MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRANCE 3 Dema Trance/House - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRANCE 3 Dema Trance/House (/temat-trance-3-dema-trance-house)

Strony: 1 2


3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 24.01.2016

<bubu> Witam
Jestem początkowym użytkownikiem tego forum i z okazji tego, dodaje tutaj 3 demka.
O tworzeniu muzyki w Fl studio tak na prawdę nie oglądałem żadnych poradników, ale grałem kiedyś trochę na pianinie :P

Ocenę zostawiam wam - I wiem wiem , nie jest to profesjonalna muzyka :D Chciałbym tylko usłyszeć parę rad co to tego wszystkiego co udało mi się zmajstrować ;)






RE: 3 Dema Trance/House - KBK - 24.01.2016

Witam :)
Na początek powiedz nam w jaki sposób to robiłeś. gotowe presety, tworzysz samemu melodie itp? Ponieważ nie wiem do czego mam się odnieść komentując track, niektórzy początkujący producenci robią wszystko z gotowych pętli :)
Ogólnie w moim odczuciu wszystko jest zlane do kupy, brakuje na pewno dobrego miksu, podejrzewam, że go nie robiłeś, ponieważ słychać wyraźnie, że niektóre częstotliwości, szczególnie dół da się wyciąć żeby reszta brzmiała czyściej. Stopa jest stłumiona, melodie nie wiem, czy twoje, ale podejrzewam, że z jakichś loopów nie są złe.


RE: 3 Dema Trance/House - Zirds - 24.01.2016

Za dużo się kotłuje w dolnym środku... prawdopodobnie w okolicach 300-500Hz nie jestem tego pewien na 100% bo lecę ze słuchu.
We wszystkich utworach tak dudni i buczy w dolnym paśmie.


RE: 3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 24.01.2016

Przyznam sie bez bicia że w miksowaniu jestem dupa blada :P Co do melodii , to wszystko moje , tworzone za pomocą Nexusa ale też nie te gotowe z"AR""SQ" Nie potrafie za bardzo wysłuchać i ustawić tych częstotliwości ale podejrzewam że chodzi o Parametric EQ 2 :D A co do wstępu i zakończeniu użyłem pluginu Filter
Do tego Reverb i lekki delay


RE: 3 Dema Trance/House - Zirds - 24.01.2016

xd xd

Za pomocą Nexusa... to niestety... to nie Twoje. W Nexusie nie tworzysz dźwięków, a korzystasz już z gotowych sampli, z których korzysta kolejny miliard osób (parę milionów piratów takich jak Ty ;) ). Nexus to Rompler czyli program, w którym można przechowywać i korzystać z próbek (sampli) audio...

Co do częstotliwości to polecam tą stronę:
http://www.independentrecording.net/irn/resources/freqchart/main_display.htm

i za jej pomocą odpowiednio dopasowywać częstotliwości za pomocą korektora dźwięku.


RE: 3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 24.01.2016

No może i tak jest hah :P Jak wszedłem w tą stronkę na której można dopasowywać częstotliwości to aż otworzyłem gały haha :D CO TO JEST :D


RE: 3 Dema Trance/House - Zirds - 24.01.2016

Czasem można poszukać w internecie bo forum MusicProducers to nie tylko jedna strona w internecie poświęcona muzyce oraz informacji na temat używania korektorów audio (w języku angielskim znanych jako Equalizer, w skrócie EQ).

Warto wpisać w wyszukiwarce Google takie proste pytania jak: "Jak działa korektor dźwięku", "Co to jest korektor dźwięku", można także pisać kombinacje słów (Google wyszuka wszystkie słowa i znajdzie powiązane z nimi tematy): "FL studio EQ2 Frequency", "FL Studio EQ2 podstawy Youtube".

Dam dla przykładu:

https://www.google.pl/search?hl=pl&site=webhp&q=jak+używać+korektora+dzwieku&oq=jak+używać+korektora+dzwieku&gs_l=serp.3..0i22i30.2327.7494.0.7732.28.19.0.9.9.0.110.1560.16j2.18.0....0...1c.1.64.serp..1.25.1422.NBZDOlKupDc

i dwie pierwsze pozycje powinny być jedna z lepszych odpowiedzi.


RE: 3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 24.01.2016

OK dzięki wielkie za te rady ;)


RE: 3 Dema Trance/House - KBK - 24.01.2016

Jesli nie wiesz do czego służy korektor graficzny, a wrzucasz tu utwór i oczekujesz pomocy, to trochę złę podejście, ponieważ ktoś tutaj poświęca swój czas i słucha tych utworów i daje Tobie porady, których nie rozumiesz. Musisz trochę poczytać tak jak Zirds powiedział, na forum jest mnóstwo ciekawych poradników np w dziale miks.

Takich uitworów sklejanych z presetów jest masa i raczej nie podbijesz tym świata muzycznego, idź w kierunku kreowania włąsnych brzmień albo jeśli przychjodzi ci to z trudem zacznik od remiksów i coverów. Jakie masz monitory/odsłuchy i ogólnie sprzęt, oprócz fl studio?


RE: 3 Dema Trance/House - Zirds - 24.01.2016

Wiesz KBK trochę masz jednak złe podejście. Ty też zaczynałeś od Keyboardu Casio, którego brzmienia nie były Twoje. Jak się uczyć aranżacji i grania na klawiszach to niech to będzie na byle czym. Dzięki temu nauczy się podstaw budowania melodii, ale i korzystania z efektów jak i oprogramowania pomocnego przy miksowaniu audio. Dopiero potem przychodzi czas na inne ciekawostki...
"Dlaczego ten dźwięk brzmi tak... a może dałoby się zrobić z niego inny dźwięk" - ciekawość tworzenia własnych dźwięków jest najlepsza, ale przychodzi dopiero z czasem, bo ile można jechać na tych samych barwach? "To już moje 421 demo, a ja nadal jadę na SAWach z Nexusa, z których brzmieniem nic nie mogę zrobić oprócz dodania pogłosu lub chorusa..."
Przyjdzie ochota to pies wyrucha nawet kota... jak to mówi stare porzekadło.


RE: 3 Dema Trance/House - KBK - 24.01.2016

Zirds, dlatego zauważ, że zawsze, ale to zawsze zaczynam od pytania - co w danym tracku jest twojego a co nie, wtedy wiadomo do czego się odnieść. Bo wyobraź sobie sytuację, wrzucam tu utwór ściągnięty z mongolskiej strony, dokładam swoją stope, zwiększam tempo, podpisuję jako swoje i czekam na opinie. I według ciebie ma sens aby ktoś to oceniał pod kątem aranżu? Nie, dlatego warto znać producenta :) Dlatego jeśli osoba pisze że robiła to i tamto samemu to wiesz przynajmniej co komentować. JA się nie wstydzę, że korzystam z gotowych brzmień bo każdy to robi w jakimś stopniu.


RE: 3 Dema Trance/House - Zirds - 24.01.2016

Każdy korzysta z gotowych brzmień. Najlepsze są te, które samemu się zsampluje :)


RE: 3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 24.01.2016

Ze sprzętu : Korg Akai 25 no i klawiatura + myszka :D ;) A co do wiedzy na temat tego że nexus to gotowe sample hmm , może i racja , ale nie dodaje tych dzwięków tez o tak, bo gdzieś zawsze je w pewien sposób zmodyfikuje .
Dopowiem że ostatnio też staram się działać coś z pluginem "Spire"


RE: 3 Dema Trance/House - KBK - 24.01.2016

Czyli jakąś klawiaturę masz :) I wnioskuję, że potrafisz nawet na tym grać. Próbowałeś swoich możliwości z remiksami/coverami? Posłuchałbym, bo nieraz początkującym to wychodzi lepiej. Korzystasz w ogóle z piano roll lub tej klawiatury sterującej przy układaniu melodii...? basu...?


RE: 3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 24.01.2016

Czasami używam a czasami nie , głównie układam linie melodyjną ze słuchu , bo tak już mam że gram ze słuchu różne dźwięki :P I nie próbowałem z miksami/coverami


RE: 3 Dema Trance/House - Zirds - 24.01.2016

Spire z Reveala? Gdybym mógł to bym go kupił bo jest to jeden z lepszy synthów jakie znam, ale nie stać mnie póki co na nic powyżej 200$, bo zbieram na expansiona do TR-8.


RE: 3 Dema Trance/House - KBK - 24.01.2016

To chyba trochę się pogubiłem, to są tu jakieś melodie ułożone przez ciebie z głowy? Możesz mi wskazać które to?


RE: 3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 24.01.2016

W tych trzech utworach są ułożone melodie przeze mnie z głowy , a Sample są po części z nexusa (leady , piano ) nie używam żadnych gotowców jak już mowiłem , z wyjątkiem własnie sampli (czyli dzwięków) z nexusa.


RE: 3 Dema Trance/House - fonque - 25.01.2016

Wiele osób używa presetów ( np w komercyjnej muzyce) i tak szczerze nie obchodziło by mnie to tak bardzo gdyby nie jeden fakt.. Może nie tyczy się to wszystkich wtyczek, ale z niektórych po prostu gotowe brzmienia słabo brzmią (o ile się nie mylę to tak jest właśnie w nexusie ). Da się to oczywiście odpowiednio ogarnąć w eq, ale i tak to nie to samo co dźwięk stworzony od podstaw. Nie wszyscy tak robią np cenię Deadmau5, bo gościu na prawdziwych syntezatorach jedzie z tego co kojarzę, z tym że ile usłyszymy utworów D5 w radiu a ile kogoś innego( nie chcę wymieniać).


RE: 3 Dema Trance/House - KiLeRrEu - 26.01.2016

fongue/ Nawet nie wiesz jak bardzo chciałbym umieć zrobić coś sam od podstaw , do tego jak wiadomo potrzeba chęci , a czasami gubie się w tym wszystkim i zbyt szybko się poddaję. Co do Deadmau5 to tak samo dla mnie , jest jednym z najlepszych artystów który potrafi zrobić wszystko sam ;)