MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Kveon - Wait - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Kveon - Wait (/temat-dubstep-kveon-wait)



Kveon - Wait - Kveon - 11.03.2016

Witam!
Dzisiaj ode Mnie dość nie typowo, dzisiaj dubstepowo, chillstepowo, sam nawet nie wiem co za gatunek stworzyłem, ale podpiszmy to pod dubstepem.
Ta piosenka była dla Mnie wyzwaniem, bo nie wiedziałem od czego zacząć i jak.
Wszystko robione na harmorze, więc dubstepowe "growle" nie będą porywać :)
Zapraszam do odsłuchu i pozdrawiam!



RE: Kveon - Wait - Brisk Bullet - 11.03.2016

W tych czasach ciezko znalezc dobry dubstep i naprawde trzeba dlugo szukac, aby znalezc cos porzadnego.
Od 1:10 ten lead ma zbyt malo poglosu. Moze moglbys go lekko schowac.
Ten drop moglbys rozbudowac dodajac jakichs wariacji. Wydaje mi sie ze wchodzi zbyt szybko.
Bass slabo wyczuwalny. Poza tym dobry pomysl i piekne piano.


RE: Kveon - Wait - Kveon - 18.03.2016

(11.03.2016, 20:03)Brisk Bullet napisał(a): W tych czasach ciezko znalezc dobry dubstep i naprawde trzeba dlugo szukac, aby znalezc cos porzadnego.
Od 1:10 ten lead ma zbyt malo poglosu. Moze moglbys go lekko schowac.
Ten drop moglbys rozbudowac dodajac jakichs wariacji. Wydaje mi sie ze wchodzi zbyt szybko.
Bass slabo wyczuwalny. Poza tym dobry pomysl i piekne piano.
Więcej reverbu na tym leadzie zmuliłoby miks ;)
Pierwsze podejście do takiego gatunku, więc mało pomysłów było i przy okazji doświadczenia :)


RE: Kveon - Wait - ak47soundsystem - 19.03.2016

snarek, vocal sample ok, temacik - melo - też ok, może zdziabko nawet za skomplikowany, 1szy b. drop fajny, jest jebnięcie, potem sawy ładane - trochę mało pełne, roboty dziadki fajne i bajkowy lead też. Sound design / dobór brzmień 1-sza klasa. Tylko miks trochę słabo. Sawy brzmią trochę sucho (może reverbem je?). Tak, rochę reverbu brakuje ogólnie. Tak ok. 2:30 ten tju-tju - ja bym już nie dodawał kolejnego brzmienia - jest znikąd i nic nie wnosi. Pobawiłbym się tym co jest. POtem po dropie od ok 3:00 jest ok, z tym że znowu te sawy są za duże w stos. do reszty. Na koniec pianka też bym nie dawał, bo też się pojawia znikąd i ani nie brzmi fajnie, ani klimatu nie tworzy/ nie łapie. Jakby nie wiadomo poco jest.
Ale ogólnie szacun za całość. Po bożemu zrobione. Niewymaksowane w sensie miksu/masteru (popacz na wejforma na sc - góry i doliny - a w tym gatunku, to chyba powinien być prostokąt z dwiema dzirukami)
Ogólnie pozytwywnie, proszę się nie zrażać. Jest czego zazdrościć.


RE: Kveon - Wait - Drumaholic - 19.03.2016

Przekompresowałeś sumę :P Lead zakrywa wszystko dosłownie.


RE: Kveon - Wait - Shabboo Harper - 4.04.2016

Wojtku, od zawsze kojarzę Cię z namiętnością do piano... ^^ Tak też jest i w tym przypadku. Tenże instrument jest obecny lecz zbyt "przykryty" przez szkielet reszty dźwięków (np. Saw'y), szczególnie zaś przez "perkusyjne" (stopa, werbel). W pewnym momencie "wigor" owych jest męczący. :( W moim przekonaniu właśnie nieprecyzyjny poziom głośności jest jedynym (technicznym) minusem Twego "Wait". Aranż przemyślany; choć Intro jest zbyt raptowne (bez finezyjnego rozwinięcia); fx'y (również wokalne!) świetne; drapieżne "wkręty" stylowe. To sprytny kolaż; jednakże brzmienie z 1:10, 2:15 plus 2:39 o takowej barwie, w tak wykreowanym klimacie, nie przekonuje mnie. Zbyt przypadkowe. Piano "muśnięte" jakąś "wtyczką" brzmiałoby efektowniej. Jest oryginalnie. Serio (!). ^^