MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Kveon - Sound of Goodbye - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Kveon - Sound of Goodbye (/temat-house-kveon-sound-of-goodbye)



Kveon - Sound of Goodbye - Kveon - 6.01.2016

Witam!
Projekt kisi się u Mnie na komputerze długo, więc postanowiłem go skończyć
Miało być chilloutowo, wyszło minimalnie i chyba troszkę przydługo
Zapraszam do odsłuchu i dziękuję za komentarze!



RE: Kveon - Sound of Goodbye - Shutara - 6.01.2016

Sample wody jest w moim odczuciu "spłaszczony", jakkolwiek to brzmi :D Czy to źle? Na początku stwierdziłem że tak, ale po zastanowieniu może i tak powinno być. Dalej już dość generycznie, aczkolwiek przyjemne wstawki arp/ptasi ćwierk umilają odsłuch. Piano w drugiej części również miło zaskoczyło. Żeby się już do czegoś przyczepić, to sidechain od 5:02 jak dla mnie zbyt wybujały. Długi ten wałek, ale całkiem przyjemnie się go "wałkuje" <hehe>
4


RE: Kveon - Sound of Goodbye - Revnotes - 6.01.2016

Ja nie jestem przekonany do odgłosów natury, myślę że można by je spokojnie zastąpić jakimiś wymyślnymi fx-ami, chyba rozumiem, co Zathura miał na myśli pisząc "spłaszczony", tam czegoś brakuje i miód wylewa się dopiero z wejściem stopy. Magiczny moment, podoba mi się i motyw mimo, że dosyć prosty, to jak najbardziej daje radę. Miło by było usłyszeć jakieś urozmaicenia, w sumie najlepiej sprawdziłby się kobiecy wokal. Kilka lat temu nagrałem bliźniacze piano, dla jakiegoś utworu, od razu mi się skojarzyło, niestety barwa jest plastikowa i ogólnie wypada bardzo blado w moim odczuciu, a szkoda bo reszta jest całkiem dobra. Aha i faktycznie ta kompresja od 5:02 jest za bardzo agresywna, nienaturalna. Chwilami się wkręcałem w innych momentach nieco rozczarowałem, więc ode mnie 3/5.


RE: Kveon - Sound of Goodbye - Nachos - 6.01.2016

Mocna 4 ode mnie. Stworzyłeś świetny klimat, chwycił mnie na tyle że przy pierwszym odsłuchu myślałem że dam Ci 5, ćwierkanie ptaszków jak dla mnie rewelka, z tą wodą faktycznie coś jest nie tak. Piano mogłoby być bardziej hmm no nie wiem "pełne" (dołączając do tej waszej społeczności forumowej [właściwie teraz już naszej] zdałem sobie sprawe, że naprawdę ciężko muzyke nazywać słowami) ten build-up przed drugim dropem jakiś nijaki. Szkoda bo naprawdę momentami jest klasa światowa. Szczere powodzonka ;)


RE: Kveon - Sound of Goodbye - Shabboo Harper - 7.01.2016

Wojtku, przykro mi, lecz efekty wody i natury, w moim odczuciu, nie do końca trafnie/przekonująco brzmią w melodyjnym charakterze tego tematu. Produkcja, zdecydowanie jedna z Twoich wspanialszych (!); zróżnicowana w aranżu, w swym natężeniu, szczególnie wyraziście podkreślająca subtelność piano; energicznie tętniąca. Przemyślałabym jedynie długość Twego "...Pożegnania"; i tyle. Jest potencjał. <takjest>


RE: Kveon - Sound of Goodbye - Quantum Spark - 9.01.2016

Fajnie zmiksowane,
ale tematy, melodie nijakie, rozmyte, zwyczajne, nie zapadające w pamięć.
Utwór strasznie długi i brak mu pazura moim zdaniem.
Techniczne wykonanie perfekt.
Zawartość merytoryczna -3.


RE: Kveon - Sound of Goodbye - GY4 - 13.01.2016

Technicznie swietnie.Masz dobre ucho.Czysty track,dobry miks.Ale nad aranzacja tego utworu bym popracowal...na moj gust ,nie buduje specjalnie emocji,i nie zacheca do sluchania go dalej ,z kazdym kolejnym etapem.pozdro


RE: Kveon - Sound of Goodbye - MatthewA - 15.01.2016

Miks jest na dobrym poziomie, aranżacja lekko monotonna ale zarazem jest w niej coś tajemniczego co zgłębia ciekawość-mocne 4 się należy ;)


RE: Kveon - Sound of Goodbye - Adamzzz - 16.01.2016

Te pady które wchodzą po pierwszych sekundach genialne. Ciekaw jestem czym żeś je wykręcił :D
Całkiem fajny kawałek! Stopa świetnie kopie, nie za mocno, nie za słabo. W sam raz. Aranżacja nie powiem, nieco monotonna i w sumie przez cały kawałek jedynym zaskoczeniem było dla mnie powtórzenie odgłosów puszczy w 3 minucie :D Ale najważniejsze że jest klimacik, który w sumie też mocno oryginalny nie jest.
Ogółem technicznie mistrzostwo, melodycznie powiedzmy nieporywająco xD


RE: Kveon - Sound of Goodbye - AirTight - 28.01.2016

Mi osobiście dźwięki natury sie bardzo podobają natomiast delikatnie jest ich za dużo w przekroju całego utworu:) takie jest moje odczucie.. co do reszty hmmm najbardziej podoba mi sie melodia Piano natomiast sama barwa juz nie do końca mnie przekonuje..