MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Wav tworzy loopy - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Wav tworzy loopy (/temat-fl-studio-fl-studio-wav-tworzy-loopy)



FL Studio: Wav tworzy loopy - Skailer213 - 12.03.2016

Witam. Mam mały problem z naszym kochanym FLem. Mianowicie render do mp3 działa świetnia, tak jak powinien. Za to renderując cokolwiek do wav dźwięk staje się loopem.
Poza tym dany dźwięk ma od razu przypisany konkretny parametr Time - (zależy mi by Time od razu był ustawiony na 0, za to czasem jest 5 czasem 3 itd).
Problem ten pojawia się zarówno w Fl'u 10, jak i 11 czy nawet 12!
Reinstalowałem Fla, lecz bezskutecznie. Skoro problem ten pojawia się we wszystkich wersjach zgaduję, że jest to coś z nie wiem rejestrem czy czymś (?).

PS. Problem pojawia się niezależnie od sposobu renderowania, typowy render, render z edisona czy wprost z mixera.
Pomocy bo kocham FLka, ale trace do niego cierpliwość i wkurwi*enie rośnie wraz z każdym renderowanym przeze mnie dźwiękiem.


Poprawiam nazwę tematu

Wystawiono 13:39:55, dnia 12.03.2016, przez Knifeman



RE: Wav tworzy loopy - piral - 12.03.2016

Pokaż screeny wrzuconego WAV'u do samplera (czy cokolwiek co zrobiłeś po renderze z wavem). Coś mi mówi, że staje się tym loopem tylko dlatego, bo jest krótki. Jak wrzucisz to odpowiem ci około 15, będę wtedy na forum.


RE: Wav tworzy loopy - Skailer213 - 12.03.2016

[Obrazek: Lc2bQXT.jpg]
[Obrazek: wb8TLkP.jpg]

W tym wypadku ok, dźwięk jest krótki, ale uwierz mi, tu nie o to się rozchodzi. Nie raz renderowałem dłuższe utwory po +3min i nawet teraz dla testu utwór 3,5min i to samo przy wav'ie loop+ustawiony "po swojemu", jak FL, nie chciałem Time


przeklejam obraz na inny hosting

Wystawiono 23:39:09, dnia 13.03.2016, przez Knifeman



RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - piral - 12.03.2016

Time możesz ustawić na "none" i będzie grało tak samo. Spróbuj odznaczyć opcję load regions.


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - Skailer213 - 12.03.2016

Opcja load regions nic nie zrobiła.
Tak się składa, że jestem właśnie u rodziców, pobrałem tu FLa i render do wav również tworzy loop i jakiś "swój" time. Teraz zdziwiłoby mnie to gdyby u któregoś z was wav nie robił z dźwięku pętli


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - Zirds - 12.03.2016

Jak pobrałeś FL Studio? Masz multikonto na Image-Line?


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - piral - 12.03.2016

Gdy ładuję plik do audio clipu (na playlistę) to rzadko kiedy robi, ale to nie to samo. Teraz sprawdziłem, że w FL12 w samplerze na wierzchu jest opcją "use loop points", która rozwiązuje ten problem. Sprawdz czy u siebie masz ją w miscellaneous.


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - Skailer213 - 12.03.2016

mam tą opcję, ale wciąż Time jest brany pod uwagę, tak więc za każdym razem rozumiem, że trzeba ten time sobie ustawiac na 0 i odznaczac "use loop points"?


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - piral - 12.03.2016

Cytat:tak więc za każdym razem rozumiem, że trzeba ten time sobie ustawiac na 0 i odznaczac "use loop points"?
Sprawdź czy po odznaczeniu options>general settings>read sample tempo information dalej się tak dzieje. Co do "use loop points" to robi się to automatycznie gdy do samplera trafia plik z info o tempie. Jeśli nie chce ci się tego robić to za każdym razem będziesz musiał resetować time i odznaczać loop points.


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - Skailer213 - 13.03.2016

NIE MA, JUŻ JEST GIT. Dzięki w chuj za pomoc z "Time" teraz jeszcze kwestia tego loopu. Odznaczenie Use loop points pomaga, ale no jednak to nie jest wedlug mnie normalne, że zawsze powstaje ten loop więc nie wiem czy po prostu przyzwyczaić się do odznaczania "use loop points" za każdym razem czy może tez coś w ustawieniach da radę zaradzić na te zapętlania wavów (?)


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - piral - 13.03.2016

Niestety w ustawieniach nic takiego nie ma (a przynajmniej nie widziałem)


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - Skailer213 - 13.03.2016

DAAAMN. To rozwiązanie z odznaczeniem "read sample information" to był błąd, bo teraz w projektach które mam na kompie się wszystko wali i niektóre sample (znajdujące się w tym samym projekcie) potrzebują tempa np 120 a inne 60 :/


RE: FL Studio: Wav tworzy loopy - piral - 13.03.2016

Tempo możesz zawsze ustalać ręcznie. Klikasz prawym na gałkę z tempem i wybierasz opcję "set in beats" czy "set in BPM". To już kwestia tego co jest bardziej dla ciebie wygodne - resetowanie tempa w samplerze jeśli się nie spodoba lub ustawianie go.