MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Subscrat - What Is It - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Subscrat - What Is It (/temat-dubstep-subscrat-what-is-it)



Subscrat - What Is It - stoneagepl - 12.02.2016

eksperyment w wolniejszym tempie nr 2 :)




RE: Subscrat - What Is It - GoblinBob - 12.02.2016

Moim skromnym zdaniem, za dużo subbass, za mało średnich i wysokich :).

Aranżacja jest na swój sposób ciekawa, ale szybko się nudzi :/. Nad brzmieniami też trzeba by było popracować ;).
Osobiście nie polecam używać gotowych presetów, tylko spróbować coś samemu wykręcić. Uwierz mi, o wiele będziesz miał z tego satysfakcji, i o wiele więcej zabawy ;).

Melodycznie, tak jak powiedziałem, prosto i monotonicznie. Zwykle na prostych dźwiękach warto pokombinować ze skalami, i stworzyć interesującą melodię ;). Jeśli idziesz bardziej w stronę hardcore, to użyj basu piłokrztałtnego z odrobiną distortion aby wypełnić lukę pomiędzy subbassem a leadem.

Stopa ma bardzo mało niższych częstotliwości, i wraz z werblem nie nadają rytmu. Polecam użyć side-chainingu aby wypuścić perkusję na pierwszy plan ;). Na pewno znajdziesz dużo poradników czy tutaj, czy gdzieś indziej. Szukaj zwrotu "side-chaining".

Na dzień dzisiejszy, daję utworowi 1/5, nie przyjemnie się go słucha spowodu za głośnego sub-bassa, oraz nie interesującej melodii. Mam nadzieję że naprowadziłem się na dobrą drogę ;).


RE: Subscrat - What Is It - Shabboo Harper - 12.02.2016

Intro... <hmm> "Rozważny" Dubstep z porządnym Sound Design'em, rzeczowym w swej de facto prostej treści i tonie. Jednakże jest niemiłosiernie nużąco. Stworzyłeś porządny Background, który przy tak powściągliwym aranżu, "deficycie" morowych fx'ów czy też jakiegoś "skrzywienia" brzmi "sucho". Temat dobry lecz, w moim odczuciu, "niedokończony"... ^^


RE: Subscrat - What Is It - stoneagepl - 13.02.2016

Hej dzieki za odpowiedzi :) nastepnym razem popracuje nad melodiami chociaz nie jest to moja mocna strona, lubie sie pobawic w tworzenie dziwnych dzwiekow i nastrojow.

Nie uzylem w tej nutce zadnych presetow, chyba ze chodzi o sample do perkusji, pianinko na wstępie, sampel do tła i pare krótkich fxow :-))
Side chain robie w FLu na zasadzie Peak Controller + Balance

Obiecuje nastepny numer melodyczny i dzieki jeszcze raz za wskazowki ;)


RE: Subscrat - What Is It - Zirds - 13.02.2016

Intro jakby ucięte z poprzedniego utworu i to jeszcze brzmi jakby był "Channel Swap".
Utwór pomysłowy, bardziej niż Dubstep nazwałbym to Drumstep.
Perkusja strasznie słaba. Ten melodyjny bas zaś bardzo suchy i monotonny. Brakuje tu porządnego uderzenia, mięsistego basu. Pozostał niesmak.


2/5


RE: Subscrat - What Is It - KBK - 13.02.2016

Moim zdaniem próbujesz zaszufladkować swoją produkcję w gatunek, który nie jest częścią Ciebie. Jeśłi lubisz bawić się w tworzenie dźwięków i nowych barw to skup się na tym, bo ta perkusja w tej postaci raczej mi tu nie pasuje.
Przede wszystkim to intro jest nader zbędne. Ten dźwięk w postaci stłumionego Squera jest nieco drażniący. Spróbuj może perkusję potraktować mniej chaotycznie, a zająć się basami i resztą. W Twoim utworze przede wszystkim brakuje instrumentów w tle, przez co całość jest sucha jak pieprz. Słyszę tylko perkusję i square'a. No i ten niby pad od czasu do czasu...