MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Raf Z - Better Days - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Raf Z - Better Days (/temat-house-raf-z-better-days)

Strony: 1 2


Raf Z - Better Days - Rafff - 22.04.2016

Ok, moze nie house, ale nie wiem gdzie to wstawic.

Muzyka:


Muzyka + Video:



RE: Raf Z - Better Days - 2to2 - 22.04.2016

Myślę że to nie jest hałs.:)


RE: Raf Z - Better Days - Rafff - 22.04.2016

no tak...


RE: Raf Z - Better Days - RaNi/Works - 22.04.2016

Dam 3 Gwiazdki - za umiejętność używania loopów ;)


RE: Raf Z - Better Days - OProject - 22.04.2016

Ile z tego utwory jest spod twojej ręki? ;)

Jeżeli chodzi o miks to ja bym lepiej zekłalizował kick, pogłosił... albo zrobił coś z bassem, i moze podbił góre przy ok. 10kHz.
Ciężko ocenić ale brzmi "profesjonalnie" tzn. loop + vocal + presety xd
Jeżeli miałbym pominąć poprzednie to nie zdziwiłbym się jakbym usłyszał twój kawałek w mainstreamowym radio, bo klimat i wokal "Fajny" (nie, nie słucham radio) xd


RE: Raf Z - Better Days - Quantum Spark - 22.04.2016

EDYCJA:
Niem ma tu żadnego pogłosu.
Po prostu zepsuł mi się kabel w słuchawkach :).

Traczek zajeboza.
Nadaje się prosto do radia.
Pytania z ciekawości podtrzymuje ;).
Ale z miejsca daję 5.

Przed edycją (zostawiam dla beki ;):
Traczek w stylu Robina Schulza.
Bardzo fajny nazwijmy to pop-house.
Aranżacyjnie, melodycznie brzmi totalnie pro.
Ale technicznie nie.
Ma jakiś taki dziwny pogłos przynajmniej na moich słuchawkach.
Gdyby tego nie było byłby po prostu mega zajebisty.
Dlatego trochę dziwne, że traczek na takim poziomie jest technicznie niedoskonały.
Wokal świetny.
Ze względu na wątpliwości, przed oceną muszę zapytać.
Na czym polegała produkcja?
Czy użyte są tu jakieś "gotowce"?
Jeśli tak to jakie?


RE: Raf Z - Better Days - Herman - 22.04.2016

[Obrazek: tsjF6LZ.jpg]


RE: Raf Z - Better Days - 2to2 - 22.04.2016

Nawet jak użył loopu to nic nie szkodzi o ile nie jesteśmy w stanie okreslić ską pochodzi:)))
Ogólnie brzmi zajebiscie:)....tylko to jest jakiś dance pop:P obok hałsu to to nawet nie stało:)


RE: Raf Z - Better Days - Rafff - 22.04.2016

Dzieki! Zawsze fajnie uslyszec jak twoj kawalek odbieraja inni.
Piosenke pisalem z kumplem, uzylem 1 loop, sample perkusjne i sfx, 1 kontakt, pare sylenth i chyba jeden massive. Wokal byl napisany przez 3 osoby i zaspiewany przez jedna z nich. Calosc zajela okolo 3 miesiace. Jeszcze raz dzieki za przesluchanie i komentarze.


RE: Raf Z - Better Days - Deonite - 22.04.2016

Nie, to jest house.

Całkiem przyjemny klimat, gitara to ostatnio w tych traczkach złoty środek. Nawet bym to remixował xD


RE: Raf Z - Better Days - 2to2 - 22.04.2016

To nie jest houseeeee... jest kilka elementów ale to jest popowa nuta


już pisałeś to w drugim poście, nie nabijaj postów

Wystawiono 22:15:58, dnia 22.04.2016, przez Knifeman

Nie nabija postów tylko prowadzę rozmowę chyba to jest forum dobrze się czujesz?


Teraz nabijasz, warn 40%
przy okazji łączę posty

Wystawiono 23:07:59, dnia 22.04.2016, przez Knifeman



RE: Raf Z - Better Days - Herman - 22.04.2016

kolega ostatnio użalał się na staw skokowy, ale wątpię by mu na głowę przeszło... martwię sięmimo wszystko, dlatego w jego imieniu dziękuję za troskę xd


offtopic, warn 20%

Wystawiono 23:29:26, dnia 22.04.2016, przez Knifeman



RE: Raf Z - Better Days - Shutara - 22.04.2016

Mam wrażenie, jakby na wokalu było posmarowane za dużo efektowego "masełka" xD brzmi tak poprawnie, że aż za dobrze. Reszta gra również bez zarzutu, chociaż cały utwór dobry do jakiejś listy top20 letnich przebojów w radio (nie wiem, czy odbierzesz to jako komplement, czy też nie xd)
Zasługuje na 4.


RE: Raf Z - Better Days - Herman - 22.04.2016

To ja się wypowiem na poważnie. Duzy kontrast perkusji, nieumiejętnie zmiksowanej z reszta śmierdzi z daleka przekrętem i zaryzykuje twierdzac, że nie jest to Twoja w pełni autorska produkcja. Pewne możesz podesłać próbki;) POZA TYM technicznie jest wręcz perfekcyjnie. Może to fobia każ mi się mylić :)


RE: Raf Z - Better Days - Rafff - 22.04.2016

Hej! :)
Nie wiem co ci smierdzi Herman ale jest to autorska produkcja. Wydaje mi sie ze jesli twierdzisz ze nie jest to moze ty powiniennes zaprezentowac jakies powody czemu tak myslisz :)
Moze to fobia a moze psychoza, ktoz to wie?! :D Jak to mowia gorale w Zakopanym: Just enjoy the fucking song dude! :)


RE: Raf Z - Better Days - Herman - 23.04.2016

Może dlatego ze jestem przekonany ze chcesz nas oszukać. Tak. Dlatego. a gorsze w Zakopanem tak nie mówią. Wrzuć projekt i po sprawie.


RE: Raf Z - Better Days - Rafff - 23.04.2016

Czlowieku, czy moge zapalic to co ty palisz? Serio? W Zakopanym tak nie mowia? No to musialo mi sie pomylic :D


RE: Raf Z - Better Days - Herman - 23.04.2016

Nie wiem, jestem z Wrocławia ale bywam często w Zakopanem. No juz migiem, Ty nam wierzysz, forum istnieje, teraz odwrotnie, czekamy na Twój projekt :) może przesadzam ale nie wierze Ci


RE: Raf Z - Better Days - Rafff - 23.04.2016

Nie wierzysz w co? Jaki projekt?
Nie mieszkam w polsce od 20 lat moze czegos nie lapie. Czy ktos moze mi wytlumczyc o co chodzi?


RE: Raf Z - Better Days - qnebra - 23.04.2016

Melodia mi się jako taka nawet podoba, taki stereotypowy letni wakacyjny przeciętniak plażowy, których w sezonie jest jak mrówków. Potem radykalnie tracą popularność i mało kto o nich pamięta. Tu też mam do czynienia z czymś takim, porządnie zrealizowanym lecz miałkim utworem.