MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA UF - Groove - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA UF - Groove (/temat-electronica-uf-groove)



UF - Groove - UF_Glomma - 19.03.2016


troche go przyporawiłem przy okazji "stop the beginners".
zamiarem było "wycisnięcie" z tego tego o czym była rozmowa z Shaboo.
i doubt it when listenning now.. chyba sie nie da :)


RE: UF - Groove - ak47soundsystem - 20.03.2016

POczątek zaciekawia. ALe moim zdaniem powinieneś przejście zrobić od ok. 0:18 (na tyle starcza zaineresowania tym intrem) i potem wejść równo tak jak od 2:50. To co jest pomiędzy 0:18 a 2:50 jakoś męczy i się nie rozwija, tylko stoi....
Wydaje mi się że "temu utowru" brakuje wykopu, bo masz głębokiego suba, potem nieistniejącego kicka, i dopiero te organy/akordy - między nimi nic się nie dzieje. Snare słaby brak mu tzw. "snap", czyli słabo siecze. Perka jeździ po panoramie L/P - tak się nie robi - No bo co? koleś z perkusją lata po scenie? - to brzmi nienaturalnie, pozatym sprawia wrażenie taniego efektu i że autor nie przywiązał zbytnio uwagi do tej warstwy utworu, tylko chciał opędzić to na szybko
Ten brejkdołnik na 2:30 jeszcze jest fajny i, jak mówiłem, ten fragment, który jest zaraz potem. Ale miks jest zły - powinieneś wyeksponować grę sub basu z organami - ich rytmiczne zależnośći - tymi patyczkami co są w lewym, okrasić co jakiś czas i by zagrało.
Utwór ma potencjał, ale niewykorzystany.
Ten glide na 4:10 cośtam też fajny efekt.
p.s. Słuchałem na słuchawkach (DJ-skich, niezbyt referencyjnych)

czyli, niewyeksponowany groove, brak low-mid bassu, neizbyt snappy rytm


RE: UF - Groove - Recoil83 - 20.03.2016

Witam intro trochę na długie, aranżacja całkiem dobra, słucham na kiepskich słuchawkach, ode mnie 4.


RE: UF - Groove - Zirds - 20.03.2016

Fajnie werbel lata po panoramie. To jest muzyka eksperymentalna, niech perkusista lata po scenie z werblami, a co... nikt mu nie zabroni. Nikt Ci nie zabroni robić muzyki jaką ty chcesz robić i nikomu do tego, że użyłeś skrzypiec, melodii ze smerfów i basu, który wydobywał się z warkotu odpalanego Kamaza o 3 w nocy przy minus 40 stopniowym mrozie...

Już to pisałem, ale napiszę jeszcze raz : "Muzyka jest elastyczna i wszelkie kombinacje są dozwolone".

Utwór bardzo fajny. Wstęp trochę przydługi jak dla mnie.
Staby mogłyby mieć jaśniejszą górę bo ta trochę jak grają w tym midzie to ten panoramowany werbel się gubi jak gra w środku ;). Ogólnie można by było rozjaśnić cały utwór.

Buja całkiem dobrze. Mógłbyś jeszcze wzmocnić stopę gdyż słychać tylko ten początkowy "Tok",a brakuje całego dołu w stopie dzięki, której można by było poczuć ten Groove :)

Jest fajnie, ciekawie. Cały utwór jest świetny, przemyślany. Minusem jest miks niektórych elementów.

4/5


RE: UF - Groove - GY4 - 23.03.2016

Jakbys troche przestrzeni jeszcze nadal niektorym dzwiekom,mysle ze fajnie by bylo:)Jakis reverb czy cos tam pokombinowac.Wogole bym musial podzielic zdania poprzednikow ,jesli chodzi o miks.Sluchalem sa sluchawkach,i malo zycia tam troche.pozdroo


RE: UF - Groove - Shabboo Harper - 24.03.2016

Radek, chciałoby się rzec... Do not lose faith ^^. Powyższe konstruktywne komentarze z pewnością cieszą Cię. Ode mnie jeszcze trzy grosze: zbyt mocno "oczywiste nieczystości" wybrzmiewają w L kanale. Część dźwięków potrzebuje więcej "oddechu" (w górze). Lead przy dopieszczonej transpozycji "w trakcie track'u" uczyniłby z melodii, obok głębokiego Beat'u, owe źródło "ukrytego groove'u". Jednakże... myślę, iż już jesteś very tired tym kawałkiem; so... let it flow just like this. <dance2>


RE: UF - Groove - UF_Glomma - 24.03.2016

taak groove poki co zostaje jaki jest. za wskazówki piękne dzięki wszystkim.


RE: UF - Groove - abyssMB - 25.03.2016

Latająca perkusja mi się podoba :) miło sie słucha, choć pod koniec troche męczy / na Youtubie widziałem perkusję na rollercoasterze i bylo to cool :) / . 4