MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER abyssMB - You And Me - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER abyssMB - You And Me (/temat-other-abyssmb-you-and-me)



abyssMB - You And Me - abyssMB - 15.03.2016

Witam wrzucam taki krótki traczek nowy pomysł, może sie rozwinie :)

"You And Me" O_o


komentarze mile widziane ;)


RE: abyssMB - You And Me - Recoil83 - 15.03.2016

Dobry motyw z tą gitarą, ale musisz to rozwinąć, bo to bardziej demo.


RE: abyssMB - You And Me - ak47soundsystem - 16.03.2016

A co to? Demo dema? Sampel basu (fajny) i wokal pasują do siebie. Cień kicka i ostre talerze. Więcej nic się nie da powiedzieć, bo nic więcej nie ma.


RE: abyssMB - You And Me - shadowfinder - 16.03.2016

Nie moj klimat. Gitara to sample, glos to sample, FXe to sample, perkusja bardzo podstawowa. Przypomina mi stary Magix Music Maker. Masz 200 sampli i uloz je ladnie na gridzie. Sorki, Abyss, ale to nie to, chyba ze faktycznie rozwiniesz i dodasz troche wlasnych pomyslow i wrazliwosci.


RE: abyssMB - You And Me - CaffeineMC - 17.03.2016

nie podoba mi się to co zostaje po kicku w lewym uchu


RE: abyssMB - You And Me - abyssMB - 17.03.2016

shadowfinder napisał
Cytat:Nie moj klimat. Gitara to sample, glos to sample, FXe to sample, perkusja bardzo podstawowa. Przypomina mi stary Magix Music Maker. Masz 200 sampli i uloz je ladnie na gridzie. Sorki, Abyss, ale to nie to, chyba ze faktycznie rozwiniesz i dodasz troche wlasnych pomyslow i wrazliwosci.

Gitara to elektric guitar z biblioteki kontakt - dźwieki ułożone przeze mnie :
E4 E4, E4 E4 G4 A4 , E4 E4 G4 A4, E4 E4 G4 A4 B4, A4 A4 G4 E4,
potem przepuszczona przez guitar ring 5 /kontakt/ preset Black Sun Garden/, nastepnie reverb Rc 48 z presetem Large Hall and echos, nastepnie fruity convoler ustawiony na 70 %
/troche czasu zabrało ustawienie tego brzmienia / następnie zostało wyeksportowane do Wav i wgrane do projektu jako sampel, który został trochę pocięty i ustawiony jak wyżej. /taki mój pomysł /<hmm>
Ponieważ założeniem tego projektu było wykorzystanie klasycznych brzmień hatów więc użyte talerze to syntetyki z FL studio pack:
909 z włączonym swap stereo z wycietymi dolnymi czestotliwościami w EQ, potem Fruity reverb i Fruity Delay 2 ustawionym na 8% i panning left 22% w mikserze,
707 z fruity pack z wyciętymi dolnymi czestotliwościami w EQ, potem Fruity Delay 2 ustawionym na 10% i Fruity reverb oraz panning right 8%,
FX zrobiony z hihat 3 v10 rr1 z paczki KITS groove bias podstawa włączony reverse swap stereo i fade streo na mikserze EQ wycięte dolne częstotliwosci potem fruity reverb , potem Fruity Delay2 na 50% i soundgoodsizer A na 2diody.


BASS wykrecony z preseta bassshorts na wasp przepuszczony przez EQ i compresor na mikserze,

dalsze FX bulgoczące z prawej to preset SM lao lu II zebralette zdublowany ustawiony na dwóch ścieżkach , roztawiony 80% left na ścieżce lewej, drugi na 50% ścieżka prawa wygrywający dźwieki naprzemiennie by uzykać powyższy efekt oataczjącego bulgotu,
oraz ostry preset zebralette [bio]sustained atack ustawiony w mikserze na ścieżce lewej razem z SM lao lu II tej 80% left .
<hmm>
vocale nie są odkrywcze to vocale z FL studio ze zmienioną tonacją
You and Me z C5 na B5 na mikserze reverb na 70%,
oraz drugi
OK lets go to tez z pakietu FL studio i tonacja C5 na B5 oraz włączonym Fade stereo i na mikserze Fruity reverb 70% .

KICK jak słusznie zauważyli CaffeineMC i ak47soundsystem brzydko klika bo jest to KICK wycięty ze ścieżki bazowej projectu. Kick Markusa Hakali /mhak Kick 04 E/ zagrany ze ścieżka basu wyeksportowany do wav i dopiero wycięty czyli taki okaleczony sampel Markusa Hakali z pierwotnej wersji projectu, dlatego jest cieniem kicka i brzydko brzmi i będzie do poprawki
/dzieki Caffeine i ak47soundsystem/
To taka moja praca czy to nie są moje pomysły ? Macie rację jest to DEMO chce to rozwinąć wkleilem to na forum bo jestem w gorącej wodzie kąpany i nie mogłem się opanować, bo zależy mi na Waszych opiniach.
<hmm>Czy mało pracy jest włożone w to demo ?O_o


RE: abyssMB - You And Me - Recoil83 - 17.03.2016

Oczywiście że wykonałeś świetny kawałek, cieszy mnie że nie tylko ja korzystam z Kontakt, ale to tylko przedsmak tego czym będzie całość, cierpliwość czasami się opłaca, jak to rozwiniesz to ode mnie masz 5. <gorolwito>


RE: abyssMB - You And Me - Xorbolanid - 17.03.2016

Po prostu, kick jest za słaby na tą gitarę. Musiałbyś ją przyciszyć, dać działać perkusji. Powinieneś jedna rozwazyć umieszczenie tego utworu w demach.


RE: abyssMB - You And Me - Shabboo Harper - 28.03.2016

Hmmm... czemuż tak krótko? Marcinie, z tego fragmentu sugeruję: "wyciągnąć" jeszcze wyżej (w EQ) gitarę o krzepkim, lekko funkowym brzmieniu. Perkusjonalia zdają się być krztynę "zagubione", zwłaszcza Hi Hat'y. Fx'y ciut "przypadkowo" ułożone lecz świetne; coś uporczywie "szoruje" w L kanale. Cokolwiek to jest nie jest okey. ^^ Sample wokalu... zgodny z tytułem (hi hi). Koncept już jakiś istnieje, lekko psychodelliczny; niech cdn. Koniecznie. ;)


RE: abyssMB - You And Me - Zirds - 28.03.2016

(16.03.2016, 0:48)ak47soundsystem napisał(a): A co to? Demo dema? Sampel basu (fajny) i wokal pasują do siebie. Cień kicka i ostre talerze. Więcej nic się nie da powiedzieć, bo nic więcej nie ma.

Po to jest ten dział by prezentować nawet pierdnięcie do mikrofonu. Jak się nie podoba to nie komentuj albo idź sobie.

Stopa taka stockowa - brzmienie jak ta z głównego template'a FL Studio. Dopiero teraz doczytałem, że z jakiejś paczki Halla etc. Mam nadzieję, że ją zmienisz bo w ogóle nie pasuje do brzmienia tej gitary, która według mnie ma w sobie ten pazur, lekkie zacięcie niczym rodem ze ścieżek dźwiękowych Ennio Morricone.
Tworzysz ładne kompozycję, widzę, że dużo pracujesz nad brzmieniem pojedynczych barw, ale ciężej masz z doborem brzmienia, łączeniem kilku elementów by się układały jak Puzzle i brzmiały razem idealnie.
Tutaj jest potrzebna ciężka, brudna stopa - jedna z tych, które wykorzystują w dobrym starym Hip-Hopie, a nie ta, którą tutaj zaprezentowałeś :)