MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Rym1 - Hardstyle 2016 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Rym1 - Hardstyle 2016 (/temat-hardstyle-rym1-hardstyle-2016)

Strony: 1 2


Rym1 - Hardstyle 2016 - Rym1 - 3.02.2016

Siema , powracam z nowym kawałeczkiem do oceny ! :) Mam nadzieje że track wyszedł mi nie źle , dzięki za opinie . Pozdrawiam :)





RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - woziu122 - 3.02.2016

Nie wiem czy to miała być próbka czy cały kawałek ale brakuje mi tu początku, bo dla mnie to brzmi jakbyś od brake'a zaczął. Sample nawet ciekawe ale ten bas co wchodzi w 13 sek. powinien być w mono a nie w stereo, prawie mózg mi sie od niego zlansował :O. Tak samo kick powinien być w środku a leady ustawione w panoramie a nie na odwrót. Lead głowny za bardzo piszczy, brakuje mu dołu. Popatrz na tutoriale na YT jak sie robi leady.


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Rym1 - 3.02.2016

dziogólnie to z mixem u mnie jest źle , ja to wiem , staram się wydobywać wmiare czyste dzwięki ;P , uczyłem się bez żadnych tutoriali więc wiesz ;P , ale dzięki za porady :)


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - djdomenek - 3.02.2016

Według mnie przesadziłeś z górą na wszystkich instrumentach przez co nieprzyjemnie się tego kawałka słucha
Moja porada na lepsze dzwięki:
Pobierz profesjonalne sample z różnymi dźwiękami, potem zobacz jak brzmią i wyglądają na różnych analizatorach. Ja sobie patrzę na spectrum we wtyczce Wave Candy i wszystkie częstotliwości są jak na dłoni.
Następnie patrząc na analizatory wykręć własne podobne dźwięki o podobnym zakresie częstotliwości, brzmieniu i wyglądzie.
Kiedy nabierzesz wprawy w tworzeniu instrumentów to wykręcaj własne oryginalne brzmienia

Jeśli chodzi o aranzacje to kawałek ma potencjał. Melodia mi się bardzo podoba :)


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - In-Tegral - 4.02.2016

Wstaw mi to na inny hosting jak możesz to prześwietlę track (Instaudio, zippy)


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - muzoX - 4.02.2016

Git !


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - muzoX - 4.02.2016

Dobry kawałek :D


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Rym1 - 4.02.2016

(4.02.2016, 11:39)In-Tegral napisał(a): Wstaw mi to na inny hosting jak możesz to prześwietlę track (Instaudio, zippy)

https://instaud.io/iGl#0:00.0 Proszę ! :)


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - In-Tegral - 4.02.2016

Radzę Ci od razu, przemiksuj kick na mono, nie brzmi to dobrze, track zyska dużo na mocy jeżeli to przemiksujesz. Dwa za dużo tego bassu nawalającego bez kicku, daj odetchnąć słuchaczom. Trzy słychać brak kompresora tu i ówdzie na leadach (co w hardzie jest bardzo ważne). 4. Dźwięki mogły by być bardziej rozłożone i bardziej złożone (layering) ale to już moje osobiste ale. Track ma potencjał ale musisz posiedzieć nad mixem. Narazie daje 3.


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Shabboo Harper - 5.02.2016

Rym1, to absolutnie nie jest mój klimat, lecz pozwolę sobie podkreślić jeden fakt: Hardstyle kojarzę z potęgą (wyrafinowanego) Bass'u i wręcz "wściekłym" w swej "tęgości" Beat'em... jeśli nie "grzmotem". W Twoim projekcie wszystko brzmi właściwie "powściągliwie". Większa precyzja w przestrzennym ułożeniu klimatycznych dźwięków (te obecnie są zbyt "strzeliste") to gwarant pewnego "hipnotycznego feeling'u"; zaś "dopieszczenie" Kick'a to fundament "mocarności" przesłania "Hard2016". Trzymam kciuki za satysfakcjonujący (Ciebie) efekt... <thumbup>


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Mike Brenn - 5.02.2016

Jak na amatorke to bardzo solidnie.


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - KAMERDYNER DRUGI - 9.02.2016

według mnie za długo się rozkreca,lagodny hard style


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Adamzzz - 9.02.2016

Myślę, że w komentarzach Wozia, djDomenka i In-Tegrala wszystkie najważniejsze błędy zostały już wytknięte, czyli bas w stereo, za dużo wysokich częstotliwości, brak intra, outra no i za mało momentów bez basu. Od siebie dodam jeszcze, że brak mi jakiegoś dominującego instrumentu w tym wszystkim. Całość, a zwłaszcza część z kickiem brzmi jakby to był podkład do głównego najgłośniejszego leada. Swoją drogą, naprawdę dobry podkład! :) Wszystko jest w tonacji i ładnie ze sobą współgra ale no tak jak piszę, brakuje tego najważniejszego.
Gdyby technicznie wszystko było okej i dowaliłbyś jakiegoś epickiego leada dałbym 5, ale na chwilę obecną niestety 3. Życzę powodzenia w następnych produkcjach ;)


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Foortic - 10.02.2016

No siemka :D track ogólnie fajny ale irytuje mnie trochę bass dany w stereo oraz podobnie jak bass, kick który gra również po bokach... Dziwnie to brzmi tak... Tak nienaturalnie wręcz... Jak się włączy głośniej to gniecie czache...
Co do dźwięków to troszkę niskich pasm by się przydało ale minimalnie, i troszki mniej wysokich. Do tego głównego leadu (jak to In-Tegral wspomniał) można by dodać dwa albo nawet trzy inne dźwięki ze sciętymi wysokimi pasmami ale tylko po trochu żeby to nabrało mocy... Przy okazji nie dzwoniło by to tak po uszach...
Ogólnie pomysł fajny, spoko melodia i ogólnie wszystko było by zajefajno gdybyś poprawił :D
Wgl ja nie zajmuje się HS... Lubię posłuchać, lubię go poczuć ale tworzyć nie umiem. Nie idzie mi...
Pozdrawiam :D ;)


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - D-evolve - 6.03.2016

dziwny kick i zbyt "krzecząca" melodia, intro? jeśli można to tak nazwać jest za długie... pomysł fajny ale wykonanie przeciętne. 3/10


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - tks21 - 13.03.2016

Jak dla mnie jest ok ten hardstyle :)


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Rym1 - 28.03.2016

(3.02.2016, 14:44)Rym1 napisał(a): Siema , powracam z nowym kawałeczkiem do oceny ! :) Mam nadzieje że track wyszedł mi nie źle , dzięki za opinie . Pozdrawiam :)




Troszkę się pobawiłem i przerobiłem nieco kawałek :)




RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - In-Tegral - 28.03.2016

poprosze znow na instaudio :E


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Rym1 - 28.03.2016

Mógł by ktoś podesłać jakiś dobry tutorial z mixowania basów leadów , i ogólnie całego mixu ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć coś konkretnego , a muszę poprawić mix , żeby moje kawałki jakoś sensowni brzmiały :) Dzięki


RE: Rym1 - Hardstyle 2016 - Adamzzz - 28.03.2016

(28.03.2016, 17:27)Rym1 napisał(a): Mógł by ktoś podesłać jakiś dobry tutorial z mixowania basów leadów , i ogólnie całego mixu ? Bo nigdzie nie mogę znaleźć coś konkretnego , a muszę poprawić mix , żeby moje kawałki jakoś sensowni brzmiały :) Dzięki

Miks to sprawa raczej indywidualna. Możesz się nauczyć jak działają kompresory, jak tworzyć miejsce dla różnych instrumentów w spektrum ale ostatecznie najważniejszy jest słuch.
Moja rada to porównuj swoje kawałki z tymi od swoich ulubionych artystów i ściągnij sobie dobry spectrum analyzer bo wiadomo w różnych warunkach, na różnym sprzęcie wszystko to inaczej brzmi a taka wtyka zawsze powie Ci prawdę.

Co do samego utworu to jest nieco lepiej. Bas w końcu nie gra w tym stereo xD ale dla mnie to cały czas kolejny kawałek w stylu "robię muzykę bo umiem" a nie bo kocham. Może warto by włożyć więcej energii w nowy projekt ;)