MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP Złuda93 - Mój pierwszy Trap (/temat-trap-zluda93-moj-pierwszy-trap)



Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Złuda93 - 15.04.2016

Szukam oceny mojego pierwszego utworu z gatunku Trap. Zazwyczaj siedziałam przy efektach i grzebałam w mixerze ale doszłam do wniosku, że chcę poznać każdy inny gatunek i tak jakby odczytać myśli twórców z innych gatunków.
Pozdrawiam i czekam na ocenki :D



_____[T-Sted]_____
Zły dział. Przenoszę.


Wystawiono: 15.04.2016, 20:52


RE: Mój pierwszy Trap - Zirds - 15.04.2016

Nie ten dział :)


RE: Mój pierwszy Trap - Złuda93 - 15.04.2016

To który...?


RE: Mój pierwszy Trap - OProject - 15.04.2016

http://musicproducers.pl/forum-hip-hop Tutaj :D

Jak dla mnie brakuje tutaj kochana porządnego suba tj. tak przy 30-60 Hz, natomiast nie wiem czy bas nie ma za duzo 200-300 Hz :P
No i wysokie czeba podbic, choc nie wiem jak to brzmi w mp3, bo YT rozwala miks :E


RE: Mój pierwszy Trap - Zirds - 15.04.2016

Poczekaj. Przyjdzie mod i przeniesie.


RE: Mój pierwszy Trap - Wasp - 15.04.2016

mixu nie ocenię, bo jestem na słuchawkach dousznych ale aranż fajny. nastrojowy jak na trap


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Shutara - 15.04.2016

Fajnie bas ułożony - chodzi mi o progresję w intro, gdyż melodia mi podsuwa na myśl prędzej jakiś inny gatunek, niż trapsy ;) Nieco bym oszlifował hat, bo przy jego wejściu słychać "sztywność" sampla i można pokusić się o zarzut, że był wrzucony bez jakiejkolwiek obróbki. Sam drop jest gites (drugi ciekawszy), chociaż tutaj (oraz w outro) odczuwam wrażenie, że bas jest nieco zbyt intensywny, a słuchacz (ja xd) ma wrażenie, jakby słyszał go przez taflę wody.
Dam na zachętę 4 i czekam na następne wałki do oceny :P


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Zirds - 15.04.2016

Za dużo pogłosu na wszystkim. Bas w tle ma bardzo dużo "decay" lub też jakiegoś pogłosu rozmywając całe tło przez co ten utwór nieciekawie brzmi. Przez bas nie czuć też mocy w stopie, a delay na werblu jeszcze bardziej rozmywa całość.
Pomysł jest, ale tak jak powyżej napisałem trzeba popracować nad dołem i używaniem efektów. Czasem lepiej w ogóle nie dać delay'u i pogłosu niż na siłę dowalić do wszystkiego.

3/5


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Drumaholic - 16.04.2016

(15.04.2016, 18:59)OProject napisał(a): http://musicproducers.pl/forum-hip-hop Tutaj :D

natomiast nie wiem czy bas nie ma za duzo 200-300 Hz :P

Też mam takie wrażenie. Zupełnie zakrywa stopę i dudni.


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - MariQ - 16.04.2016

Chyba nie uda mi się napisać nic mądrzejszego niż poprzednicy, ale i tak dodam coś od siebie. Mimo pewnych wad technicznych, Twój utwór jest bardzo przyjemny w odbiorze, miło się go słucha, i pewnie do niego powrócę, obdarzę Cię więc zaszczytną notą 4 na 5. Z takich rad, to ja bym coś z tym basem zrobił, brzmi jakbyś nie zaznaczyła automatycznych cięć, te dźwięki niepotrzebnie na siebie nachodzą.


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Deonite - 17.04.2016

Klimat jest, bass w porządku, ale lead - nic szczególnego...


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Faded - 17.04.2016

całkiem ok.


Prosiłbym o nieco bogatsze wypowiedzi
Maciek

wystawiono o 20:01, 20 kwietnia 2016



RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - mateuszFTW - 22.04.2016

Ja rozumiem, że to miał być trap, ale główną melodię można było oprzeć na więcej niż dwóch dźwiękach. Dość mało rozbudowany bit, nieco nużący. Jak pisali poprzednicy, przydałby się mocniejszy sub.


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Krzysiek312 - 2.05.2016

Ciekawie się wkręca, ale tą perkusję lekko można poprawić :v


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Gusia33 - 6.05.2016

Hip hop to raczej nie jest ale ogólnie to masz talent !! :)


RE: Złuda93 - Mój pierwszy Trap - Shabboo Harper - 12.05.2016

Jeśli chodzi o klimat utworu, stworzyłaś "Trap" minimalistycznie surowy, nieco astralny w brzmieniu niektórych fx'ów. Jest nieśpiesznie, prostolinijnie, swobodnie w Twej "nocnej przypowieści"; czasem mrocznie (Intro), czasem lżej (0:43). Sound Design trochę eklektyczny; jednakże w generalnym odczuciu temat jest frapujący. Technicznie: rzeczywiście Bass o niezbyt przekonującej barwie w istotnym stopniu "przykrył" resztę nutek. 0:00 - 0:40 tło nie jest dokładnie "docięte", zbyt rezonuje. Potem owe niekorzystne odczucie trwa; jedynie "tył" jest cichszy. Tenże Background (basowy) np. "dotknięty" Sidechain'em z Kick'iem przysporzyłby całości "przystojnego" pulsu ;). W takiej postaci "dół" w miksie jest męczący. Część tonów potrzebuje większej "soczystości"; "w tej chwili" Hi Hat'y są mizernie przypadkowe (0:21); Snare/Clap lekko "bezduszny"; motyw przewodni (Lead) nietrudny, krztynę truistyczny; wszelkie fx'y trafione. Złuda, "wykręć" jeszcze kilka dźwięków, tak by Twój "Trap Night" był bardziej "krwisty", "zadziorny"; stwórz jakieś "skrzywienie" Beat'u; dopieść przejścia (np. 1:38), jak też panoramę, niech "tętni barwnie"; przypilnuj częstotliwości ścieżek... Keeep goin'. <takjest>
PS. Również ciepło pozdrawiam Ciebie. :)