MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE ID - When Things Get Complicated (Original Mix) (/temat-hardstyle-id-when-things-get-complicated-original-mix)

Strony: 1 2


ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - In-Tegral - 23.03.2016

Eksperymentalny track, starałem się zachować stary klimat hs w melodii w połączeniu z teraźniejszym sound designem. Dodałem do tego motywy dubstepowe, żeby trochę poszaleć :E czyli wyszedł tzw. Dubstyle. Ostatnie szlify robiłem na szybko i parę rzeczy można by zrobić lepiej ale mam już dość tego projektu. Następny track na 99% RAW.

Enjoy ^^




RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Castiel - 23.03.2016

Po tym co słuchałem i mówiłem podczas robienia tego projektu, track jako całość jest świetny,miks jest dobry klimat pierwsza klasa :) ode mnie masz bo wiem jak się napracowałeś przy tym :P


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - tks21 - 23.03.2016

Kawałek świetny ! :) Dobra 5 ode mnie! :)


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - piral - 23.03.2016

Szkoda, że synthy w 0:32 nie wchodzą na lowpassie, po tym efekcie aż się o to prosi. Bardzo dobry sound design, aranżacja nie nudzi, mix bardzo ok. Nie lubię hardstyle'u, ale do tego numeru mógłbym wrócić kilka razy, ma to coś. Zostawiam 5.


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Wizzardius - 23.03.2016

Również mi się bardzo podoba. Czasami lubie HS'u posłuchać. Od 1:55 po prostu rozjebałeś mi system. To jest pewnie ten moment "gdy rzeczy się komplikują?" :D Kozaczek. Daje grube 5.


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Xorbolanid - 23.03.2016

Daje 5, mimo ze player nie chce się odtworzyć. Pokazywałeś ten track na SC i tam wyraziłem swoją opinie na temat tego projektu.

Podsumowując: jest fajnie, miałeś to skoczyć. No i można powiedzieć że skończyłeś.


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Foortic - 23.03.2016

Takie tam przeciętne, mix słabo, ogólnie nie buja
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Nie no żartowałem xD xD
Kawał dobrej roboty...
Bardzo dobrze się słucha.. Ładna barwa leadu, taka szorstka z tym potężnym kickiem... Oh i ah xD
Do miksu się nie ma co nawet czepiać... :D
No co tu dużo mówić...
Good job xD
5/5


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - woziu122 - 23.03.2016

Ło panie, ale żeś pan poszedł z tematem :D
Świetny mix, lead ładnie jedzie,troche mi podjeżdża pijanymi pingwinami.
kick łupie, crunch tam sie gryzie ale to normalne w hardstyle :P.
Na twoim miejscu outro bym obrócił, dał na początek z dłuższym build upem i wyszedł by fajny kawałek, coś na styl noisecontrollers.
Tak czy siak ode mnie piąteczka leci.


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - OProject - 23.03.2016

No kick dobry, Synthy też.
Reverse to bym bajerować jakims lekkim bitkraszerem, co by góre miał :P
Miks dobry bez zastrzeżeń ;)
Intro mogło by być dłuższe (suchy bit, żeby moznabylo miksować xd) chyba że taka moda jest, tak samo długość traków też, ja nie wiem czy teraz wszystko robi sie poniżej 5 minut? xd xd
Tak jak kolega wyżej reverse mogłaby grać buildup ale gra nietypowo to plus :P
Wkładanie Dubstepuf to z reguły mi sie nie podoba wiec nie bede pisal xd
Klimat wole cięższy... zastanawiam sie czy ci dac 5 czy 4... za wykonanie dam 5 ale za reszte 4 bo mnie nie gniotło w krzesło xd takie 4,5


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - KBK - 23.03.2016

Zdecydowanie mój nr: 1 !!

Słuchałem demo, które było wypasione, ale przyznaję, że efekt końcowy robi mega wrażenie. Stopa bije jak trzeba, linia melodyczna jest po prostu mega. Można zamknąć oczy i odlecieć... Tak jak już Tobie wcześniej pisałem, tą melodię widziałbym jako fajny trance'owy kawałek :) Jedyne co mi odwróciło uwagę, to zakończenie z pianinem na dwa, to mi jakoś nie pasowało do całości... ale może dlatego, że nie słucham na co dzień HS ;)
Zostawiam mocną zasłużoną piąteczkę!


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - In-Tegral - 25.03.2016

Dzięki za wszystkie opinie !

@piral - W sumie mogłem dać na lpf wejście melodii ale wtedy moim zdaniem byłoby za bardzo zamulenie w tym momencie bo przecież sam pluck + subb grają low i low-midem.

@Woziu - Chętnie bym rozbudowywał swoje projekty, ale niestety, ten procesor tego nie wytrzyma narazie... :(

@Wizzardius - Tak to jest ten moment :D

@Oldi - Nie było sensu dawać wysokich na reverze, distlead grający w outro gra sporo na wysokich więc wysokie tu i wysokie na reverze - niepotrzebny bajzel.

@KBK - Mało jest tracków w HS, z tak pokręconym rytmem i dynamiką jak u mnie tutaj, dlatego track eksperymentalny i wiadomo, że nie każdemu podejdzie każda partia tracka :D.

Ktoś coś jeszcze? :E


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Adamzzz - 28.03.2016

HAHA! Integral walnął kawałeczek... no to się teraz odegram za te wszystkie wypomnienia co do miksu w moich kawałkach xD Nie no żart. Akurat w kwestiach technicznych hardstylu Ty jesteś najlepszy na forum ;)
Eniłej, kawał dobrej łupaniny! Duży szacun za ten rewers bejs pod koniec. Od razu przypomina mi się ten revers od Noisecontrollersów i Wildstylza co był używany w kilku kawałkach jak Stardust, Give It Barbra czy Club Bizarre. Na pewno wiesz o co cho.
Jedyne co mi nie współgra to niestety kick. Za dużo niskich częstotliwości w toku. Aż sprawdziłem sobie w virtual dju bo tam takie niuanse są najlepiej widoczne. Daję screena bo ni cholery nigdy tego nie wytłumaczę słowami xD

[Obrazek: CY0VkHJ.jpg]

Na niebiesko lecą Twoje kicki, na czerwono hedhanterza z jego remiksu Spacemana.
Nie zrozum źle, takie rzeczy są jak najbardziej dopuszczalne! Jest mnóstwo kawałków Technoboya czy Banan Hearta z takimi wybrzuszeniami w okolicach toku. Chodzi mi po prostu o to że w Twoim kawałku, z takim klimatem i aranżacją ten punch nie pasuje jak cholera. Gdybyś go nieco przykręcił kick brzmiałby bardziej płynnie i ładnie wkomponowałby się w te ostre dubstepowe wstawki.
Co do reszty to już kwestia gustu. Jak napisałeś że starałeś się "zachować stary klimat hs w melodii" pomyślałem sobie o "starym" w sensie 2005, 2008, ale chyba jednak chodziło o "stary" w sensie 2013 xD
Także ode mnie 4/5 głównie za brak jakiejś porywająco orgnialnej koncepcji ;)
Pozdro i powodzenia w następnych produkcjach


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - In-Tegral - 28.03.2016

Adam doskonale Cię rozumiem, ale... co do Puncha : sprawdź stare punche dzisiejsze punche nie mają w sobie żadnego jebnięcia stąd też moje szaleństwo z dołem w punchu. Sam kick miał być dużo krótszy z krótkim tailem i małą ilością crunchu by nie gryzł mi się z motywami dubstepu w breakach. Wyszło trochę inaczej aczkolwiek to co pokazałeś na ssach - u mnie jest brak kompresji (tylko i wyłącznie w tym kicku, bo zawsze kompresuje na koniec kick) Co do klimatu w melodii chodziło mi tylko o midi - nie sound design, z resztą wspomniałem o tym na początku xD. Dzięki wielkie za tak rozległy koment. Kolejny kawałek już w drodze.


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - D-evolve - 31.03.2016

melodia genialna w swojej prostocie, super użycie kilku leadów na raz oraz ciekawy screech w tle. kick również niczego sobie... wszystko na swoim miejscu. utwór ma "to coś" leci ode mnie 5/5 jeden z niewielu utworów które na prawde mi się spodobały xD


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Raven - 31.03.2016

Kick piękny ;) Reversbass też może być ;)


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Abigail Noises - 1.04.2016

Bardzo dobre melo a technicznie także na wysokim poziomie choć dołożyłbym trochę góry na leada aby tak nie pokrywał się z resztą. Track ma swoje ''mega'' momenty a to się liczy w hardstylu – słychać, że sporo się napracowałeś nad nim. ''Dub-momenty'' na miejscu i na plus jak dla mnie – nie lubię schematycznych utworów. 5/5


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Ixipe - 1.04.2016

Coś chyba ze mną nie tak się porobiło bo podoba mi się ten utwór :D daje 5


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Shabboo Harper - 4.04.2016

Hey D. Ot tak "rzeknę": tylko niektórym "stan Zombie" służy. Niektórym; i to nad podziw wyjątkowo... ;)


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - Hola Flavio - 4.04.2016

Kolejny wannabe TVDS'a... Ech, za brzmienie i wykonanie techniczne - 4, kreatywność i (jak to ładnie dzisiaj się nazywa kopiowanie) sound design - 1


RE: ID - When Things Get Complicated (Original Mix) - In-Tegral - 4.04.2016

Ten track i Tim? Bez komentarza :D