MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
AMBIENT Almhome - Final Sleep - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: AMBIENT Almhome - Final Sleep (/temat-ambient-almhome-final-sleep)

Strony: 1 2


Almhome - Final Sleep - Almhome - 6.03.2016

Cześć!
Od prawie dwóch lat nic nie stworzyłem a sam kawałek, jest o ile pamiętam ostatnim jaki udało mi się wystrugać.
Nie oczekuje że komuś się spodoba, sam nie wiem czemu to tutaj wrzucam, no ale przynajmniej "zasiliłem" forum o kolejny wątek :)
Polecam p;obrać utwór, soundcloud zawsze słyszalnie "mieli" utwory, a przynajmniej w moim odczuciu.

Opisuje on pewny etap mojego życia - wyobraźcie sobie, koszmar przerywany co jakiś czas paroma wspaniałymi chwilami. Człowiek oddala się od problemów, zostawiając je w tyle, spogląda przez okno, na zachmurzone niebo i daleki krajobraz, ciemnych gór. Człowiek czuje się wolny, te chwile są piękne.





RE: Almhome - Final Sleep - KBK - 6.03.2016

Rozumiem, że taka była idea i jest to kompletny utwór, ale mimo wszystko potraktowałbym to jako demo.
Całość strasznie dudni, nie wiem ile partii barw użyłeś, ale powinieneś obciąć niskie częstotliwości tych partii, które ich nie potrzebują - wydaje mi się, że poniżej 80-100Hz jest problem.
Co do motywu, to taki miałeś pomysł i fajnie on brzmi, tylko szkoda, że jest taki ogołocony. Gdyby to rozwinąć, dodać jakieś FX to wyszłoby coś fajnego.


RE: Almhome - Final Sleep - shadowfinder - 6.03.2016

Absolutnie sie nie zgadzam z KBK.
Przepiekny ambient, przestrzen oddycha, wszystkie czestotliwosci sa reprezentowane i zadna nie razi. Ewentualnie mozna by bylo cos w tle dodac, ale prosze zadne glupie FX.
Cudowny motyw, jako intermezzo na plycie bedzie miodzio.
5/5!!


RE: Almhome - Final Sleep - KOT - 6.03.2016

to brzmi bardziej jak zwykły pad a nie traczek xd jest to owszem bardzo ładny dźwięk efekt do filmu czy coś ale nie utwór no bez przesady :P


RE: Almhome - Final Sleep - CaffeineMC - 6.03.2016

sam motyw co prawda ale dobry, można by się nad nim pochylić i coś wykręcić


RE: Almhome - Final Sleep - Almhome - 6.03.2016

Dziękuję za opinie, niestety nie mogę edytować tego utworu, bo jak już pisałem zrobiłem to ponad 2 lata temu i nie mam już projektu. Zresztą i tak bym nic w nim nie zmieniał. Ambient tak brzmi, moim zdaniem jest to jak najbardziej utwór, bo to, że jest krótki i minimalistyczny, nie oznacza moim zdaniem, że nie można tego nazwać utworem. Zawsze chciałem tworzyć muzykę do gier, więc tworząc ją, wyobrażam sobie pojedyńcze chwile i je opisuję. Tak jak powyżej napisał KOT, nawet niemal trafnie, porównując ją do muzyki/efektu z filmu :)
Zawsze inspirowałem się utworami takimi jak "Hammock - More Dead Than Alive" czy też "Brian Eno - An Ending (Ascent)". To chyba się nazywa New Age ambient, nie znam się na określaniu gatunków...
Nie zajmuję się już produkcją od czasów tego utworu, mam nadzieję że kiedyś do tego wrócę i zrobie wtedy wszystko żeby zrobić chociaż jeden OST do kompletnie amatorskiej gry. Narazie jednak wyobraźnia moja została zaatakowana przez "dorosłość"- dużo osób zrozumie o czym piszę :I


RE: Almhome - Final Sleep - D-evolve - 6.03.2016

genialne!

moim zdaniem wzorowy ambient, chciałbym zobaczyć to w jakimś filmie.. no i do tego ten opis który podałeś w poście...coś świetnego, nie mam pojęcia czemu ale słuchając tego utworu przepełnia mnie melancholia

5/5^^


RE: Almhome - Final Sleep - abyssMB - 6.03.2016

Kapitalny soundtrack.


RE: Almhome - Final Sleep - Zirds - 6.03.2016

Bardzo ładny ambient. Szkoda, że taki krótki.
Całość brzmi jakby była stretchowana w programie Paul's Extreme Sound Stretch i jakby dwie te same ścieżki były na siebie nałożone z czego jedna "zreversowana", na którą został nałożony długi pogłos (metoda Reverse/Reverb).

Także się nie zgodzę z KBK, że są jakieś problemy. Jest czysto i bardzo ładnie. Taka sinusoidalna opowieść :)

5/5


RE: Almhome - Final Sleep - Xorbolanid - 7.03.2016

Tak, to co KBK dudni to pewnie bass. Ja od siebie mogę dodać że Ambient jest prosty w wykonaniu i daje dobre efekty. Co do twojego utworu to jest on zdecydowanie za krótki.


RE: Almhome - Final Sleep - JVCKØB - 7.03.2016

Naprawdę bardzo fajny kawałek, straszna szkoda tego projektu, chciałbym usłyszeć dłuższą wersję po drobnych korektach. ;) siadło mi mocno


RE: Almhome - Final Sleep - Shabboo Harper - 7.03.2016

Cytat:"...bo to, że jest krótki i minimalistyczny, nie oznacza (...), że nie można tego nazwać utworem. (...) wyobrażam sobie pojedyńcze chwile i je opisuję."

W moim odczuciu Twój "Final Sleep" to właśnie taka "chwila"; czarowny moment uchwycony w krótkim zachwycie, w hipnotycznej "minucie". To dopiero... preludium. ^^

Brian Eno? Almhome, kiedyś zachwycił mnie album "Ambient 2; The Plateaux Of Mirror". Brain z Harold'em Budd'em stworzyli też prześwietny "The Pearl". Zachęcam... :)


RE: Almhome - Final Sleep - Abigail Noises - 9.03.2016

Sorry Almhome ale tu nie ma co oceniać – nie jako utwór. To dwa pady nałożone na siebie, wydaje mi się, że ucięte w pewnym miejscu i zloopowane. Takich barw to taka przykładowa wtyczka Alchemy ma ich setki.


RE: Almhome - Final Sleep - shadowfinder - 9.03.2016

Adamwax - ponad polowa dzisiejszych "produkcji" to jeden ciagly pad albo nalazone na siebie efekty i wykorzystane loopy bez wyobrazni. Szczerze mowiac, gdybysmy tak podchodzili do sprawy to polowa utworow na tym portalu nie warto byloby ocenic. Jestem ciekaw ile z dzisiejszych producentow w ogole jeszcze cos wie o muzyce albo umie grac na instrumencie. Pewnie nawet nie polowa. Dla mnie ten utwor ma sile, bo czuje w nim wrazliwosc muzyczna - i szczerze mowiac wole tutaj ten 1 pad dobrze i z czuloscia wykonany niz 20 loopow standardowych nalazonych na siebie i wielka zabawa w "skomplikowane" utwory ktore mozna zrobic poprzez ulozenie sampli jeden za drugim w logicznej sekwencji, klikajac myszka oczywiscie...


RE: Almhome - Final Sleep - Abigail Noises - 9.03.2016

Shadowfinder rozumiem Twoje podejście . Jednak ja podchodzę do oceny inaczej/po swojemu. Patrzę na włożoną pracę w track – przede wszystkim - a dopiero później na wrażliwość. Najlepiej jak włożony trud stoi obok emocji, która została odciśnięta w utworze... Niestety ale tutaj tego nie widzę. Nie przeginajmy w każdą stronę – bez przesady. Te pady są dobre – ale tylko pady, bo w Dawie nagrać takie coś to kilka minut. Jak nie wyjdzie to się poprawi, nie ma problemu. Co do loopów i presetów to chyba przesadzasz.

Z tą logiczna sekwencją to się zgadzam – niestety ten schemat: wstęp, zwrotka itd. jest do znudzenia... A jak widzę breaka pośrodku w aranżu to także mnie odrzuca. Układanie sampli bez wątpienia to to samo, jak od sztancy.

Ogólnie podobają mi się te pady – ale jako ambient to niestety nie.


RE: Almhome - Final Sleep - Almhome - 9.03.2016

Ok, rozumiem Twoją opinię i zdaje sobie sprawę, że nie jest to muzyka dla każdego. Nie rozumiem jednak dlaczego nie oceniasz samego utworu a skupiasz się na tym w jaki sposób on został wykonany i czy był on skomplikowany w tworzeniu, czy też nie, no ale jak napisałeś, oceniasz swoim systemem i OK.

Gotowych presetów jest na tyle, że wszystko co się wykręci, brzmi bardzo podobnie do tych gotowców. Nie pamiętam już tego, jak tworzyłem ten kawałek, ale zapewniam że nie jest to gotowy preset czy też 2, nałożone na siebie, namęczyłem się by uzyskać to co chciałem nawet jeśli brzmi to "anemicznie" i powtarzalnie, to miało tak brzmieć, bo mi nie zależy żeby tworzyć na siłę skomplikowane utwory. Dla mnie utwór "Ben Woods - No Word From Above" jest piękny a brzmi jakby był wymyślony w 5 minut.
Ale każdy ocenia inaczej i każdy słucha inaczej :)

Dzięki za opinię :)


RE: Almhome - Final Sleep - L.G. - 10.03.2016

Mi na przykład bardzo się podoba, lecz mógłbyś to rozwinąć żeby nie było takie krótkie.
Mam nadzieję że nie pogniewasz się, ale chciałem Ci pokazać jak mógłbyś rozwinąć ten kawałek np. w taki sposób. http://www.filedropper.com/almhome-finalsleep
Pozdrawiam.


RE: Almhome - Final Sleep - Xorbolanid - 10.03.2016

(10.03.2016, 13:14)L.G. napisał(a): Mi na przykład bardzo się podoba, lecz mógłbyś to rozwinąć żeby nie było takie krótkie.
Mam nadzieję że nie pogniewasz się, ale chciałem Ci pokazać jak mógłbyś rozwinąć ten kawałek np. w taki sposób. http://www.filedropper.com/almhome-finalsleep
Pozdrawiam.

Jego kawałek byłby dobry na jakieś przejście pomiędzy utworami w LP.


RE: Almhome - Final Sleep - shadowfinder - 11.03.2016

(10.03.2016, 13:31)Xorbolanid napisał(a):
(10.03.2016, 13:14)L.G. napisał(a): Mi na przykład bardzo się podoba, lecz mógłbyś to rozwinąć żeby nie było takie krótkie.
Mam nadzieję że nie pogniewasz się, ale chciałem Ci pokazać jak mógłbyś rozwinąć ten kawałek np. w taki sposób. http://www.filedropper.com/almhome-finalsleep
Pozdrawiam.

Jego kawałek byłby dobry na jakieś przejście pomiędzy utworami w LP.

Tak tez uwazam, pisalem ze jest to swietne 'intermezzo' na plycie. Idealne wrecz. Albo wstep.


RE: Almhome - Final Sleep - ak47soundsystem - 14.03.2016

Tak, tak. Dla mnie też to jest niezły pomysł na track, raczej niż cały track ambientalny - pomysł na kulminacyjny, emocjonalny moment tracka. Emo ma. Więc nawet biorąc to co masz (bez projektu), mógłbyś teraz coś z tego ulepić większego. Potraktuj go jako sampel/loop i dodaj jakiś wstęp i zakończenie z field recordingu, cichy delikatny puls pod spodem, warstwę zgrzytów i przeszkadzaczy i wyjedzie ci coś bardziej skończonego i dopracowanego.
ps. Na moich odsłuchach nic nie dudni (mam w miarę liniowo - byłem ostatnio w studio u znajomych i porównywałem brzmienie z moim domowym systemem i szyło podobnie)