MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Zirds - DccZ1/16/d22 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Zirds - DccZ1/16/d22 (/temat-other-zirds-dccz1-16-d22)



Zirds - DccZ1/16/d22 - Zirds - 9.01.2016

IDM/Breakcore




RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Shizzlematic - 9.01.2016

Nie za bardzo przypadł mi do gustu ten synth od 0:55, jednak od 1:50 zaczyna się łączyć z tym padem.
Bardzo podoba mi się perkusja. Mocno połamana, pitchowane vox synthy i ta typowa, ale bardzo przeze mnie ulubiona sznera :D

Kawałek jak to przystało IDM specyficzny, aczkolwiek ciekawy. Brakuje mi może trochę zabawy bassem, ale całość naprawdę fajnie gra :D


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Zirds - 9.01.2016

Jak na razie to jest demko. Rozbuduje trochę oczywiście ten basior :)


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Shabboo Harper - 10.01.2016

Hmmm... Według mnie utwór przykuwa uwagę dopiero od 0:55; wtedy też brzmi "charakterniej". Owy nieśpieszny Synth swym melodyjnym "spokojem" burzy monotonię tła. Owszem instrumentarium perkusyjne (surowe) plus wokalne "wkręty" (pospolite) kreują jakiś Background lecz dopiero obecność Pad'a łagodzi generalne wrażenie, iż całość tematu jest przewlekła. Bass z pewnością będzie "gwarantem" większej głębi w tymże "twardym" pejzażu nut, lecz w moim odczuciu trudno będzie tak "szczególnie" swoisty Beat upiększyć w trafnie tematycznie dźwięki. Zirds, jak piszesz jest to demo. Cierpliwie oczekuję kolejnej wersji Twego "DccZ1/16/d22"... ^^


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - KBK - 10.01.2016

Hmm.. jak zwykle ciekawe brzmienia i to chyba największy plus. Ja od około 1:00 zacząłem się "interesować" utworem, potem odpływający klimat wśród pad-ów, wydaje mi się, że jakbyś zlikwidował tam pod koniec ten wokal, to pady wyszłyby na wierzch i słuchacz wczułby się jeszcze bardziej i pozostał w melancholijnym uniesieniu. Dałeś chyba sporo reverbu na całości?

Daję 5/5, bo wiem, że będzie jeszcze dopracowany ;)


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Abigail Noises - 10.01.2016

Dla mnie nic tutaj się nie klei – daj cały bit ''w dół'' bo jest za suchy i drażnią wysokie. Denerwująca, irytująca i nieznośna ta produkcja. Background może być, ładne pady ale na razie nie oceniam bo zbyt krótko zagrane – raptem chyba trzy razy palcem ruszyłeś ;P


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Soundmaniaq - 10.01.2016

pierwsze wrażenia po paru sekundach, coś ala Coldcut - Timber, później poszedłeś w rejony które uwielbiam, perka i ten niepokojący pad, ale basu brak niestety, później ten relaksujący pad i poszły klimaty w jungle, przyjemne ale już osłuchane tereny.
Jeśli posiadasz Renaissance Bass (waves) świetnie by się wkomponował z tym synthowym "basem" który towarzyszy całemu utworowi. Dodając harmoniczne synth zrobiłby się mięsisty.


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Kaper - 10.01.2016

Ciekawie sie zapowiada to demko ;) Jak napisał jeden przedmówca o tym typowym snare to i mi się jego dźwięk podoba! :) czekam na fulla i jak nie masz nic przeciwko to chętnie spróbuję zrobić "master" tego kawałka xD


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Zirds - 10.01.2016

@Shabboo Harper: Nazwa DccZ1/16/d22 to moja nazwa katalogowa (takie swojskie ISRC), czytana w sposób:

DccZ1 (Dustrialcore Cafe Zirds Miesiąc)
/16 (rok)
/d22 (numer dema zrobionego w danym miesiącu)

Dzięki temu się lepiej mi wyszukuje i kataloguje utwory.

@KBK: Nie ma tam praktycznie w ogóle pogłosu.

@AdamWax: Jest surowo to fakt. Jak na razie mam rozpoczęte z 5 konkretnych projektów i nie wiem, który pierwszy skończyć ;)

@Soundmaniaq: Nie używam Waves. Mam dobre wtyczki od Melda Production, które są na naprawdę wysokim poziomie i myślę, że jakością mogą konkurować z grupą Waves. Ale dzięki za podpowiedź - harmonicznym rzeczywiście tutaj brakuje :)

@Kaper: Snare jest częścią pętli, która nazywa się "Think", a pochodzi z tego utworu:



Jak uda mi się go skończyć to podeślę Ci go do masteringu :)


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Soundmaniaq - 10.01.2016

(10.01.2016, 18:37)Zirds napisał(a): Nie używam Waves. Mam dobre wtyczki od Melda Production, które są na naprawdę wysokim poziomie i myślę, że jakością mogą konkurować z grupą Waves.
meldzie kibicuje od dawna, mam ich parę wtyk oprócz free bundle, jeśli chodzi o możliwość konfiguracji wtyczek nie mają chyba konkurencji. Po drugie trzeba wspierać naszych czeskich sąsiadów ^^


RE: Zirds - DccZ1/16/d22 - Shabboo Harper - 4.02.2016

Cytat:"Nazwa DccZ1/16/d22 to moja nazwa katalogowa..."

Jacku, skojarzyłam, iż powyższa "treść" odnosi się do ISRC Twego utworu. Opis jest czytelny; przejrzysty... ;)