MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Augenous - Don't Worry - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Augenous - Don't Worry (/temat-house-augenous-don-t-worry)



Augenous - Don't Worry - augenous - 27.01.2016

Siemaneczko! Po jakimś okresie bezproduktywności wracam z nowym trackiem ^^
Jak zwykle czekam na uwagi, a najbardziej liczę na jakąś konstruktywną krytykę. Ostrzegam, że soundcloud spłaszczył mi haty i dlatego brzmią tak słabo :( W tym utworze popracowałem nad melodią, dropem, no i męczyłem się nieco z kompresją - tutaj czekam jeszcze bardziej na uwagi, bo tego nie potrafię robić :P



RE: Augenous - Don't Worry - Foortic - 27.01.2016

Hmmm no ciekawy numer tylko jakoś nie wiem czemu ale mam wrażenie że melodia w dropie jest taka... Spontaniczna, nieregularna... Zrobiona od tak sobie... Nie wiem czy miałeś to zaplanowane czy nie ale wyszło fajnie... Jak robiłeś ten synth/pluck?
Jeśli chodzi o sprawy techniczne to w intro bym troszkę przyciszył werbel bo jest on według mnie za głośno...
Drugą istotną sprawą jest to, że w dropie słabo słychać kick. Jest on zagłuszony przez co jest niewyraźny... Daj jakiś lekki Sidechain na Bass albo podglos ten kick... Albo jedno i drugie jeśli się sprawdzi...
Co do kompresji to jeżeli tego nie ogarniasz to nie zawracaj sobie tym gitary... Źle przeprowadzana kompresja może tylko pogorszyć sprawę... Sam nie za bardzo się na tym znam więc nie kombinuje z kompresją...
Bez kompresji też można zrobić dobry miks...
Ogólnie utworek nawet fajny... Ma potencjał...
Jeżeli byś poprawił to co napisałem to spokojnie mogłbym dać 4/5... A tak niestety 3/5 :D
Pozdrawiam ;)


RE: Augenous - Don't Worry - augenous - 27.01.2016

Melodia jest rozbudowana, dlatego wydaje Ci się, że jest zrobiona od tak sobie. Ale tutaj też masz rację, zrobiłem ją w 5-10 minut ^^
Synth/pluck - ten z intra to gotowiec z Synthletha 1, ale główne plucki są moje :D
W sprawie kompresji nadal będę pracować, bo widzę efekty i że to działa. Dziena za rady.
P.S. To nie jest werbel tylko clap :P


RE: Augenous - Don't Worry - OProject - 27.01.2016

Jak dla mnie lead gra za głośno :P
Jego barwa i melodia nie moje klimaty, ale wydaje się jak kolega wyżej pisał.... lata sobie tak beztrosko xd
Co to za dzwięk w 1:59? xd
Miks możesz jeszcze dopracować :P


RE: Augenous - Don't Worry - UF_Glomma - 27.01.2016

jak dla mnie kawałek nie ma pulsu a w tym stylu to musi być! słysze chyba sajdczejn na na tym przejściu zapięty do wysokich..jak tak to koniecznie musisz go zapiąc do stopy. nawet jakbyś go przecisnął przez master żeby stopa zżerała cały kawałek. wtedy byś puls po k.rwie. synthy sa proste. zawsze można skubańca zlupować na arpegio zwłaszcza w sylencie. wiem bo łoje go tak od lat.rozciągnięcie na 64 takty jednej melodi wzagranej w sylencie jest fajne. zapinasz. masz 4 oscylatory i każdy może wejść kiedy chcesz i w najróżniejszych kombinachach typ5/8.. aCO :D


RE: Augenous - Don't Worry - AirTight - 28.01.2016

pierwsze odczucie to zdecydowanie prze-reverbowana chorda.. całość utworu trochę chaotyczna niektóre dzwieki za głośno a ich barwa coż jak bym słuchał muzyki w jakiejś Gierce na Pegazusa:) co do mixu musisz pracować nad stopą i bassem to klucz do całej układanki.. coż napewno kawałek ma większy potencjał niż to zaprezentowałeś mixując i aranżując go ... a to dlatego że pod względem melodycznym jest naprawde bardzo Ciekawie.. dlatego też nie ocenie tego kawałka mam nadzieje że podejdziesz do tego projektu jeszcze raz i zaprezentujesz bardziej dojrzałą wersje:) pozdro


RE: Augenous - Don't Worry - Shabboo Harper - 29.01.2016

Utwór kojarzy mi się z Tropical House; mięciutkie, ciepłe instrumentarium perkusyjne jest urokliwe; zwłaszcza Clap w "matowym" tonie. Jest spontanicznie, melodyjnie (liczne wariacje). Kick brzmi trochę pospolicie; bez właściwej głębi. Myślę, iż kunsztowniejsze podkreślenie Beat'u np. przez krótkie "serie" Bassline'u czy urozmaicenie tematu przez dodatkowy instrument (soczysta solówka) stworzyłyby kontrast względem obecnej "energetycznej lekkości". Piotrze, kompozycja w krótszej postaci byłaby bardziej uwodzicielska w swej "pogodzie ducha". :)
PS. 1:59/4:03 <hmm>