MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING Daniel Caban - Emotions - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING Daniel Caban - Emotions (/temat-uplifting-daniel-caban-emotions)



Daniel Caban - Emotions - ViVi - 16.02.2016



Data wydania to 29 lutego. Całość ma 9 minut, może za te dwa tygodnie wrzucę całość.


RE: Daniel Caban - Emotions - Rafau - 16.02.2016

Kurde. Pod względem melodii to najbardziej mi przypadł do gustu z Twoich produkcji właśnie ten kawałek. Jednak mam zastrzeżenia do miksu. Nie czuję tutaj dołu. Całość jest jakaś stłumiona, jakby sfiltrowana. Brakuje powietrza i mocy. Powinieneś popracować nad dynamiką.

Generalnie 3,5. Zaokrąglimy do 4. :)


RE: Daniel Caban - Emotions - Xorbolanid - 16.02.2016

A mi przeszkadzają zbyt głośnie efekty, nie słysze werbla, chowa się za kickiem. Nie dałeś clapa (intro i potem wlasciwy drop)?

W breaku tom nie daje rady, dla mnie jakos kartonowo brzmi.

Bass i dźwięki mid sie zlewają ze sobą.

Sam jestem ciekaw jak wydajecie utwory które mają zjebany miks...


RE: Daniel Caban - Emotions - mario1990 - 19.02.2016

- Mix kiepski
- Sub-Bassu prawie nie ma z 6 dB można by pewnie dołożyć,
- Nieciekawe brzmienie stopy tzn, w progressive trance taka miękka stopa może by się obroniła, ale w uplift'cie raczej nie.
- Nie podobają mi się te biegunkowe arpy i szepczące krótkie akordy bez ataku i releasu (nie wiem jak to nazwać) co są w intro i dropie, nie pasuje mi to.
+ w breaku (gdzie nie ma bassu) jest całkiem spoko, i smyczki i piano fajnie rozwiązane, jest namiastka uroczystości w tym, charakterystycznej dla niektórych upliftów, choć te elementy perkusyjne w nim nie stanowią wartości dodanej dla całości.

Popracuj głównie nad miksem. Nie wiem jak to wygląda w equalizacji, ale pewnie tam jest nieźle przedobrzone, głośności ścieżek też mogłyby być bardziej przemyślane. Nie wiem czy tak robisz, ale żeby lepiej kontrolować mix warto zrobić sobie kanały zbiorcze (Routy) na bass, perkusję, leady, pady, fx, itp i najpierw wypoziomować w poszczególnych sekcjach względem siebie, a potem całe grupy względem siebie. Tak jest łatwiej zapanować nad wieloma ścieżkami.


RE: Daniel Caban - Emotions - Shabboo Harper - 20.02.2016

Odnoszę wrażenie, iż w Twoim temacie brak porządnego Sidechain'u, który przysporzyłby właściwszy efekt "pompki" tak by utwór w swym Vibe'ie tętnił "z przytupem". Podobnie Kick "dotknięty" większą kompresją wyróżniłby się spośród reszty instrumentów, z którymi, w tej postaci produkcji, trochę się zlewa. Synth (a'la szum wiatru) wszechobecny jest uciążliwy; potraktowany korektorem ("przycięty") mocniej nie "przykrywałby" tak znacznie melodii w częstotliwości. Breakdown faktycznie emocjonalny choć separacja piano i smyczków nieczytelna, werbel (?) zbyt donośny. Fragment 3:10-3:37 frapujący <hmm>. Danielu/ViVi, krótko: miks do "szlifu", choć... Release (którego Ci gratuluję) tuż tuż. <bubu>


RE: Daniel Caban - Emotions - cinekkk1 - 13.03.2016

Na pewno przydałby się klarowniejszy dół, jakaś mocniejsza stopa. W głownym dropie slysze snare ulozony troche inaczej niz razem z kickiem, moim zdaniem to niepotrzebne. Melodycznie za to mi się podoba, jest fajnie kompozycyjnie, melo daje radę :). Na pewno troszeczkę przdyałoby się pracy nad miksem, dokładniejsza equalizacja i dobór brzmień, no i podstawa to wybrać porządny kick i bass, wtedy jak masz dobrą podstawę , zabierz się za resztę, a na pewno jak chcesz to potrafisz, powodzenia!


RE: Daniel Caban - Emotions - musiclabs - 13.03.2016

Duzo bajerow w tym utworze. mysle ze aranzacyjnie mozna by to lepiej zaplanowac zeby po prostu sie lepiej sluchalo bez niepotrzebnych wejsc przejsc zmian. Slychac jakies emocje to juz plus tylko ze jako calosc ciezko wchodzi przynjamniej mi :) Wyobraznie masz.


RE: Daniel Caban - Emotions - Yodax - 19.04.2016

Przejście w 1:32 mi nie pasuje , w intro wydaje się tak jakby dźwięki nachodziły na siebie , poza tym przyjemnie słuchało sie kawałka ;)


RE: Daniel Caban - Emotions - D-evolve - 19.04.2016

stanowczo za dużo dodatków, mam wrażenie że połowa dzwięków była dodana na siłe, zbędny fx'y w tle i irytująca melodia, natomiast bardzo fajny build up i kick typowo trance'owy, na prawde fajny pomysł ale gorzej poszło z wykonaniem :/