MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Arrow - Roemer - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Arrow - Roemer (/temat-progressive-arrow-roemer)



Arrow - Roemer - MatthewA - 11.02.2016

Hej :) chciałem wam przedstawić mój nowy kawałek jest to troszkę taki progressive house troszkę techno ale załączam do pierwszego gatunku, utwór był w całości robiony na słuchawkach- więc pewnie miksem się nie pochwalę xD , no ale nic czekam na jakiekolwiek komentarze, rzucam link i oczywiście miłego odsłuchu-życzę :D.


RE: Arrow - Roemer - Foortic - 12.02.2016

Dobra, to tak. Podoba mi się lead, fajny jest. Sam robiłeś? Ogólnie fajna melodia przyjemne delikatne arpy w tle...
Natomiast jest też trochę negatywów...
1. Kick nie ma mocy... Brak mu bassu... Nie czuć go. Na Twoim miejscu podbił bym trochę dół... I ten szum w tym kicku jest trochę do kitu... Zanieczyszcza miks (może bardzo delikatnie ale jednak). Usuń ten szum.
2. Te okrzyki "make some noise" itp są trochę za głośno a ten na samym końcu wgl nie potrzebny.
3. Pianino by było fajne gdybyś go nie rozstawił tak w panoramie...
Nigdy nie słyszałem żeby akordy grały po jednej stronie a melodia po drugiej... To brzmi nienaturalnie, a przecież pianino w utworach elektronicznych ma brzmieć jak najbardziej naturalnie, sprawiać żeby słuchający miał wrażenie że słucha tego pianina na żywo...
4. To filtrowanie przed końcem wydaje mi się niepotrzebne.
5. Ciągle napsztala kick... Dodałbym do niego jakieś werble, haty, ride'y... Cokolwiek co by urozmaiciło...
6. Bass moim zdaniem jest troszki za cicho... Podkręciłbym minimalnie...
Hmmm chyba to wszystko.... Trochę się nazbierało, ale mimo wszystko utwór ma temperament...
Jakbyś poprawił to chętnie bym ocenił na więcej... Ale na tą chwilę, sorki ale 2/5 :)
Powodzenia w dalszych działaniach :D


RE: Arrow - Roemer - Shabboo Harper - 12.02.2016

"Troszkę..." z pewnością; wręcz troszeczkę Progressive House/Techno. Moje wrażenie jest bliższe... Disco-Progressive-Techno-Polo ^^, lecz to nie jest tak istotne. Arrow, Twój utwór cechuje ogromnie przeciętny aranż, który wyrażony w prostym instrumentarium (to nie zarzut!) o pospolitym brzmieniu (piano, Synth, Kick,Clap...), przy koszmarnie "zużytym" fx'ie wokalnym, frapującym efekcie 2:27 (Flanger?) prezentuje się, nie gniewaj się, lecz banalnie. Niektóre techniczne uwagi Foortic'a... godne uwagi. ;) Good luck.


RE: Arrow - Roemer - Foortic - 12.02.2016

(12.02.2016, 22:35)Shabboo Harper napisał(a): Niektóre techniczne uwagi Foortic'a... godne uwagi. ;) Good luck.

Dzięki :D


RE: Arrow - Roemer - Kveon - 13.02.2016

Kick do wymiany, brakuje mu mocy.
"wokal" jest za głośno, ciszej brzmiałby lepiej
Niektóre elementy perki są za bardzo zmiksowane na lewą stronę.
Lead brzmi ciekawie, melodia też spoko


RE: Arrow - Roemer - KBK - 13.02.2016

Przez cały czas kick brzmi jak bas podczas przejścia. Wydaje mi się, że to wina próbki ale gdybyś podciął doły w leadach może wyszedłby trochę na wierzch. Subiektywnie melodia mi się nie podoba jak na tego typu gatunek muzyki, ale można by było pod nią podłożyć jakiś mocniejszy podkłąd i dało by się z niej zrobić całkiem dobry kawałek :) 2:30 - moim zdaniem niepotrzebnie zabiłeś górę całego utworu. Całość trochę krótka :) Mix wokalu sam w sobie jest trudny, u Ciebie niestety woka brzmi z dziwnym pogłosem.


RE: Arrow - Roemer - MatthewA - 13.02.2016

Dzięki za komentarze, faktycznie ten kick do wymiany i wokal trochę za głośno no i z tym basem też się zgodzę ale dobra przynajmniej wiem co poprawić. "Foortic" lead jest użyty z gotowego presetu nieco pozmieniany :D "KBK" oczywiście doły w leadach są już podcięte :)


RE: Arrow - Roemer - UF_Glomma - 21.02.2016

to nie da sie tak ze bez eq. wszystko musi mieć od jednego (i każdego) z 3-4 sampli na stope, po loop ślad, wokal, master. no na wszsytko nie poraziło mnie


RE: Arrow - Roemer - musiclabs - 12.03.2016

Sympatyczne pianinko :) rzeczywiscie stopa zamulona nie ma sily. Wwarto popracowac na miksem to sciszyc tamto poglosnic. Muzycznie ma to swoj urok