MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
UPLIFTING KBK - Endless road (Demo) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: UPLIFTING KBK - Endless road (Demo) (/temat-uplifting-kbk-endless-road-demo)



KBK - Endless road (Demo) - KBK - 6.03.2016

KBK - Endless road (Demo)






UPDATE:

Wersja poprawiona po sugestiach userów: https://soundcloud.com/kbk-music/demo3-kbk-endless-road/s-cTwMx

Miłego odbioru, komentarze i sugestie jak zwykle mile widziane :) Nie wiem, czy tą perkusję na początku nie zubożyć z tych snare'ów...


RE: KBK - Endless road (Demo) - Recoil83 - 6.03.2016

Ciekawe, to nie mój gatunek ale, jeśli to rozwiniesz to masz ode mnie 5.


RE: KBK - Endless road (Demo) - Foortic - 6.03.2016

Witaj ;)
Zapowiada się to fajnie :D
Intro brzmi trochę jak w Electro :D przynajmniej te pierwsze 8 sekund xD ale jak wszedł bass to się wszystko wyjaśniło... Fajnie ten bass brzmi...
Ogólnie nie słucham Trance na codzień, ale czasami się zdarzy... Nawet troszkę częściej niż czasami, i prawie w każdej produkcji bass grał na offbeat... A tu naprawdę fajne zaskoczenie...
Ten pluckowaty dźwięk, który wchodzi pod koniec bardzo mi się podoba...
I to chyba tyle...
Ogólnie fajnie się zapowiada, czekam na full :D ;)


RE: KBK - Endless road (Demo) - Zirds - 6.03.2016

Bardzo ładny początek. Czysta perkusja. Potem jest jakoś tak bardzo sucho gdy wchodzą pady i synthy. Bas zbyt cicho gra i dlatego brakuje czegoś co by wypełniało niektóre częstotliwości. No świetnie się zapowiada, ale jednak brakuje tu czegoś.


RE: KBK - Endless road (Demo) - KBK - 7.03.2016

Dziękuję wszystkim za komentarze i uwagi.

Czy możecie rzucić uchem na poprawioną wersję?

https://soundcloud.com/kbk-music/demo3-kbk-endless-road/s-cTwMx

Zmieniłem:
- motyw basowy (posiadał delikatne fałsze)
- podbiłem bas
- nałożyłem sporą kompresję procesorem masteringowym Rolanda
- Reverb wypuściłem osobnym kanałem na zewnętrzny mikser, obcinając częstotliwości <80Hz

..co o ty sądzicie?


RE: KBK - Endless road (Demo) - UF_Glomma - 7.03.2016

no poprawka bardziej wyraźna. ciekawy jestem tej stacji roboczej. jak bardzo zbliżony jest do standardowych dawów? VST da sie wgrać? co oprawą graficzną? podstawami typu side chain, eq, compresor?? brzmi (ta poprawka) to całkiem nieźle ale czy masz 100% wpływ na brzmienia?


RE: KBK - Endless road (Demo) - Xorbolanid - 7.03.2016

(7.03.2016, 20:37)UF_Glomma napisał(a): no poprawka bardziej wyraźna. ciekawy jestem tej stacji roboczej. jak bardzo zbliżony jest do standardowych dawów? VST da sie wgrać? co oprawą graficzną? podstawami typu side chain, eq, compresor?? brzmi (ta poprawka) to całkiem nieźle ale czy masz 100% wpływ na brzmienia?

Zdajesz sobie z tego sprawę co piszesz?


RE: KBK - Endless road (Demo) - KBK - 7.03.2016

(7.03.2016, 20:37)UF_Glomma napisał(a): no poprawka bardziej wyraźna. ciekawy jestem tej stacji roboczej. jak bardzo zbliżony jest do standardowych dawów? VST da sie wgrać? co oprawą graficzną? podstawami typu side chain, eq, compresor?? brzmi (ta poprawka) to całkiem nieźle ale czy masz 100% wpływ na brzmienia?

Poczytaj możliwości tego sprzętu:
- arpegiator (z możliwością budowania własnych przebiegów, z velocity i akcentowaniem)
- syntezator Wavetable (obwiednia ADSR, próbkowanie z sambli i SRX z 80 efektami, filtry lfo, dolno, górnoprzepustowe itp)
- Procesory efektów (dedykowany Reverb i Chorus oraz 72 Multiefekty, w tym kompresory, equalizery, slicery i wszystko co zapragniesz)
- sampler z wbudowanym wycinaniem wokalu, dostoowywaniem tempa i inteligentnym wycinaniem, normalizatorem itp)
- sekwencer ( z kreatorem patternów, narzedziami do kwantyzacji, akcentowaniem nut i innymi narzedziami do obróbki nut)
- 4 programowalne potencjometry, 2 przyciski, 2 pedały sustain i ekspresja, kontroler d-beam w pełni programowalny
- procesor masteringowy z 3-pasmowym kompresorem
- Oprogramowanie Fantom X-editor do w pełni obsługi całego instrumentu z poziomu komputera - taki jakby częściowy DAW
- ... i wiele innych opcji, których sam jeszcze nie ogarnąłem

...ja jeszcze nie wykorzystałem połowy potencjału tego instrumentu... jeśli to ci nie wystarczy to użyj DAW-a z VST :)


RE: KBK - Endless road (Demo) - OProject - 7.03.2016

Beat trochu taki suchy, melo i leady dobre :P
Ale bass chyba za bardzo low passem pociągnąłeś i daj na niego delay jakiś ;)
Ja bym widział tam dalej jakieś pianinko jak u Roberta M (Miles'a żeby nie pomylić z innym xd)
Ogólnie motyw do rozwinięcia, dużo nie można powiedzieć


RE: KBK - Endless road (Demo) - In-Tegral - 9.03.2016

Bez porównania na pewno to Twój najlepszy motyw. Zabrałes miejsce stopie a raczej jej dołu przez resztę dźwięków popraw to


RE: KBK - Endless road (Demo) - UF_Glomma - 12.03.2016

świetna sprawa. a mozesz użyć jakoś VST ale nie syntezatora tylko efekt? powiedzmy sausage fattener..?


RE: KBK - Endless road (Demo) - Xorbolanid - 12.03.2016

(12.03.2016, 10:43)UF_Glomma napisał(a): świetna sprawa. a mozesz użyć jakoś VST ale nie syntezatora tylko efekt? powiedzmy sausage fattener..?

Na hardware'u? XD


RE: KBK - Endless road (Demo) - Zirds - 12.03.2016

(12.03.2016, 15:59)Xorbolanid napisał(a):
(12.03.2016, 10:43)UF_Glomma napisał(a): świetna sprawa. a mozesz użyć jakoś VST ale nie syntezatora tylko efekt? powiedzmy sausage fattener..?

Na hardware'u? XD

Może wyeksportować ścieżki do DAW i potem te ścieżki potraktować za pomocą efektów.


RE: KBK - Endless road (Demo) - KBK - 12.03.2016

(12.03.2016, 10:43)UF_Glomma napisał(a): świetna sprawa. a mozesz użyć jakoś VST ale nie syntezatora tylko efekt? powiedzmy sausage fattener..?

Prawdopodobnie nie rozumiesz idei stacji roboczych - Stacja robocza to coś sprzętowego, możesz podpinać sprzętowe kamery efektów itp ale nie VST! Nie ma ona systemu operacyjnego, tylko własny kernel umożliwiający co najwyżej komunikację usb i midi.
DAW - to cyfrowa stacja robocza, gdzie idea jest taka, że programowo ją rozbudowujesz.

W takim Rolandzie np. FA-06 masz możliwość eksportu pojedynczych ścieżek to tzw. multitracking, aby następnie je obrabiać pojedyńczo w DAW. Ale równie dobrze możesz wypuścić kawałek już gotowy.

Myślę, że nie ma potrzeby wczytywania dodatkowych efektów, gdyż wbudowanych jest 80, ja nigdy ich wszystkich nie wykorzystałem... A jakie efekty masz na myśli, że tak ci na tym zależy?


RE: KBK - Endless road (Demo) - UF_Glomma - 14.03.2016

choćby włąśnie ten sausage (coś typu saturator) no w sumie to już wszystko wiem.mam jamaszke P85 i to wystarczy do zrobienia tego o czym mówicie czy to w midi czy wav. best of luck