MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TECHNO Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TECHNO Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany (/temat-techno-ixipe-kto-rano-wstaje-ten-jest-nie-wyspany)



Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Ixipe - 16.04.2016

Nie wiem czy w tym dziale powinienem zamieszczać ten utwór.
Jeśli oczekujesz jakiejkolwiek w tym melodii to nawet nie włączaj playera :)
Chciałem zrobić maximal techno, ale zbyt mało chyba dźwięków w tym na ten gatunek.. chciałem więcej i bardziej potechnicznić, no ale się nie udało ze względu na ograniczenia sprzętowe :(

A co o mixie powiecie?


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - OProject - 17.04.2016

Może być, ja bym podbil bassu... w sumie to nie wiem co więcej o tym traku napisać a i tak wychodzi 2 zdania xd :P
Tytuł to dowaliłeś hehe xd choć trochę mi się zachciało spac ;)


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Abigail Noises - 17.04.2016

Mnie się podoba – fajna techniawa. Podobają mi się dźwięki, rytm i ten pad niepokojący w tle – taki cichy dobrze słyszalny od 3.00 minuty. Ogólnie jest sporo smaczków w tym tracku. Wokalizy jako fxy także spoko. Jedynie co mi przeszkadza to żadnego przełamania melo – nawet w breaku wciąż ten sam rytm, i pomimo że dobry to trochę brakuje jakiegoś ''stop'', choć na chwilę. Technicznie dla mnie wszystko gra. 4/5


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - kantos - 18.04.2016

Niezła rytmika.Namieszałeś tym majonezem.Słyszę instrument podobny do dein schweis Swena Watha.Open hihat kontrolowany jak całość aranżacji.Fajnie zapobiegasz monotonii.Ciekawa kompozycja.


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Zirds - 18.04.2016

Trochę stopa za bardzo dudni. Ma dziwny wydźwięk, taki lekko kartonowy. Ogólnie nie jest źle. Lekko cyrkowy klimat, psychodeliczne dźwięki, głosy jak z filmu La cité des enfants perdus. Psychodeliczny, CyberSteampunkowy Noir.

4/5


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Shabboo Harper - 19.04.2016

Jejkuu ileż "negacji" w treści Twego wstępu... Jednakże odważyłam się... ;) Mateusz, utwór ten to kwintesencja Ciebie; "odzwierciedlenie" tego co lubisz (w muzyce); tak myślę... obserwując pilnie Twe produkcje. Jest mosiężny, przewlekły Beat; jest finezyjne tło, zręcznie "utkane" z "cudacznych" fx'ów; jest garść Synth'ów zwinnie "buszująca" po przestrzeni "aranżu"; jest jakiś "kiks" (0:45; frapujące "wybicie" z rytmu); jest też (niestety) pewne znużenie... All of You... :) Technicznie to Twój #1.


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Ixipe - 19.04.2016

Normalnie jestem conajmniej zaskoczony waszymi komentarzami. Moze zauwazyliscie już że mam nuski poziom samooceny, ale jak wrzycalem ten utwur tutaj to myslalem- no teraz to mi pocisnom :D a tu lipa, nic z tego. Po pierwsze za krotkie jest.. minute sie kończy nie wnosząc nic nowego. W sumie aranzacje zrobilem od niechcenia byle jaką bo ze wzgledu na te glupie ograniczenia sprzętowe stwierdziłem że większą uwagę będę zwracal na mix co by sie nauczyć tego w końcu. ..pod tym wzgledem w sumie idzie mi dobrze...jeszcze 5 utworow temu mix u mbie leżał i kwiczal... dzieki za pozytywne opinie... bledy? Muszę tego przesłuchać i zobaczyć o co caman :)


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Martin - 20.04.2016

Nie ma powodu do takiego samobiczowania. Całość czuć amatorem, ale ma swój charakter i widać że jest wtym jakiś zamysł. Z minusów wymieniłbym stopę i dziury w brzmieniu w miksie całości (za bardzo selektywnie).

Niemniej jednak produkcja wydaje się ciekawa bo jak już napisałem ma swój określony charakter. Piszesz w pierwszym pocie że masz za mało dźwięków jak na minimal. No więc, minimal polega właśnie na małej ilości dźwięków ale zawierajacych drobne zmiany, a u ciebie jest imho nawet za dużo dźwięków (np. niepotrzebne mlaskające coś).

Ogólnie naprawde spoko.


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Ixipe - 20.04.2016

przeczytaj raz jeszcze co napisałem w pierwszym poście :) chciałem maximal :) Nad minimalem właśnie pracuje... ale coś z mixem zamieszałem i nie wiem co mi za bardzo basuje... se pod górkę zrobiłem, a już było dobrze wczoraj :D


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - Quantum Spark - 21.04.2016

Fajnie, że jest w konwencji.
To znaczy, że to prawdziwe techno bez żadnych melodii i innych niepotrzebnych rzeczy ;).
Brzmienia bardzo nie w moim klimacie.
Aranż taki jak powinien być w techno.
Dam 4 choć traczek nie w moim guście brzmieniowym.


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - ak47soundsystem - 23.04.2016

rytmicznie ciekawe, dzieją się różne rzeczy, pod tym względem jest ok
jakbyś dał jakiś hook / wrzynający się motyw / melodię to by napewno wykończyło ten track


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - doublesi123 - 25.04.2016

Dobry jesteś bez kitu tyle Ci powiem


RE: Ixipe - Kto rano wstaje, ten jest nie wyspany - QREK - 15.09.2016

Jako techno na imprezę do spalania kalorii to tak, ale jako muzyka na słuchawki nie, ponieważ brakuje tu urozmaicenia , czegoś dającego nadzieje na zmianę tempa akcji . Daję 3 punkty.