MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Drifter Beats-Logika Dźwięku - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Drifter Beats-Logika Dźwięku (/temat-hip-hop-drifter-beats-logika-dzwieku)



Drifter Beats-Logika Dźwięku - mario995 - 30.01.2016

Witajcie :)
Dość dawno mnie tu nie było ( nadrabiam straty ) ale dziś chcę wam zaprezentować mój ostatni beat
Co sądzicie ?



zamykam, linki nieaktywne
Maciek

wystawiono o 20:01, 20 kwietnia 2016



RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - Rumush - 30.01.2016

Jest atmosferycznie. Widzę mocno oświetlone miasto nocą. Piękny pad wybrałeś, melodia minimalistyczna wchodząca od połowy dodaje krótkotrwałej niepewności. I wraca główny motyw, trochę niepewny ale już nie 'zagubiony'. Tu się spisałeś świetnie.
Kawałek za to dużo traci na brzmieniu perkusji. Jest zbyt sucha. Hatsy powinny bardziej szeleścić. A stopa z werblem są przytłumione. Pokombinowałbym z pogłosem i korektorem. Parę zmian, dodatkowe próbki i powstałby sztos.
Klimat 5/5
Perka 2/5
Ogół 3/5


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - sirKris - 30.01.2016

Ten hat jest denerwujący wręcz jakby mikroskopijne nanokulki z metalu atakowały moje neurony w mózgu;).Zgadzam się z przedmówcą we wszystkim:)


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - Shabboo Harper - 30.01.2016

Przytulnie, zacisznie i... quasi "surrealistycznie". Brzmi jak "kontynuacja" klimatu z "City of Darkness". Niektóre dźwięki w swych wariacjach są urocze lecz także nużące; szczególnie ten, który wręcz nieprzerwanie "cyka" <nonie> (Hi Hat'y); również gitara o "szorstkiej" barwie nie przekonuje mnie w kolażu, w sumie, spokojniejszych tonów. Temat w gatunku Hip Hop (?) jest przedziwny; "logicznie" zagadkowy. Mariuszu, tło staranniej "wzbogacone" o posiłkowe fx'y, mocniej podkreślone, uczyni z Twego utworu "smaczek". :)


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - melodruman - 3.02.2016

Mi się od razu przy takich rzeczach nasuwa shadow albo stare noon typu black altput, z tym ze tu oczywiscie bez jakis specjalnych sampli z winylem w tle, no ale lubie taki klimat, generalnie mysle,ze bylo by ciekawie ,gdybys w te elektroniczne jakby wtyczki i synty rzucil jakies staaaate przeeewleeeekle triiipoweeee sample i bylo by co najmniej mocno ciekawie...no ale to juz moje subiektywne odczucie, w kazdym razie 4.
Cz


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - mario995 - 4.02.2016

Dziękuje wszystkim za opinie. Teraz dużo eksperymentuje, idę trochę w stronę ambientu, muszę powiedzieć że wciąż poszukuję ;)
Do usłyszenia ! :)


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - Zirds - 8.02.2016

Zbyt głośny ten cykacz i za bardzo podbity. Mogłeś go lekko "rozmazać" odcinając mu trochę góry za pomocą Cutoff'a. Nie można przez niego odpłynąć z brzmieniem tych tubularków i gitarki oraz tych dubowych wstawek.

Dałbym 5/5... ale przez ten cykacz/hihat/cokolwiek_to_jest daje 3/5


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - Arytmica - 8.02.2016

No trochę niedociągnięć jest, ale jest też fajny klimat, który moim zdaniem wybrania cały kawałek. Co mi się nie podoba.. no tak jak reszcie ta perkusja, to na pewno. Choć raczej skupił bym sie na werblu (powinien mieć mocniejsze przyłożenie) i jego w pierwszej kolejności wymienił a nie "cykacze". To newschool i trapie taki jest standard, żeby grały one dynamicznie i stosunkowo głośniej od całości (choć z umiarem). Co więcej. Część FXów wybiła mnie kila razy z rytmu. Ogólnie to kawałek na 4. Nie słyszę tu takich BARDZO krytycznych błędów żeby dać mniej. Musisz więcej posiedzieć przy miksie i tyle. Ostatnio widziałem wyższe oceny przy o wiele słabszych kawałkach :) cóż, TAKA LOGIKA DŹWIĘKU :D

cheers!


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - mario995 - 9.02.2016

Dzięki wielkie za wszystkie opinie :)
Nowe rzeczy w drodze :D
Pozdrawiam :)


RE: Drifter Beats-Logika Dźwięku - Maciek - 16.02.2016

kurde no gdyby nie ten hihat to 5/5 bym dal bo skonstruowane jest to wzorowo! każdy dźwięk ma swoje miejsce i uzasadnienie... początek w połączeniu z obrazkiem tworzą wręcz niesamowity efekt. dźwięk, który wjeżdża w 40 sekundzie ja osobiście bym dal ciszej i chyba bym lekko jakimś dobrym korektorem potraktował... dalej klimat jest przedni... proporcje w miksie bym lekko zmienił ale nie zjadę drastycznie do 3/5 bo całość broni się wspaniale... 4/5