MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Kveon - Rain * preview* - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Kveon - Rain * preview* (/temat-progressive-kveon-rain-preview)



Kveon - Rain * preview* - Kveon - 30.01.2016

Cześć!
Postanowiłem, że przestaje korzystać z różnych gotowych leadów, plumkaczy itd. itp. I oto efekt słychać w tym previewie.
Jakieś rady czy po prostu porzucić projekt :)?

Pozdrawiam!


RE: Kveon - Rain * preview* - Shabboo Harper - 31.01.2016

Wojtku, pierwsze wrażenie? Wszystko w Twoim temacie jest ciut rozwlekłe; poszczególne fragmenty: efekt deszczu, melodyjne wariacje, Break.... W moim skromnym odczuciu całość brzmi obiecująco (!) lecz zdecydowanie potrzebuje większej "sprężystości", "nerwu", który uniesie "Rain" we właściwym groove'ie. Ukaże utwór w efektowniejszym wcieleniu Progressive House. Wybacz, finał od 4:50 nie przekonuje mnie, w przeciwieństwie do wstępu. Lubię Twoje piano... <takjest>


RE: Kveon - Rain * preview* - Zirds - 31.01.2016

Dla mnie długość jest odpowiednia. Bardzo rozleniwia, ale przyjemnie się tego słucha.
Jest jak czyste powietrze podczas powiewów wiatru halnego... Mam nadzieję, że jednak zostawisz to w takiej formie jak jest i rozbudujesz jeszcze bardziej...

5/5


RE: Kveon - Rain * preview* - Abigail Noises - 31.01.2016

Wstęp trochę za długi. Wejście 1.05 świetne a jak wchodzi bit to jeszcze lepiej. Dobre barwy dźwięków, przyjemne dla ucha. Natomiast piano w breaku mi się nie podoba – rozumiem zamysł pewnych tonów ale są one za mocne 4.03 i wypadają z tonacji 3.57. Całość ładnie zaaranżowana. Końcówka do mnie nie przemawia – szczególnie niepotrzebny upfilter. 4/5


RE: Kveon - Rain * preview* - Arytmica - 2.02.2016

ja może zacznę od oceny 4/5. Sam dobór dźwięków (padów, synthów etc.) i efektów ocenił bym na 5, ale jest multum rzeczy, które nie do końca mi się podobają. Ogólnie break zbił mnie z klimatu na dobre, bo jest on za bardzo "nieczytelny"( I CO TO ZA PRZESTER NA 4:52?). Wszystko gra swoim życiem i tak naprawdę ciężko wsłuchać się w jakąkolwiek melodię. Co dalej.. Intro? Nie, intro mi się podoba :) . Drop. Przyznam szczerzę, że do sympatyków takich lajtów szczególnie nie należę i spodziewałem się czegoś cięższego i ambitniejszego na dropie. No i ostatnia rzecz, to fakt, że kawałek ma strasznie mało sampli.. z tego co zauważyłem, to czym mniej sampli w kawałku, tym on sam szybciej zaczyna się nudzić. Ludzkie ucho jednak potrzebuje czasami naturalniejszych dźwięków :) cheers! :)


RE: Kveon - Rain * preview* - Audionysos - 4.02.2016

Na początku wyobraziłem sobie, że siedzę na skraju wejścia do jaskini przy ognisku i obserwuję padający deszcz, ale gdy weszły leady to nagle przeniosłem się do zautomatyzowanej metropolii, gdzie wszystko porusza się w dość ścisły, rygorystyczny sposób, co trochę wybiło mnie z równowagi i zniechęciło do dalszego słuchania.
Potem jak już wszedłeś z solidnym basem to mogłeś sobie darować tej cukierkowej melodii i dać się temu dźwiękowi napędzić przez silniejszego brata.
Na koniec jak wszedłeś na wyższe tony to już całkiem zgłupiałem - na ich tle refren wydaje się "przybity", a to właśnie on powinien nieść najszersze pasmo.