MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HIP HOP Maciek - Mindhunter - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HIP HOP Maciek - Mindhunter (/temat-hip-hop-maciek-mindhunter)



Maciek - Mindhunter - Maciek - 17.04.2016

Szkic tego numeru powstał z rok temu i wraz z jakimiś dwoma setkami projektów leżakując na dysku doczekał się w końcu aranży, miksu, 'masteringu' i jest gotowy by zagrać na Waszych glosnikach




RE: Maciek - Mindhunter - Zirds - 17.04.2016

Myślałem, że dodasz jakiego mocniejszego kicka na ten przyduszony, tubularowy kick co gra od początku.
Nie jest źle, fajne bogate wstawki, czysty miks, ale brakuje mi jakiegoś większego rozwinięcia utworu...
4/5


RE: Maciek - Mindhunter - piral - 17.04.2016

Pierwsze co mi się od razu bardzo spodobało to ten kick, nie potrzeba mu nic więcej. Dobre dźwięki, dobrze wykorzystane w aranżu. Słychać, że poświęciłeś sporo czasu na to.


RE: Maciek - Mindhunter - MariQ - 17.04.2016

Bardzo fajny kawałek, niszczy go jedynie trochę stopa, która jako dość skomplikowana (chodzi mi o sam sampel) szybko staje się nużąca. Ja rozwiązałbym to czerpiąc lekko z trapu, i np. co 4 takty, gdzieś pod koniec patternu jedno uderzenie zagrał kilka tonów wyżej. Poza tym nie mam do czego się przyczepić, pozdrawiam


RE: Maciek - Mindhunter - Mat.Mor.Raw - 17.04.2016

Pierwsze wrażenie: 5/5 Przyjemnie buja, jest nastrojowo, klimatycznie, trochę jak w jakiejś jaskini.

Kompozycja: 3/5 Zgadzam się z przedmówcą Zirdsem, że mogłoby się trochę więcej zadziać w warstwie kompozycyjnej, chociaż jak na hip-hop jest całkiem nieźle. Ale za to dynamika w aranżacji sprawiaja, że mimo wszystko słucha się tego dobrze od początku do końca.

Brzmienie: 5/5 Bogactwo brzmień perkusyjnych, w warstwie melodycznej są i tłuste/filtrowane basy, i dzwonki, i niepokojące pady, a wszystko okraszone dobrze skontrolowanym pogłosem

Mix: 5/5 Dużo dzieje się w stereo i w panoramie, jest selektywnie, dużo przestrzeni, basy, perkusja i pozostałę instrumenty są dobrze słyszalne

Ocena: 4/5 Solidny kawałek, idealny na słuchanie po ciemku.


RE: Maciek - Mindhunter - GY4 - 18.04.2016

Bardzo fajny miks.Czysto wszystko sobie brzdeka:)Taki troche minimalistyczny aranz,ale pod Twoja stylowke pasuje to.No i te dzwieki maja przestrzen w sobie,przez co nie jest to plaskie i nie takie...drewniane.Mysle ze jakbym smigal gdzies noca,po bezludnych ulicach,ciekawa rozkmine bym mial hehe


RE: Maciek - Mindhunter - SecretRank - 18.04.2016

Bardzo mi się podoba ten acidowy motyw.Ładnie to nawet brzmi, trochę przysiedziałeś nad tym.
Ode mnie 5.


RE: Maciek - Mindhunter - Shabboo Harper - 19.04.2016

Przewodni Beat zbytnio nie zachwyca, lecz to wszystko co jest "z boku"; "wkręcone", "wplecione", "wrzucone" jest prześwietne... Całość prezentuje się nader oryginalnie w swej przestrzeni. Miks wzorowy. Maćku, lubię Twoje "ciągotki" do mrocznych, "brudnych" nutek w wersji minimal... ^^


RE: Maciek - Mindhunter - Martin - 20.04.2016

Po pierwszym przesłuchaniu miałem raczej suche odczucia. Po drugim przesłuchaniu znalazłem wszystkie smaczki i zrobiło się ciekawie. Jest czego słuchać i warto dać się ponieść.

Mix dopieszczony, ale mam wrażenie że numer mógłby być perfekcyjny po dodaniu ostatniej warstwy - wokalu.


RE: Maciek - Mindhunter - Krzysiek312 - 2.05.2016

Klimatyczny utwór, budzi niepokój :)