MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE meatBall - Sepioidea (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE meatBall - Sepioidea (Original Mix) (/temat-trance-meatball-sepioidea-original-mix)



meatBall - Sepioidea (Original Mix) - meatBall - 5.01.2016

witam,

zapodaję kotleta, z niestety niezbyt owocnego, poprzedniego roku ;]



pozdrawiam :]


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - Shutara - 5.01.2016

Owocny rok, czy też nie - kotlet smakuje nawet dziś <hehe>
Piękne arpy, perkusja w porządku no i co najważniejsze, wpadłem w "trance" podczas słuchania.
Jest tylko jedna rzecz, którą bym tutaj zmienił. Wejście w 2:27 jest zbyt mało wyraziste. Albo bym wyciszył wszystko przed wejściem, albo zwyczajnie podbił wchodzącą część. Niemniej jednak, pięć bez marudzenia :)


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - KBK - 6.01.2016

Bardzo "czysty" utworek, przyjemnie się słucha, bridge wprowadza bardzo klimatyczny nastrój, na mnie track robi mega wrażenie. Ładnie rozłożyłeś zakres arpeggia i potem je ściszyłeś. Uplifting na wysokim poziomie :)
Jak zrobiłeś końcową gitarkę w 4:20?


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - Michael bromber9 - 6.01.2016

bez wątpienia 5/5 :) genialny klimat świetny lekki motyw:) apr leciuteńko z dobrą automatyzacją oczywiście dobrze dobranymi dźwiękami .. perka bardzo dobra (nie jednolita) dobrze komponująca się do całości szczególnie przy zejściu do breaku miło pluka.. przyjemna melodia wprowadzająca w stan relaxu z dobrze rozłożonymi akcentami reverbu i delaya..
końcówka mnie zaskoczyła na plus oczywiscie ta gitarka dopełnia cały kawałek:)
pozdro


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - meatBall - 6.01.2016

Panowie, dziękuję za odsłuch i komentarze! ciesze się też ,że złapaliście przekaz :]

@Zathura, hehe, powiem Ci, że trochę tam kombinowałem, ściszałem, cut'owałem różne elementy, i żeby nie zamulić w tym miejscu, układałem dalej... zostało jak jest, wiesz jak to jest :P

@KBK, gitarka, to na takiej wtyczce Solo String :]

@Michael bromber9, dziękówa. ps. Snowflake jest na liście w aucie, pozycja obowiązkowa :]

pozdrawiam :]


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - DjMat - 6.01.2016

Nie ma co ale daje 5 bez zastanowienia kawałek świetnie trafia do ucha fajnie odpręża no mega i idealnie się nadaje do samochodu. Co do samego wykonania nie wypowiem się dlatego, że ja sam dopiero stawiam kroki jeżeli idzie o tworzenie muzyki.

Pozdrawiam kolegę :)


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - 3RBE - 6.01.2016

Nie taki kotlet, 10 sek i nóżka dyga ;) moim zdaniem nie odstaje od mainstreamu trancowego.


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - Rafau - 6.01.2016

Właśnie odstaje od mainstreamowego trance bo nie jest mainstreamowym trance. Co jest plusem oczywiście. :P

Nie będę już słodził - 5/5 bez gadania.


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - Shabboo Harper - 7.01.2016

Mięsisty, intesywny rytm; Synth (a'la piano) troszeczkę zbyt "chaotyczny"; 1:34 niedopieszczony "fade out" ^^. Break, według mnie, skromnie różnolity i niepotrzebnie tak przydługi. Świetne tempo; świetny vibe. Gregory temat "iskrzy" wśród sensownie ułożonych dźwięków, przy ładnej panoramie, finezyjnym Arpeggio. W takowej "scenerii" Twoja "Mątwa" wspaniale "wyraża się"... ;)


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - T-Sted - 8.01.2016

Może i ja dodam coś na temat "kotleta" :D
Dawno nie komentowałem cudzych produkcji, może wyszedłem trochę z wprawy. Okaże się.
Wciskając przycisk play miałem w myślach Twoje dawniejsze utwory. Przypomniałem sobie za co je doceniałem - i starałem się odnaleźć to wszystko również w tej próbie. Doceniałem Cię za melodykę, z którą nigdy problemu nie miałeś. Czasem w czasie odsłuchu zastanawiałem się jak Ty te pady robisz, że one tak doskonale brzmią w tle.
Doceniałem Cię za umiejętność uzyskania niezapomnianego klimatu nagrań, mimo błędów technicznych jakie się w nich pojawiały.
Ale zostawmy może przeszłość na boku. Pewnie potrzymałem Cię trochę w niepewności, bo nadal nie wiesz jaka jest moja ocena.
Więc po wciśnięciu przycisku play rozczarowałem się.
Pozytywnie xD
Bez problemu odszukałem to, za co ceniłem Twoje utwory - klimat jest lekki i łagodnie wciąga słuchacza, melodia choć stosunkowo prosta - pozwala doznać uniesienia (a o to w tej muzyce przecież chodzi). A tło jak zwykle doskonale wypełniają pady...
Za co muszę jeszcze pochwalić to miks - brzmi dużo lepiej niż kiedyś. Wszystko brzmi czysto, czego efektem między innymi jest to, że bas został odsłonięty (zawsze w Twoich kawałkach ten bas był jak dla mnie zbyt delikatny - gubił się w "ubrudzonym" miksie). W tym przypadku sub już odpowiednio pieści moje bębenki :D
To chyba byłoby na tyle.
Pozdrawiam.


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - meatBall - 9.01.2016

Aniu, Rafale, 3RBE, Mat - jeszcze raz dziękuję Wam Robaczki za Wasze wypowiedzi :]
Kamil, nie wyszedłeś z wprawy... zrobiłeś mi totalnie kiełbie we łbie, podziękował :P

pozdro :]

@Zirds, również dziękuję za opinię :]


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - Zirds - 10.01.2016

Bardzo ładne. Z lekkim pazurkiem... Ostatnio na forum sporo brzmień z cukierkowatym brzmieniem rodem z filmów anime, ale w Twoim utworze nie znalazłem nic z tych rzeczy.
Fajny, rozbudowany, ciepły trance. Bardzo ładne plucki na tych arpegiatorach. Melodia powoli sobie płynie... Tak miło się tego słucha, odpływam i nie mogę napisać tego komentarza :)

Bardzo przyjemny sidechain, bardzo subtelny. Stopa ma fajny "clank" (ten najwyższy transjent, który uwypukla i daje jasne brzmienie stopy), a snare/clap nie jest mocny i bardzo delikatnie odczuwalny...

Fajne.

5/5


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - Dymek - 23.01.2016

Utwór mega:D za perke dałbym 6:D zabijasta jest oby tak dalej:)


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - doublesi123 - 26.01.2016

zamyśliłem się słuchając tego kawałka bardzo głęboki i melancholijny, pad jest świetny ładne akordy bardzo dobre leady i synthy bass ładnie się wtapia po za tym najważniejsze jest jest chyba prawdziwe podejscie do tego co robisz moim zdaniem jest autentyczne czego nie można powiedzieć o wszystkich mimo tego że super sprzęt i technika i tak dalej moim zdaniem w muzyce najważniejsze są emocje które chcemy przekazać i tu są one prawdziwie przekazywane, ogromny szacunek.


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - OProject - 27.01.2016

Z początku mi sie nie podobało jakoś, potem troche lepiej.
Co do miksu, jak dla mnie mógłby byc ciemniejszy i stopa troche bardziej basowo grająca.
Intro i outro mogłeś rozwinąć.
Dobre ale finału w uszach nie było xd


RE: meatBall - Sepioidea (Original Mix) - AirTight - 28.01.2016

świetny lekki klimat w sam raz na chwile relaxu od codzienności :) pluki genialne Melodia Pogłos świetne latają po kanałach :) aranżacja naprawdę zróżnicowana sprawia przyjemność i zaskakuje:) wszystko dobrze połączone w jeden żywy organizm :) pozdrawiam i czekam na więcej