MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Wasp - Wake up, We're Dreaming - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Wasp - Wake up, We're Dreaming (/temat-electronica-wasp-wake-up-we-re-dreaming)



Wasp - Wake up, We're Dreaming - Wasp - 15.03.2016

Klimat odrobinę z lat 80'tych
taki synth-pop czy coś :)



obrazek dla wizualizacji

[Obrazek: 99507452-25dd-45a7-80e3-68abd0e4c519.jpg]


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - ak47soundsystem - 15.03.2016

O, bardzo przyjemni popik. W podobnym klimacie ostatnio robiłem dla kolegi. Ładne harmonie (ale wasp ty z tym nie masz problemów). Brzmi wręcz jakby ci Pharell pomagał... pewnie przez ten funkujący bas. Fajny grówik. Przyjemny refrenik. Progresja taka ludzka i emocjonalna.
Jakbym się miał czepiać, to tylko że mi brakuje różnych "dogaduszek" rifów/hooków/melodyjek/chopów i gate-ów. To pewnie przez brak wokalu, czy jakiegoś wryaźnego leada. Momentami czuje się że coś więcej się powinno dziać. Żeby kawałek nie osłuchał się po kilku pierwszych słuchaniach. Jak założyłem słuchawki to też mi się rzuciło w uszy, że stereło małe - większość w środku siedzi. Np reverb od snare jest mono, a tylko rimszoty są stereło. Swooshe są w mono, a przecież jakby pełzały po panoramie, to byłby "większy łał faktor".
Jedyny fragment, w którym odczułem zniecierpliwienie, to ten bridż po środku. Ale daję 5
No i ogólnie jest taki delikatny, ale już nie wiem czy to wada, czy zaleta... Na 80's właśnie zbyt subtelny, wtedy to jednak wszystko było bardziej chamskie, nie było takich reverbów jakie tu dałeś.


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - Recoil83 - 15.03.2016

Fajny kawałek, szczególnie podoba mi się ten synth 1:12, wokal też ciekawie zmiksowany, technicznie nie mam się do czego doczepić, ode mnie 4.5.


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - shadowfinder - 16.03.2016

Tytul super ;-) skad masz sample wokali bo to chyba nie oryginalne nagrania? melodia oraz aranzacje dobra, ale wszystko jest dosc sluche, technicznie jakos niedokonczone, mam wrazenie gdybys posiedzial nad tym dluzej i dopracowal bardziej przejscia oraz miks, to byloby naprawde super. Na razie jest na 3,5/5, ale moze byc nawet na 5/5, wymaga to jednak kilka dodatkowych godzin sluchania, miksowania i pewnych zmian.


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - aqmoolator - 17.03.2016

Chyba przez ten wokal przychodzi mi na myśl Colourbox ;) Bo jest w tym coś z klimatu tamtej formacji.
JA bym się nie odważył zarzucać braku techniki i niewykończeniu całości ( @shadowfinder ) bo to właśnie styl lat 80 oddany także w samym miksie. Dla mnie brzmi znakomicie i klimatycznie - jakby żywcem z kaset odegrane.
Koledzy zamiast zarzucać brak profesjonalizmu powinni posłuchać nagrań z tamtych czasów :)
Bo współcześnie realizatorzy pompują potężną kompresję a korektory zapinają nawet na talerze w perce.
Wracając do kompozycji - mógłbym czepiać się jedynie nieco skromnego urozmaicenia. Ale z drugiej strony dlaczego miałbym oceniać przez pryzmat tego, że gdzieś z tyłu głowy "zagrała" mi jakaś solówka, czy dodatkowy element? Przecież jak gra i pojawia się w "myśl" Twojej muzyki, to raczej znakomicie nie? Lepiej niż gdyby nie wywoływało żadnej reakcji, żadnej chęci "dogrania" czegoś.
Bardzo fajna, klimatyczna kompozycja. Naprawdę wysoki poziom! Ode mnie 5-/5 ( no brakło mi kopa - choćby lekkiego )


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - Wasp - 17.03.2016

najbardziej skompresowałem kick a i snare'a bo miał za dożo transjentów i szybko przygasał
a w latach 80'tych taka perka była zazwyczaj masywna.

pewien label zaproponował mi żebym zrobił całą epkę w tym stylu. bo mam jeszcze 3 czy 4 takie kawałki
ale nie mogę znaleźć pików .flp :(


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - Shabboo Harper - 18.03.2016

W każdym z powyższych komentarzy jest jakaś racja... W moim odczuciu to pierwszorzędny temat niewykorzystany w pełni (!). Feeling a'la 80's ślicznie unosi się wśród ciepłych, swoistych nutek i "rezolutnie" wplecionego refrenu (wokal). Jednakże definitywnie czegoś brak; fragment 1:74-2:23, ośmielę się stwierdzić, iż jest przydługi, "ubogi", wręcz trochę "krzywdzący" klimat utworu; wykreowany tak finezyjnie. Wasp, "dopieść" jeszcze Sound Design; "podkoloruj" tło; "wyśnij" więcej fx'ów wokalnych. Przeolbrzymi potencjał tkwi w Twoim "Wake Up..." (!) <takjest>


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - NAR - 20.03.2016

Bardzo przyjemny kawałek. Swobodnie płynie. Podoba mi się ta nieco senna atmosfera. Bas mi idzie pod Daft Punk, ale nie wiem czy to dobre skojarzenie ;)

Ps. skąd wziąłeś wokale?


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - Wasp - 20.03.2016

to jakiś free sampel z netu


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - In-Tegral - 22.03.2016

Bardzo udana produkcja, świetnie dobrane barwy dźwięków, technicznie jak należy. 5/5


RE: Wasp - Wake up, We're Dreaming - Rafau - 26.03.2016

Dla mnie chłopaku odnajdujesz się w klimacie. Tylko utrzymaj poziom. Świetnie się słucha, można się uczyć od Ciebie. Czasami jak wyżej napisali przywiewa nudą, ale generalnie odbiór na duży plus.

5/5