - 4.02.2016

A ten "numerek" (197) to co oznacza? ^^
Okey... Demo, w "lżejszej" partii piano "bez kołderki" (;)), z "chęcią" podkreślenia miękkości, dźwięczności tego instrumentu zbliżone jest do Twego (ogromnie odkrywczego) "Exile". Beat skromny wręcz "grzeczny"; Pad w tle zbyt cichy. Całość w swym specyficznym klimacie, tempie zbliża się do Trip Hop'u (bpm 80). Gdybyś poświęcił temu projektowi więcej czasu; "wkręcił" coś jeszcze (choć... "nie lubisz mieć nas*ane" <hmm>); wzbogacił ten minimalizm o charakterne dźwięki (fx'y) stworzyłbyś temat z pogranicza twórczości Portishead... lecz to Ty decydujesz.