MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Nore - Anywhere - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Nore - Anywhere (/temat-trap-nore-anywhere)



Nore - Anywhere - Nore - 2.02.2016

witam!
Chciałbym zaprezentować wam mój pierwszy, po roku odpoczynku od muzyki, utwór jaki zrobiłem :D
Z chęcią przyjmę porady bądz uwagi ;)





ps. jeśli umieściłem utwór w złym dziale to proszę o przeniesienie do właściwego działu :P


zamykam, linki nieaktywne
Maciek

wystawiono o 20:01, 20 kwietnia 2016



RE: Nore - Anywhere - Shabboo Harper - 2.02.2016

W melanżu zróżnicowanych, niekoniecznie trafionych tematycznie barw/tonów uwagę przykuwa przede wszystkim kilkuwątkowość melodii. Arcydziwnie "okraszony" Background, nieco przerafinowany; fx'y/synth'y w swym natężeniu (a'la Noise od 2:47) kreujące wrażenie zakłóconego balansu głośności czy też brak czytelnej separacji; to wszystko czyni Twój utwór trudnym w odbiorze. Jest "ciężko"... :(
PS1. Nore, gratuluję talentu w tak szczegółowym i efektywnym odsłuchu utworów z Forum. <hmm>
PS2. Witaj w MP. ;)


RE: Nore - Anywhere - Megot - 2.02.2016

Moje uwagi:
•te dźwięki a'la gluty z Mustafar od 45 sekundy drażnią XD
•1:00-1:50 nie wiem co się dzieje, nie potrafię tego określić, gdzie tu perkusja, czy to jest refren czy co
•1:50 wchodzi muzyczka a'la gra Wormsy, albo Kraina Grzybów czy jak to tam XD dość psychodeliczna
Ogólnie zupełnie nie mój klimat, zobaczyłem, że Trap to już pomyślałem, że ocenię :D trochę pracy przed Tobą, bardziej aranżacyjnej, ćwicz i nie ustawał w tym co robisz, szukaj inspiracji w otoczeniu i otwieraj się na inne gatunki muzyczne ;)


RE: Nore - Anywhere - Arytmica - 3.02.2016

(2.02.2016, 23:35)Megot napisał(a): •1:50 wchodzi muzyczka a'la gra Wormsy, albo Kraina Grzybów

Fakt, Agatce z Krainy Grzybów zapewne by się spodobało :D
A tak serio, to muszę "przyłączyć się do życzeń".. bo sam kawałek ma sporo do życzenia.

Słychać już na wstępie 2 rzeczy;
1. że to kawałek z tych "eksperymentalnych" (sam serdecznie popieram takie działania jak drążenie i kombinowanie, bo to czasami 10 000 razy lepsze niż tutki)
2. że niema tu niestety krzty jakichkolwiek podstawowych zasad mixu czy ogólnie "tworzenia" muzyki. Niestety.

moja ocena to 2, powiedzmy, że zapomnę zaznaczyć tak małej ilości gwiazdek.

Pracuj dalej. Cheers!


RE: Nore - Anywhere - Nore - 4.02.2016

(3.02.2016, 0:01)Arytmica napisał(a): 2. że niema tu niestety krzty jakichkolwiek podstawowych zasad mixu czy ogólnie "tworzenia" muzyki. Niestety.

Mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi z tymi zasadami mixu? Jestem nowy i o niektórych rzeczach jak widać nie mam zielonego pojęcia


RE: Nore - Anywhere - Megot - 4.02.2016

Nore, w Internecie jest masa dobrych poradników o mixie w różnych DAWach (chociaż wtyczki we wszystkich są dosc podobne), polecam ci stronę www.live-act.pl , często sam na nią zaglądam, bardzo dobra dla początkujących producentów :)


RE: Nore - Anywhere - Nore - 4.02.2016

(4.02.2016, 15:20)Megot napisał(a): Nore, w Internecie jest masa dobrych poradników o mixie w różnych DAWach (chociaż wtyczki we wszystkich są dosc podobne), polecam ci stronę www.live-act.pl , często sam na nią zaglądam, bardzo dobra dla początkujących producentów :)

Dzięki wielkie ;)


RE: Nore - Anywhere - Arytmica - 4.02.2016

(4.02.2016, 11:56)Nore napisał(a):
(3.02.2016, 0:01)Arytmica napisał(a): 2. że niema tu niestety krzty jakichkolwiek podstawowych zasad mixu czy ogólnie "tworzenia" muzyki. Niestety.

Mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi z tymi zasadami mixu? Jestem nowy i o niektórych rzeczach jak widać nie mam zielonego pojęcia

Chciałbym. Ale to nie takie proste. Cóż. Najbardziej lubię porównanie mixu do gotowania. Każdy utwór to potrawa. Kiedy ją ugotujesz i jest gotowa (podana) to tak jakby mix + master. W każdej potrawie, tak jak i w każdym miskie obowiązują zasady. Wszystko ma swoje miejsce. Nie wszystko do wszystkiego pasuje. Robiąc bigos nie wrzucisz do niego czekolady.
Jakbym miał opisywać wszystkie zasady mixu, typu eq, panorama, kompresja, saturacja itp itd, to pisał bym z pół dnia. Są w necie liczne tutorialne, w których ludzie pokazują, krok po kroku jak oni tworzą swój kawałek. Dzielą się swoimi patentami, przemyślaniami itp. (co ważna - nie powinno się brać wszystkiego co piszą i mówią jako świętość, nawet jeśli mają milion odsłon - zawsze trzeba dochodzić do własnych patentów a tylko wzorować się na innych - nie zawsze to, co wymyśli jakiś rusek będzie dobre i w twoim kawałku!) btw. Sam proces tworzenia kawałka jest niczym, w porównaniu z procesem uczenia się zasad jego tworzenia. Jakich zasad? Mam namyśli głównie zasady zastosowań czyli np. How to use NY compression. Co więcej. Nie zawsze to, co fajnie brzmi na 1 śladzie, będzie pasowało do np. 3 innych śladów, z którymi nasz "pierworodny" dzieli harmoniczne. Eh. Wiem, że takie śladowe info raczej nie pomaga, tak więc spróbuj poszukać info o equalizacji, aranżacji, sidechain, miltibandach (kompresja), harmonicznych (z czym to jeść), kompresji, mid/side i panoramie i może saturacji. Ja kiedyś po prostu robiłem notatki. Przyklejałem żółte kartki na ścianę (nie polecam bezpośrednio - musiałem malować ścianę) i eksperymentowałem (robiłem projekty, gdzie badałem np. sama saturacje). i ostatnia rada. NIE WRZUCAJ WSZYSTKIEGO CO ZROBISZ DO NETU. Czasami warto 5 razy się zastanowić. To co robisz to Twoja wizytówka.

Mam nadzieję, że pomogłem :D Cheers!


RE: Nore - Anywhere - iamsteffe - 8.02.2016

Wjeżdża na psyche xD
Chyba dokładnie nie wiedziałeś co chcesz zrobić bo tu jest wszystkiego w uj .
Słuchając od początku do 0:55 czułem się jakby zaczynała się właśnie wieczorynka na jedynce i leciał żwirek i muchomorek.
A streszczając wszystko co bym chciał powiedzieć o tym co słyszałem to powiem tyle :
jakbym nawpierdzielał się halucynków a potem bym tego słuchał to bym miał taki odjazd że by mnie nogami do przodu ponieśli xD