MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA GY4 - Gtfu - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA GY4 - Gtfu (/temat-electronica-gy4-gtfu)



GY4 - Gtfu - GY4 - 14.04.2016

Zatrzymalem sie przy tematach elektronicznych poki co:)Zapraszam do odsluchu:)
Pozdroo



RE: GY4 - Gtfu - NoNamer19 - 14.04.2016

Spoko Nutka ;)

___[Zathura]__________
Proszę nie iść na łatwiznę przy nabijaniu postów - następnym razem nie skończy się na pouczeniu.
napisano o 23:31, 14 kwietnia 2016



RE: GY4 - Gtfu - Zirds - 14.04.2016

(14.04.2016, 17:51)NoNamer19 napisał(a): Spoko Nutka ;)

Może napiszesz więcej niż dwa słowa o utworach, które komentujesz?
Trochę wysiłku by dodać swój kawałek, by nazbierać te 10 postów... Takimi komentarzami jak ten powyżej częstują mnie każdego dnia menele na ulicy, a Ty chyba nie jesteś menelem, a mimo to takim poziomem jaki powyżej zaprezentowałeś obrażasz osobę, która ciężko pracowała tworząc taki utwór.
Nie bądź jak inni przed Tobą - dodaj coś od siebie, oceń, skomentuj, napisz co byś zmienił - nic Cię to nie kosztuje, a będziesz miał pewność, że jak zamieścisz swój pierwszy utwór na tym Forum to zostaniesz tak samo oceniony przez innych i nie zbluzgany przez kadrę zarządzającą. Pozdrawiam..


RE: GY4 - Gtfu - Shutara - 14.04.2016

Bardzo mocny wstęp, co mnie zaciekawiło od samego początku. Niestety po równie fajnym rozwinięciu nieco się zawiodłem, gdyż oczekiwałem czegoś więcej; sam nie wiem do końca czego, ale pozostał lekki niedosyt pomimo bardzo poprawnej aranżacji (ciekawe brzmienia wplecione tu i ówdzie + sam motyw przewodni daje radę). Chyba jestem przyzwyczajony do większych szarży w utworach, jakkolwiek to brzmi od kogoś, kto od miesięcy niczego nie skleił sam z siebie.
Być może taki efekt chciałeś uzyskać, a ja zwyczajnie tego nie uchwyciłem - dlatego daję sprawiedliwie cztery ;)


RE: GY4 - Gtfu - Shabboo Harper - 15.04.2016

Marcinie, trudny temat; nużący; bez poważniejszego "przesłania" wśród nut. Uciążliwy sample wokalu; "cykliczne" Piano/ Synth'y. Instrumentarium perkusyjne surowe; ułożone specyficznie w przestrzeni całości brzmień; zwłaszcza Clap'y/Hi Hat'y w takowym pogłosie brzmią "agresywnie" i arytmicznie (2:45 frapujące "zejście" owych). Pad a'la Vangelis elektronicznie silny. W Backgroundzie "coś" nieprzerwanie "brudzi" miks (przerobiony sample?). 3:19 "ostre" wejście; ot takie sobie. Twój "Gtfu", niepotrzebnie jest tak powtarzalny. Według mnie, krótszy, "podbarwiony" w Sound Design'ie; "przypilnowany" w swej głośności byłby bardziej "apetycznym" kąskiem... ^^


RE: GY4 - Gtfu - GY4 - 15.04.2016

Dziekuje za kometarze:)Aniu,masz bardzo czule ucho...tak to co brudzi mix w backgroundzie,to przerobiony sample:)


RE: GY4 - Gtfu - Quantum Spark - 15.04.2016

Na początku myślałem, że się odtwarzacz posypał ;)
Fajne brzmienia ale szczerze początkowo nie zgrywają się w jakąś całość.
Z czasem jest jednak lepiej.
Środek traczka najmocniejszy.
Nie wiem czy nie warto by się pokusić o skrócenie całości.


RE: GY4 - Gtfu - Recoil83 - 16.04.2016

Ciekawi mnie czy utwór został stworzony na Maschine, ogólnie jestem fanem NI, za całokształt ode mnie 4.


RE: GY4 - Gtfu - GY4 - 17.04.2016

Utwor zostal wykonany na Maschine+Fl Studio.Bardzo fajny sprzet...caly czas s sie z nim zapoznaje, i coraz bardziej mi sie podoba:)Pozdrawiam


RE: GY4 - Gtfu - kantos - 18.04.2016

Są tu drożdze.Lecz wydajee mi się że korzystasz z gotowych loopow i tworzysz traczek.OK umiejętne wprowadzanie loopów też jest sztuką.Spróbój ułożyć sam rytmikę nawet z tych gotowych wogóle nie przypominających oryginału.Będziesz miał większą satysfakcję.Chyba że się mylę


RE: GY4 - Gtfu - GY4 - 18.04.2016

Tutaj jest jeden sampel/loop.Ten dzwiek/motyw glowny co od startu utworu sie zaczyna:)Cala reszta dogrywana przezemnie.Na poczatku zabawy podklejalem gotowe petle perkusyjne pod sample np.Ciezko mi bylo ukladac perkusje i to dlatego.Teraz juz ukladam sam prawie wszystko.Prawie,bo jakos tak sie uklada ze zawsze zaczynam od jakiegos sampla,ktory mi sie spodoba,i pod niego pozniej wszystko dogrywam.Pozdroo:)


RE: GY4 - Gtfu - ak47soundsystem - 23.04.2016

O, czy kolega też Maschinista, czy zdjątko Maschine przypadkiem?
Zaczyna się w miarę, robi nadzieję, ale potem wszystko stoi i się nie rusza. Solo na syntezatorze jakby z innej epoki/stylistyki. Pad i tło stoją i szumią jak centralne ogrzewanie w bloku - przez cały sezon równo i tak samo. Wyszło dość dziwnie.


RE: GY4 - Gtfu - Knifeman - 5.07.2016

Na początku dobra psyhodelika, dalej się zawiodłem na klimacie ale stwierdziłem że odsłucham z szacunku. 1:40 przyjemny minimotyw mimo ogólnego chaosu. Reszta to zapętlenia i powtórzenia ale zgrabne.

4/5