MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Mikrofony ponownie oraz... - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Mikrofony ponownie oraz... (/temat-mikrofony-ponownie-oraz)

Strony: 1 2


Mikrofony ponownie oraz... - Piotrvs47 - 8.04.2016

Siemka, elo, elo. Mam problem z doborem sprzętu typowo do wokalu, mam do wyboru trzy mikrofony - Audio-Technica AT2020, Samson G-Track oraz MXL 770, jakieś porady przy ich wyborze, który z Nich ma najlepszą jakość? Oraz do tego do zakupu interfejs audio, myślałem nad Behringer UMC22, dobry wybór? Nie potrzebuję wypasionego interfejsu.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 8.04.2016

AT2020 to syf, Samson to syf, MXL to syf, ale z całej trójki wybrałbym MXL 770.
Co do Interfejsu polecam Fcusrite Scarlett 2i2, w sumie też jest z tego samego przedziału cenowo-jakościowego co Beringer to i tak szczerze mówiąc lepiej gra Scarlett.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - DavidTot - 8.04.2016

(8.04.2016, 20:24)Zirds napisał(a): AT2020 to syf, Samson to syf, MXL to syf, ale z całej trójki wybrałbym MXL 770.
Co do Interfejsu polecam Fcusrite Scarlett 2i2, w sumie też jest z tego samego przedziału cenowo-jakościowego co Beringer to i tak szczerze mówiąc lepiej gra Scarlett.

Focusrite kosztuje przynajmniej 500 a kolega wrzucił interfejs za 250+ więc nie jest to podobny przedział cenowy.
Co do pytania, Mikrofon MXL najlepszy z tych trzech, zgodzę się z Zirdsem, jeśli chcesz już lepszy interfejs to polecam również steinberg ur22, sam mam i polecam.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 8.04.2016

(8.04.2016, 21:21)DavidTot napisał(a):
(8.04.2016, 20:24)Zirds napisał(a): AT2020 to syf, Samson to syf, MXL to syf, ale z całej trójki wybrałbym MXL 770.
Co do Interfejsu polecam Fcusrite Scarlett 2i2, w sumie też jest z tego samego przedziału cenowo-jakościowego co Beringer to i tak szczerze mówiąc lepiej gra Scarlett.

Focusrite kosztuje przynajmniej 500 a kolega wrzucił interfejs za 250+ więc nie jest to podobny przedział cenowy.
Co do pytania, Mikrofon MXL najlepszy z tych trzech, zgodzę się z Zirdsem, jeśli chcesz już lepszy interfejs to polecam również steinberg ur22, sam mam i polecam.

Jest podobny przedział cenowy - w takiej kategorii ceny są od 200-1000 zł, powyżej są już lepsze sprzęty jakościowo i technicznie. Podobnie jest z paczkami odsłuchowymi i innymi sprzętami muzycznymi. Jest duży zakres cenowy dla danego produktu, który praktycznie nie wiele się różni. Jedyne co to generowanie szumów własnych, fantomy, wejścia, MIDI etc.
Nie wiem jak teraz się sprawuje Behringer, ale lata temu to była podróbka podróbek.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Piotrvs47 - 9.04.2016

Dzięki za odpowiedzi. Co do interfejsów audio, wybiorę jeden z tych dwóch. Lecz jeśli chodzi o mikrofony - "MXL to syf, Samson to syf, AT to syf", znalazłby się jakiś dobry mikrofon do 400, max. 450 zł? Czy jak chcę mieć dobry mikrofon to muszę szukać jakiegoś Neumanna.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 9.04.2016

Na początek ten MXL 770 jest najlepszym z tych, które zaproponowałeś. Nie pchaj się póki co w rzeczy, których nie będziesz mógł w pełni wykorzystać.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Piotrvs47 - 9.04.2016

(9.04.2016, 13:26)Zirds napisał(a): Na początek ten MXL 770 jest najlepszym z tych, które zaproponowałeś. Nie pchaj się póki co w rzeczy, których nie będziesz mógł w pełni wykorzystać.
Ok, podjąłem decyzję, kupuję tego MXL 770 oraz interfejs audio Behringer U-Phoria UMC22, teraz pytanie - Z jakiej strony polecacie kupować te produkty? Thomann, Ceneo, DjShop? Jeszcze pytanie - Czym różni się MXL 770 od MXL 770 Mogami?


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 9.04.2016

MXL 770 od tego drugiego różni się tym samym co Samsung Galaxy S6 od Galaxy S6 Ace (lekko zmienione parametry, niby lepsze, a tańsze, a jak tańsze to tak naprawdę gorsze).
Ceneo nie jest sklepem, a platformą zrzeszającą sklepy według cen, opinii etc.
Thomann jest dobry, ale drogi bo ma wysokie marże na dostawy do Polski etc.
DjShop też jest drogi, a kontakt ze sklepem, jak i obsługa czy system ratalny to wielka porażka (chociaż widzę, że mają promocję na MXL, więc czasem można wyhaczyć u nich jakąś promocję)

Mogę ze swojej strony polecić ten sklep - jest dobrze, tanio i kontakt ze sprzedażą bardzo w porządku
http://sklep-muzyczny.com.pl/q/?keywords=mxl%20770


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Shabboo Harper - 10.04.2016

Piotrvs47, z wyróżnionych przez Ciebie mikrofonów faktycznie tylko MXL 770 jest godny uwagi (model wyposażony jest w wewnętrzne okablowanie Mogami; to gwarantuje obniżenie szumów własnych mikrofonu). Kiedyś zdarzyło mi się nagrywać przy użyciu owego "micro.". Jest dobry. Jeśli wolno Ci (jeszcze) podpowiedzieć to w zbliżonej cenie jest też MXL 990 Mogami. Przemyśl czy kupno tegoż nie będzie korzystniejsze. Do pierwszych produkcji (również z wokalem) jest zdecydowanie very okey. Jeśli chodzi o interfejs. Focusrite Scarlett 2i2 (trafna sugestia Zirds'a) jest solidnym modelem acz niewykluczone, iż w Twoim planowanym budżecie zbyt kosztownym; jest przecież także Focusrite Scarlett Solo. Standardowy model. Behringer U-Phoria UMC22 brzmi optymalnie; choć... rozważ M-Audio M-Track II. Prawdopodobnie spełni Twoje oczekiwania (także w kwestii ceny). Powodzenia. :)


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 10.04.2016

Niestety Anno, model niby "wyższy" MXL 990 niż MXL 770, a jednak gorszy, brzmienie 990 jest jakby mało wyraziste w porównaniu do 770, który według wielu opinii ma większą czułość, mniejszą impedancję... Dodam tylko, że mimo tego, że MXL 990 jest o "220" wyżej to jednak jest to starszy model niż MXL 770.

MXL 770 ma dołożony filtr dolnozaporowy i tłumik -10dB, trzeba też pamiętać, że przy zakupie takiego mikrofonu wokalowego powinno się mieć już w miarę zaadaptowane akustycznie pomieszczenie do nagrywania wokalu ponieważ mikrofon będzie bardzo czule zbierał wszelkie niedoskonałości z zewnątrz - te oprócz wokalu, który ma być nagrywany.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Shabboo Harper - 10.04.2016

Czemuż "niestety" Jacku?
Sugerowane przeze mnie modele mikrofonów nie są mi obce... Zresztą pozwolę sobie potwierdzić, iż MXL 770 jest naprawdę dobry. Decyzja i tak należy do Piotrvs'a47.

Cytat:"...trzeba też pamiętać, że przy zakupie takiego mikrofonu wokalowego powinno się mieć już w miarę zaadaptowane akustycznie pomieszczenie do nagrywania wokalu ponieważ mikrofon będzie bardzo czule zbierał wszelkie niedoskonałości z zewnątrz - te oprócz wokalu, który ma być nagrywany."

Myślę, iż Piotrvs'a47 jest tego świadomy...


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 10.04.2016

Niestety w sensie zaproponowania modelu, który jest niższy i zarazem gorszy - 770 > 990 ;)


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Piotrvs47 - 10.04.2016

Z jakich źródeł polecacie kupować, myślałem nad Thomannem ale jest za droga przesyłka do Polski, łączny koszt mikrofonu + interfejsu audio z przesyłką to. 652,58 zł. Wiecie gdzie mogę dostać tego majka [MXL 770] oraz interfejsik [Behringer U-Phora UMC22] w miarę dobrych cenach? Pozdr.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - DavidTot - 10.04.2016

(10.04.2016, 16:11)Piotrvs47 napisał(a): Z jakich źródeł polecacie kupować, myślałem nad Thomannem ale jest za droga przesyłka do Polski, łączny koszt mikrofonu + interfejsu audio z przesyłką to. 652,58 zł. Wiecie gdzie mogę dostać tego majka [MXL 770] oraz interfejsik [Behringer U-Phora UMC22] w miarę dobrych cenach? Pozdr.

Szukaj na allegro, wpisz mxl 770 i wyskoczy Ci pełno aukcji, tam się normalnie sklepy muzyczne wystawiają :)


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Piotrvs47 - 11.04.2016

Z mikrofonów Samson - Które byłyby do polecenia, C01U, C03U, G-Track, może jakieś inne od Tego producenta?? Który z nich ma w miarę dobrą jakość dla niewymagających użytkowników?


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 11.04.2016

(11.04.2016, 21:29)Piotrvs47 napisał(a): Z mikrofonów Samson - Które byłyby do polecenia, C01U, C03U, G-Track, może jakieś inne od Tego producenta?? Który z nich ma w miarę dobrą jakość dla niewymagających użytkowników?

Szczerze to wszystkie są takie same - głównie nadają się do śpiewania karaoke przy domowej wieży lub nagrywania bloga czy do Skype. Do muzyki czy wokalu są bardzo słabej jakości.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - asjer - 20.04.2016

Słyszał ktoś z Was Rode Procaster? Z przeznaczeniem głównie do zbierania mowy, nie wokalu.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Piotrvs47 - 19.06.2016

Co jeszcze myślicie o mikrofonie MXL 2006, byłby dobry od nagrywania wokalu, YouTuba?
I czy serio MXL 770 różni się aż tak znacząco od MXL 770 Mogami, jest jakaś różnica w nagrywanym dźwięku?


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Zirds - 19.06.2016

Ogólnie pomiędzy takimi sprzęcikami jest niewiele różnicy.. inaczej byś słyszał gdybyś miał porównać sobie takiego MXLa z mikrofonem marki Oktava.


RE: Mikrofony ponownie oraz... - Piotrvs47 - 19.06.2016

(19.06.2016, 13:12)Zirds napisał(a): Ogólnie pomiędzy takimi sprzęcikami jest niewiele różnicy.. inaczej byś słyszał gdybyś miał porównać sobie takiego MXLa z mikrofonem marki Oktava.
Zrids, a co myślisz o mikrofonie MXL 2006, czy Twoja odpowiedź na to pytanie to, to które zacytowałem?