MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) (/temat-dropcraft-slavic-rage-original-mix--17695)

Strony: 1 2


DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Wizzardius - 23.03.2016

Witam witam.
Dziś tak bardziej,






[Obrazek: 11rrevs.jpg]

PS. Zirds, zmieniłem tonacje całego utworu. W poprzedniej wersji nie dało rady usadowić suba/bassu tak, żeby to grało. :D


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Castiel - 23.03.2016

Teraz jest ok wześniej wersję też przesłuchałem ale Zirds wyczerpał temat :P

Kimat jest ok perka jest świetna co prawda ten synth co gra razem z motywem możnaby ardziej odseparować ale nie jest źle ;) ode mnie masz 4 :)


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Wizzardius - 23.03.2016

(23.03.2016, 13:23)Castiel napisał(a): synth co gra razem z motywem możnaby ardziej odseparować ale nie jest źle ;)

Dziękuję za ocene :)
Powiedz no mi tylko o który przedział czasowy konkretnie Ci chodzi z tym synthem? Bo do wieczora projekt jest otwarty, tzn jestem w stanie jeszcze dopieścic pare rzeczy (dlatego też, link jest prywatny.)


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Deonite - 23.03.2016

Slava Slavica!

Wszystko do dropu ładnie, miło śmiga, przypominało mi to troche kawałki Bounce Inc. Ten drop... Mhmm, te skrzypce próbowały się jakoś przebić, no ale w gruncie rzeczy nie były za bardzo słyszalne. Ale nie powiem, rasowy bigrum ;)


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Castiel - 23.03.2016

(23.03.2016, 13:36)Wizzardius napisał(a):
(23.03.2016, 13:23)Castiel napisał(a): synth co gra razem z motywem możnaby ardziej odseparować ale nie jest źle ;)

Dziękuję za ocene :)
Powiedz no mi tylko o który przedział czasowy konkretnie Ci chodzi z tym synthem? Bo do wieczora projekt jest otwarty, tzn jestem w stanie jeszcze dopieścic pare rzeczy (dlatego też, link jest prywatny.)

Synth gra w main parcie i w drugiej części utworu tj - 1:54 do 2:05 i 3:46 do 4:00 nie jest to jakiś wielki błąd ale zawsze moża jeszcze bardziej dopracować utwór :)


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Wizzardius - 23.03.2016

Update pierwszego postu.
Poprawiony miks skrzypek z synthem.
Na mój gust jest rzeczywiście lepiej. Troche za bardzo już osłuchany jestem z tym kawałkiem stąd problemy ;D


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Castiel - 23.03.2016

No i teraz jest ok :)


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - nullname - 23.03.2016

Po takim przesłuchiwaniu po sekundzie całego tracka skojarzył mi się ten filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=sNHuqUH1Mzw xD

Ale gdy już normalnie posłuchałem to zaniemówiłem. ja daję tym razem piąteczkę, bo i jest unikalne i mocne. W sumie lepiej widziałbym tam supersawy, ale takie wariacie też przejdą :D

Gratuluję!


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - ProCkers - 23.03.2016

Widzę inspiracja bodaj jednym z najlepszych motywów z trzeciego Wiedźmina :D

Wracając do utworu to szczerze mówiąc mi się nie podoba :( Techniczne aspekty spoko tutaj się nie mam do czego przyczepić, ale sam klimat mi kompletnie nie podszedł. Jakoś nie klei się według mnie taka mieszanka bigroomu i słowiańskich rytmów. Drop jak wchodzi kick i skrzypki to zamiast przyspieszać to spowalnia. Mają one takie brzmienie jakby fałszowały :D Break to już w ogóle nie moja bajka :) Prędzej takie coś bym widział w Trapie lub Dubstepie niż w Bigroomie :) Plusik za sam pomysł bo jest dosyć oryginalny! :)

Zaznaczam że to wszystko moja subiektywna opinia :) Pozdrawiam! :)


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - GY4 - 23.03.2016

Ciekawa mieszanka:)Jak wchodzi kick i skrzypce,rzeczywiscie delikatnie zwalnia,ale po wejsciu verbla i tego wokalu co w miejscu hatow dzwieczy,wszystko wraca do normy wydaje mi sie hehe:)Technicznie wszystko jak nalezy.


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Z3KE - 23.03.2016

Pomysł ciekawy aczkolwiek motyw główny - czyli drop - trochę mnie zawodzi. Tutaj musi być bardziej rytmicznie bo w tej chwili motyw nie nadąża za stopą - jest odklejony za bardzo od beatu. Fakt wnosi to trochę ludzkiego charakteru do brzmienia ale takie zabiegi - nie tutaj. Ponadto trochę za bardzo poszalałeś z kompleksowością, kiedy do smyczków dołącza saw w tle...rozbudowane brzmienie jak najbardziej jest przyjemne ale musi się dobrze uzupełniać - tutaj jest tego za dużo. Ale moim zdaniem wystarczy usunąć ten saw spod smyczka i będzie cool ;) Tak po za tym to nie mam się do czego przyczepić - reszta jest co najmniej bardzo dobra i oryginalna z dobrym smakiem. Respect!


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Shabboo Harper - 24.03.2016

Hey Marcin. Utwór przedziwny. W moim odczuciu nie do końca zrównoważony w swej treści. Intro wyraziste nie istnieje; Breakdown (0:31) prześwietny; zupełnie jak żarliwe uniesienie do walki zintensyfikowane przez Bells'y (zbyt ciche); "Feel The Power"... hmmm, niezbyt "słowiańskie" ^^. Skrzypce (choć nie wykluczone, iż Kemenche) w swej wariacji (1:37-2:07) nie brzmią przekonująco. To ogromnie rasowy, wyrafinowany dźwięk, lecz w tym aranżu nie prezentuje się nadto "godnie", szczególnie z niepotrzebnie tak "komercyjnie zużytymi" już okrzykami w tle. Fragment 2:07-2:22 jest moim ulubionym :); przepotężny. Kolejny, powtórzony w swym brzmieniu "przerywnik" wciąż klimatyczny, z kunsztownie podkreślonym natężeniem... Aranż powtarzalny a przez to przewidywalny... Outro "Rage" (!) powściągliwe. Całość zbliżona do produkcji rodem Ancient Slavic Battle Music. Potencjał jest...


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - DavidTot - 24.03.2016

Mega, nie ma monotonii drop pozytywnie zaskakuje, aczkolwiek kilka dźwięków bym zmienił :) Całość mega, oryginalny i niepowtarzalny styl i pomysł. Mam nadzieję, że usłyszę więcej takich produkcji z twojej strony. 5/5 :D


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Wizzardius - 24.03.2016

Jak ja tego nie lubie. Jedni, że drop nie pasuje, przedziwnie itp itd, drudzy 'mega i oryginalnie 5/5'. ;D
A ja sam NIE POTRAFIE ocenić, czy jest dobrze czy nie, bo spędziłęm nad tym trackiem ZDECYDOWANIE za długo czasu i jestem z nim za bardzo osłuchany. (choć nie powiem, rzeczywiście te skrzypki troche zwalniają temat, tylko teraz Bóg wie jak to ocenić ;x)
To jest właśnie to, odpale np beatporta i po 2 sekundach wiem czy dany kawałek mi się podoba czy nie. A własnego ocenić nie umiem ;X

Póki co po głowie mi chodzi wywalenie skrzypek z dropu i wsadzenie czegoś innego, bardziej rytmicznego.
Chodzi mi po głowie coś tak szalonego i dzikiego jak np:

albo:

Zobaczymy co z tego wyjdzie.


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Fly - 24.03.2016

Pamietam poprzednia wersję i był to utwór który ze wszystkich na forum spodobał mi się najbardziej,a jestem tutaj prawie rok. Świetne bębny,genialny drop,może tylko odrobinę za mało energiczny.

W głosowaniu na najlepszy utwór marca miałbyś mój głos :D

Co do tej wersji, zmiana skali nie wyszła na dobre. Może bass teraz lepiej siedzi,ale to już nie to samo melo które mnie tak urzekło :/


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Deonite - 24.03.2016

LRAD słuchałem tysiące razy, tam drop jest... hmm jednym dźwiękiem? Odpuść taki pomysł, drop zawsze musi być rozwinięty,a ci wszyscy, którzy to robią na jeden dźwięk... - to napierdalanka na festiwalach.

Ale koncept dzikości - jak najbardziej :)


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Z3KE - 24.03.2016

Tutaj się nie zgodzę...więcej nie zawsze znaczy lepiej.Fakt - zawsze większy props jeżeli utwór jest bardziej kompleksowy (ale nie do przesady). Ale czasem proste rozwiązania okazują się najlepsze ;) Nie ważne jak - liczy się efekt końcowy. No ale to tylko moja opinia :D


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Wizzardius - 24.03.2016

(24.03.2016, 19:52)Fly napisał(a): Pamietam poprzednia wersję i był to utwór który ze wszystkich na forum spodobał mi się najbardziej,a jestem tutaj prawie rok. Świetne bębny,genialny drop,może tylko odrobinę za mało energiczny.

W głosowaniu na najlepszy utwór marca miałbyś mój głos :D

Co do tej wersji, zmiana skali nie wyszła na dobre. Może bass teraz lepiej siedzi,ale to już nie to samo melo które mnie tak urzekło :/

Specjalnie dla Ciebie, Fly :D
[zs]http://www82.zippyshare.com/v/cLluzpU7/file.html[/zs]
Stara wersja.
JEST OPÓR KUR*A CHŁOPAKI.
Wyście sie zmówili, żeby mi w głowie nakręcić ;D

Choć pamiętam jakoś w grudniu SPINNIN wypuścili jeden kawałek KSHMR'a.
W komentarzach pod soundcloudem i youtubem wrzała turbo burza, bo dla jednych kawałek był genialny, dla innych słaby. Należe do tej pierwszej grupy :D
To ten wałek:


Najgorsze jest to, że ludzie na YT mi spamują, żebym już coś wrzucił, a ja nie wiem czy Slavic Rage jest godny tego, by go posadzić obok Drugs Al Dente :D


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - piral - 24.03.2016

Cytat:Jak ja tego nie lubie. Jedni, że drop nie pasuje, przedziwnie itp itd, drudzy 'mega i oryginalnie 5/5'. ;D
Nigdy nie uzyskasz 100% podobnych do siebie opinii, nawet jak zrobisz totalne ścierwo


RE: DROPCRAFT - Slavic Rage (Original Mix) - Deonite - 25.03.2016

Cytat:Najgorsze jest to, że ludzie na YT mi spamują, żebym już coś wrzucił, a ja nie wiem czy Slavic Rage jest godny tego, by go posadzić obok Drugs Al Dente

Wrzucaj, i to i to EDM xD