MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu (/temat-fl-studio-fl-studio-wtyczki-nie-sa-brane-pod-uwage-przy-renderingu)

Strony: 1 2


FL Studio: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 7.03.2016

Witam. Od dłuższego czasu mam pewien problem z renderingiem do Wav. Po 1 każdy dźwięk, który zrenderuję do tego formatu staje się loopem. Po 2gie time stretch ustawia sie automatycznie na wartość 1:00:000 a nie na 0:00:000 - tak jak bym chciał i uważał, że powinno być. Te 2 rzeczy jeszcze jakoś przeboleje, bo z Mp3 nie mam żadnych z ww. problemów.

Jednak teraz pojawił się problem który wywołuje u mnie niemiłosierne wkurwienie #zbigniew_stonoga.

Stworzyłem swoje "podrasowanie bassu". na wybranym kanale na mixerze załączyłem kolejno Fruity Fast Dist, Eq2, Eq2. Całość renderuje (czy z patternu czy playlisty czy do wav czy do mp3) następnie chcę użyć danego bassu z mojej paczki sampli do której to wrzuciłem "podrasowany bass" i o dziwo nie ma Żadnego z efektów załączonych przed renderingiem na mixer. Nie ma ani Eq ani Fast Dist. NIC, Zero, "podrasowany" po renderingu staje się tym samym samplem co bass wyjściowy na który nakładałem efekty. Próbowałem nawet zapisywać przez edisona, ten sam problem. Problem ten pojawia się zarówno w FLu 10 jak i 12, w 11 nie testowałem.

Zjawisko to jest o tyle dziwne, że do tej pory robiłem całe bity z 5 i 10cioma zajętymi kanałami i każdy efekt dało się słyszeć w gotowym utworze tak, jak być powinno.

Bardzo proszę was o pomoc. Walczę z tym 2gi dzień


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Zirds - 7.03.2016

Google: "How to render track/music/pattern in FL studio 12"

Wpisz taki tekst w wyszukiwarce. Możliwe, że Twój problem to całkowicie błaha sprawa:)


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 7.03.2016

Co? Po 1 używam głównie fla 10 a po 2gie napisałem, że robię bity od pewnego czasu i nie było problemu gdy miałem 5 czy 10 zajętych kanałów a problem jest nagle jak chce zrenderować 1 dźwięk - co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Zirds - 8.03.2016

Może zmieniłeś sposób renderingu. Może coś sobie przełączyłeś dlatego warto poszukać takich informacji w Google. Na pewno tam szybciej uzyskasz odpowiedź niż na jednym forum.

Nie bójcie się zadawać prostych pytań w Google. Tam jest tak potężny algorytm, że nawet jak napiszesz "Fl studio rendering problem" to na pewno któryś wynik wyszukiwania będzie dobrą odpowiedzią dla Ciebie.


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - piral - 8.03.2016

Renderujesz ten jeden dźwięk z insertu mixera i potem alt+r czy zaznaczasz fragment playlisty i renderujesz tak jakbyś renderował cały utwór (mając ten jeden dźwięk solo)?


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 8.03.2016

Zirds tam muszę przekopać się przez xx stron i czytać to wszystko by dowiedzieć się nagle, że chodzi o inny niż mój problem. Pytałem wielu osób które co nieco wiedzą i nikt nie potrafił mi pomóc dlatego finalnie napisałem do was.

Piral opcja numer 2, tak jakbym miał cały utwór. + nie do końca nawet czaje tą opcje nr1 z alt+r (?)

Na początku myślałem, że może chodzi o to, że każdy nowo dodany dźwięk na step sequencer gra automatycznie na -5,2db, ale nawet pogłaśniając na max nie daje tego ile dźwięk renderowany, więc to nie może być to


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - piral - 8.03.2016

Chodziło mi o tą funkcję mixera:
[Obrazek: 263in8l.png]

Używam FL12 i mam fadery domyślnie na -10dB ale to nie ma znaczenia, chodzi tylko o funkcję "arm disk recording" (która jest też w FL10) i dla danego insertu i następnie alt+R. Wyrenderuje ci to wszystko co masz na tym insercie, tak jakbyś zrobił solo na playliście (i od razu wrzuci na playlistę wyrenderowany wav)

Temat jest szerzej poruszony przez FL Studio Guru - freezing tracków


Drugie pytanie: jakiego VSTi użyłeś i czy przypadkiem nie jest to demo?


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - OProject - 8.03.2016

Nagraj edisonem do wave dopoki nie ogarniesz, moze zreinstaluj fla xd


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 8.03.2016

Piral dzieki, sprawdze w domu i dam znac za parę h.

Napisałem, że użyłem kolejno Fruity Fast Dist, Eq2, Eq2. To nie demo

OProject przecież napisałem, że próbowałem przy użyciu edisona, w pierwszym poscie i tez jest dupa


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - piral - 8.03.2016

Cytat:Napisałem, że użyłem kolejno Fruity Fast Dist, Eq2, Eq2. To nie demo
Miałem namyśli VSTi a nie VST. Instrument/synth, no chyba, że to sampel.


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 8.03.2016

(8.03.2016, 14:32)piral napisał(a):
Cytat:Napisałem, że użyłem kolejno Fruity Fast Dist, Eq2, Eq2. To nie demo
Miałem namyśli VSTi a nie VST. Instrument/synth, no chyba, że to sampel.

aaa. to sampel. wlasnie moze to wina sampla tego bassu (808), ale watpie


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 8.03.2016

zrenderowalem ww sposobem. ok są wtyczki, lecz znów stworzył się automatyczny loop, poza tym denerwuje mnie fakt, że wyrenderowany dźwięk gra dużo ciszej niż przed renderem


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - piral - 8.03.2016

Cytat:poza tym denerwuje mnie fakt, że wyrenderowany dźwięk gra dużo ciszej niż przed renderem
Możesz użyć funkcji normalize w oknie samplera.


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 8.03.2016

(8.03.2016, 17:29)piral napisał(a):
Cytat:poza tym denerwuje mnie fakt, że wyrenderowany dźwięk gra dużo ciszej niż przed renderem
Możesz użyć funkcji normalize w oknie samplera.

Normalize dało z 0,5 db? a Tu występuje różnica 6db


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - piral - 8.03.2016

Wydaje mi się, że masz gdzieś jakiś auto clip na volume (czy to w mixerze czy w samplerze), który jest w momencie renderu wyłączony. Jeśli nie, to możesz przywrócić głośność kontrolując miscellaneous functions>volume multiplier w oknie samplera. 125% to jakieś 6dB więcej. Swoją drogą, jeśli normalizacja dała 0,5dB więcej to chyba chcesz koniecznie wyjść ponad 0dB.


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 8.03.2016

oryginał grał na -4db a po renderze dzwiek na -8,5 wiec nie chcialem wyjsc ponad 0dB. dziwne jest to, że zrenderowany w sposób który podałeś Ty i fl guru dźwięk umieszczony bezpośrednio na playliscie gra dobrze jesli chodzi o glosnosc a grajac go ze step sequencera gra on wlasnie na tych -8,5 db. volume multiplier jest jakims rozwiazaniem ale za kazdym razem prace nad projektem zaczynalbym od ustawiania tej glosnosci a mi zalezy byc miec juz w 100% dopracowany bass z ktorym nie musze za kazdym razem od nowa sie bawic ustawiajac te same funkcje

PS. Autoclipu nie znalazlem i byc nie powinno, chyba, ze jakis ktory dodal sie automatycznie i jest w jakis sposob 'ukryty'


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - piral - 8.03.2016

Sprawdz czy insert z mixera nie jest linkowany do kolejnego, który jest ciszej niż defaultowe ustawienie. Swoja droga to moje mozliwosci wrozenia w tym temacie sie powoli koncza.


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Zirds - 8.03.2016

Sprawdź czy przy renderingu masz odznaczone:

HQ for all plugins - Sets high quality mode for any native FL Studio plugins (effects, instruments & sampler channels) used in the song. VST plugins may also render in HQ mode if the Wrapper setting Notify about rendering mode is selected.

a przy Looping Mode wybrany z listy:

Leave remainder - Expands the song length to capture any decaying sounds. If 'Leave remainder' still chops of any trailing audio, the Playlist Repeat marker can be used to define the rendering end-point. While Repeat marker positions are usually ignored, if they are placed after the last Pattern, Audio or Automation Clip in the Playlist, the project will be rendered up to the position of the Repeat marker.


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Skailer213 - 8.03.2016

(8.03.2016, 22:13)piral napisał(a): Sprawdz czy insert z mixera nie jest linkowany do kolejnego, który jest ciszej niż defaultowe ustawienie. Swoja droga to moje mozliwosci wrozenia w tym temacie sie powoli koncza.

Chyba nie. ja nic nie linkowalem wiec fl musialby to zrobic samemu, automatycznie


(8.03.2016, 22:19)Zirds napisał(a): Sprawdź czy przy renderingu masz odznaczone:

HQ for all plugins - Sets high quality mode for any native FL Studio plugins (effects, instruments & sampler channels) used in the song. VST plugins may also render in HQ mode if the Wrapper setting Notify about rendering mode is selected.

a przy Looping Mode wybrany z listy:

Leave remainder - Expands the song length to capture any decaying sounds. If 'Leave remainder' still chops of any trailing audio, the Playlist Repeat marker can be used to define the rendering end-point. While Repeat marker positions are usually ignored, if they are placed after the last Pattern, Audio or Automation Clip in the Playlist, the project will be rendered up to the position of the Repeat marker.

Zrobiłem jak napisałeś. dalej powstaje loop na wav. na mp3 jak juz mowilem nie..



Panowie. Jak zauważyłem playlista nie wycisza mi zrenderowanego sampla. step sequencer za to tak. myslalem, ze moze chodzi o to, iż każdy nowo dodany dźwięk gra na na step sequencerze na -5,2db lecz jeśli dam na 0.0db to dalej gra ciszej niz "oryginał"


RE: Wtyczki nie są brane pod uwagę przy renderingu - Zirds - 8.03.2016

Zrób jakieś screenshoty Twoich problemów.