MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE KOT - Tears in wine - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE KOT - Tears in wine (/temat-house-kot-tears-in-wine)



KOT - Tears in wine - KOT - 4.04.2016

Ludziska tym razem jak nigdy potrzebuje waszej pomocy. Kawałek ma dla mnie duże znaczenie. Wstawiam link prywatny ponieważ jestem świadom że traczek może brzmieć lepiej.
Także czekam na krytykę, wskazówki, rady.




RE: KOT-Tears in wine - Foortic - 4.04.2016

Mix w moim odczuciu trochę nieczysty. W momentach gdy jest więcej dźwięków... Np Bass lead i ten vocal to wszystko się trochę miesza ze sobą...
Wokal to chyba od legendarnego Alvina i wiewiórek

Clap do wywalenia. Mogłeś się bardziej postarać a nie Defaultowy z Fl'a xD ale serio clap zmian bo tu nie pasuje wg mnie.
Najbardziej mi się podoba moment gdy jest zabawa tym cutoff'em. Nie wiem czy to LFO walnąłes czy autoclipa ale to brzmi fajnie. Reszta tak nawet może być.
Ogółem nie jest źle ale jakoś tak średnio mi podchodzi :) 3/5


RE: KOT-Tears in wine - KOT - 4.04.2016

ten główny wokal zaczerpnięty jest stąd: https://soundcloud.com/kelsey17/tears-in-wine-vocal-stem

Clap robiłem sam i spędziłem nad tym dłuższą chwilę. Otóż zazwyczaj używam krótkich clapów, niestety w tym przypadku to nie grało więc kombinowałem i doszedłem do takiego. Możesz się bardziej sprecyzować odnośnie tego? Jaki uważasz że nadawał by się do tego traczka?

Odpowiadając na pytanie jest to LFO cutoffem i slajdy miedzy oktawami.

Miesza pod względem mixu czy miesza bo nie wiadomo w co się wsłuchać?


RE: KOT-Tears in wine - Foortic - 4.04.2016

Clapa nie robiłeś sam bo jest to Defaultowy clap z Fl'a. Jak tylko włączysz DAW'a to on jest razem ze snarem hitem i kickiem. To jest pierwsza rzecz.

Bardziej by pasował tutaj taki delikatniejszy clap. No nie wiem jak to określić.
No popatrz w swojej bibliotece brzmień. Napewno coś znajdziesz. Zlayeruj coś jak nie będzie Ci jeden pasować.
Poprostu wymień obecnego bo moim zdaniem ten clap ma okropną barwę.

Co do mixu to chodziło mi o to że robiło się takie zamieszanie. Poprostu nieczysto.


RE: KOT-Tears in wine - KBK - 4.04.2016

Moze sie nie znam, ale wedlug mnie wokal falszuje, szczegolnie w polaczeniu tych dwoch wokali... Dzwieki w porzadku, stopa bije ladnie, bas troche cicho szczegolnie w przejsciach, gdy znika stopa.


RE: KOT-Tears in wine - OProject - 4.04.2016

Wokal okropny xd
Melodia podobna do jakies, nie pamietam xd
Musisz poprawić separacje i poziomy głośności.
2:22 Wokal za bardzo syczy.
Clap podobny do tego z Fla xd ale w sumie może być, pasuje nawet.
Synth nawet fajny, w sumie najlepiej tu brzmi, sam robiles czy jakis preset?
Możesz dodać trochu suba.
Cytat:jestem świadom że traczek może brzmieć lepiej.
masz racje, i musisz poswiecic duzo czasu ;)


RE: KOT-Tears in wine - KOT - 4.04.2016

Więc tak
Wokal: KBK masz racje jest pół tonu za wysoko był :O dzięki wielkie że mi zwróciłeś na to uwagę bo tak długo przy tym siedzę że pewnie bym się już nie skapnął. Poprawione. Old zgaduje że męczy cię te dziwne wibrowanie wokalu. Przyznam że mnie też, zobaczyłem to dopiero po renderze. a jest to spowodowane pitcherem (trzema pitcherami w sumie) Poprawione. Gra czysto i gładko. Z tego woksa który na breaku wchodzi wytnę górę bo faktycznie syczy niemiłosiernie.

Bass: Zgłośniłem ogólnie o jakieś 10% a na "bezstopiu" o 20. Lepiej śmiga, czuć moc.

Fortic-ten clap powstał z layeru 3 clapów xd ale możesz być spokojny coś z nim zadziałam!

Old-Synth to layer 2 presetów z serum plus 3 moje własne 2 na serum i 1 na spire. W niektórych momentach odchodzą 2 lub 3 dźwięki z layeru. Melodia głównie w pierwszym dropie jest zerżnięta 1:1 z czegoś ale sam nie pamiętam z czego. Mam zamiar ją lekko zmienić.

Dzięki wielkie i czekam na więcej. Jesteście the best!!!


RE: KOT-Tears in wine - OProject - 5.04.2016

Z tym woksem musi coś zrobić bo jakoś tak gra tym niskim środkiem czy coś xd no i pogłoś go lekko
Pobaw się EQ ;)
Dół już chyba lepiej gra xd


RE: KOT - Tears in wine - doublesi123 - 8.04.2016

Hehehe clap z fla no no tak.dlamnie to jest bomba numer, kawalek ma energie i budzi emocje.co do wokalu mnie osobiście też mocno nie drażni.chociasz sam próbował bym bez ale to to tylko ja.jest klimat!!!4/5


RE: KOT - Tears in wine - Brisk Bullet - 8.04.2016

Wokal zmiazdzyl mnie pseudo dancem typu ''Aqua'' i falsz straszny. Brzmi jakby nieudolnie uzyto na nim efektu ''Grain delay'' Dawales na niego cos czy tylko zbyt mocno przyspieszyles? Bulgocze jakby dlawil sie woda...
Wydaje mi sie ze stopa troche zbyt twarda do tego utworu...

+za to ze robisz swoj wlasny styl.

PS. Rob mniej na ilosc, a stawiaj na jakosc.;)


RE: KOT - Tears in wine - Kveon - 9.04.2016

Nie pasuje ten wokal na wysokim pitchu i na niskim jednocześnie.
Również wokal nie pasi w dropie dziwnie to brzmi
Melodie proste, nie porywające.
Miejscami są dziwne wibracje w wokalu, daje to paskudny efekt
Nie jest źle, ale mogło być lepiej 3/5 ;)


RE: KOT - Tears in wine - KOT - 9.04.2016

Wokal bulgocze w pierwszej wersji tylko a spowodowane to było nie zautomatyzowanym pitcherem. Jest to już poprawione w wersji 2 i ostatecznej xd Fałsz też tylko w 1 wersji.

Wersja ostateczna. Szału nie ma :/