MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) (/temat-house-in-tegral-vbn-summer-love-original-mix)



In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - In-Tegral - 29.04.2016




Nie wiedziałem jak określić gatunek, ale walić to...
Podczas pracy nad tym kawałkiem, doszedłem do wniosku, że robienie 3 projektów w jednym czasie w tym 2 collabów ma swoje plusy... :E
Collab powstał dość spontanicznie ale z efektu jesteśmy zadowoleni. Myślę, że to nie jest nasz ostatni wspólny utwór i mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu ;). <takjest>


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Castiel - 29.04.2016

Sam klimat mi się podoba mix gra czysto, osobiście nie pasują mi tylko cut vocale :E ale to wiesz :P Ode mnie macie 4 bo jednak klimat jest za lekki dla mnie ;) Powodzenia przy dalszych produkcjah i collabach :)


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - OProject - 29.04.2016

Dla mnie to samo, miksu to nawet nie ma co sprawdzać bo wiadomo ze dobrze gra xd
Ten wokal kompletnie mi nie pasuje, wiewiórki... pla pla plam joł xd bez tego parta mógłbym dać ci five :E

Myślę ze nawet gdyby tam dać jakiś normalny wokal (np. śpiewa babka) to by pasowało.
Gdzie wasze videos? xd

Klimat lekki, cukierkowy ale nawet fajny :E
Najbardziej mi się podoba ten pluck, to sami kręciliście?
A wgl. kto to twój kolaborant? Polak? Katolik? xd :E
4 Oczko ;)


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - tomaszp - 29.04.2016

No ładnie ! Dla mnie bomba choć wolę cięższe klimaty. Faktycznie te vocal staby średnio pasują ale wykonanie, mix i ten lead :) Jest klimat !

Tak trzymać !!


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Foortic - 29.04.2016

No witka. ;) pokazywałeś mi demko na temat którego już coś Ci mówiłem ale jeszcze coś napiszę ;)
Technicznie jest bardzo dobrze. Wszystko gra czysto. Każdy instrument jest odpowiednio umieszczony na swoim miejscu... xD

Te vocal cuty przypominają mi trochę rozmowę dziecka i rodzica xD nie wiem czy to dobrze czy źle ale tak jest xD
Synthy fajne. Brzmią tak ciepło, delikatnie. Sprawiają efekt jakby pływały sobie gdzieś tam wokół słuchacza...
Kick ładny. Delikatny ale nie pozwalający się zdominować.
Hmm no co tu dużo mówić... Nie ma się do czego przyczepić... :)
Podsumowując: dobry miks + fajny klimat + spoko aranżacja i sound design = 4/5
Dałbym 5 jakby działo się tu coś więcej. A tak jest troszki monotonnie, co nie znaczy że źle...
Good job ;)


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - tks21 - 29.04.2016

Według mnie ten kawałek jest magiczny :) w szczególności ten początek. Bardzo ciekawa linia melodyczna :) i te dźwięki głosów ala Casteam (to lubię bo przypominają stare czasy). Wydaje mi się, że bass nie jest przesadzony i nie jest za ostry i nie za lekki(równowaga) Jest dobrze :) 5/5 and i'm waiting for more :D Pozdro :)


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - 2to2 - 30.04.2016

Fajna produkcja:) daje 4 żebyś w piórka nie obrósł :))


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - tobik1980 - 1.05.2016

Moim zdaniem, pomysł dobry, natomiast jak na progresywny house troszkę mi brakuje dynamiki, ja bym pokombinował jeszcze z bassem, bo jak dla mnie trochę zamula ten kawałek. No i zgadzam się z przedmówcami, te wokale do wymiany :) Ogólnie natomiast nie jest źle!


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Adamzzz - 1.05.2016

Pomysł trochę oklepany szczerze mówiąc. Mało się dzieje. Progresja akordów jakaś nie porywająca xd Do wokalu się nie przyczepiam bo w sumie często takie się słyszy w radiu a to w bigrumach czy innych bighałsach... Więc chyba taka już teraz moda. Ja uważam że to trochę takie pójście na łatwiznę, bo zawsze łatwiej jest, że tak powiem, "grać wokalem" niż kręcić nowy dźwięk xD Imo najlepiej pasowałoby tutaj jakieś śpiewanie, tak jak napisał Oldskul.
Technicznie jest bez zarzutów, zresztą jak u Ciebie ;)
Tak czy srak miło słyszeć, że kolega również próbuje sił w innych gatunkach muzycznych :D. Praca nad tym kawałkiem na pewno musiała być miłą, żeby nie powiedzieć terapeutyczną ulgą od morderczych zmagań hardstylowych więc wcale się nie dziwie że hałs i że nie ma kicków xd Ode mnie masz takie 3,5/5 więc niech już będzie że 4 lol xd
Pozdro ;)


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - KBK - 2.05.2016

Stary im więcej wrzucasz muzyki tym bardziej mi się podoba :) Jestem w podziwie skąd bierzesz te wszystkie pomysły na melodie i dobór dźwięków... Motyw przewodni bardzo mi się podoba, ale tym wokalem mnie załamałeś xd Zepsuło to smak całego traka, ale każdy ma swoją wizję ;) Sam aranż można byłoby trochę wzbogacić jakimiś fajerwerkami, bo pozostaje pewien niedosyt nadmiernego spokoju, ale patrząc z perspektywy chiloutowego tracka to jest ok. Brzmienia trafione w sedno i przede wszystkim w moje gusta :) Grasz to co lubię i podoba mi się to, daję mocne 4 ze względu na wokal i tak dalej...


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Shabboo Harper - 3.05.2016

Hey D. Temat ten (choć technicznie świetny) to... taki(ś) "nie Ty". <hmm> Lubię Cię "Hard"; tj. w wersji "Hardstyle"... ;)


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - In-Tegral - 3.05.2016

Miałem tego nie pisać, ale jestem zaskoczony, niektórzy z Was się domyślili - w tym collabie moja praca głównie polegała na sprawach technicznych i jakichś małych ingerencjach w melodie i dźwięki, ale aranżacja w 90% jest VBN'a, a sprawy techniczne w 90% moje.

@Castiel - Dzięki, dla Nas cut vocale nadają innego charakteru niż typowego houso'wego

@Oldi - z wokalem, pewnie, że myśleliśmy, żeby nawiązać współpracę ale jednak postanowiliśmy na razie dać wersje taką, być może powstanie wokal edit. Piona, oczko xD

@tomaszp - Dzięki !

@Foortic - z tą monotonią to zamierzony zabieg, ale dzięki wielkie za komentarz !

@tks21 - Dzięki wielkie ! Co do równowagi - zawsze w elektronice dążę do równowagi ;)

@2to2 - W piórka? Postaram się <hehe> - za dużo tego typu osób spotkałem na swojej drodze, żebym się na to złapał. Dzięki!

@tobik1980 - Nie uważamy to za progresywny house, tzn. na pewno nie jest to "czysty" progressive, ale dzięki wielkie za komentarz.

@Adamzzz - Zaskoczę Cię! W swoim życiu zmiksowałem więcej muzyki non-hs niż samego harda, mimo, że hardstyle to u mnie podstawa. Dzięki !

@KBK - W zasadzie moje pomysły do aranżacji to tylko slajdy na melodii, małe poprawki brzmień i kawałek drugiej melodii i perkusja. Dzięki

@Shabboo - no w sumie trafiłaś, bo w sumie to nie ja stałem za aranżacją tak jak pisałem wyżej. Oczywiście też wolę Hard i zawsze tak zostanie ;). Dzięki za komentarz.


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - XTH - 3.05.2016

Bardzo świetne, na mnie działa uspokajająco a zarazem dodaje takiego wakacyjnego spokoju.


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Zirds - 4.05.2016

Czemu mnie tu jeszcze nie było? ;)

Utwór od początku gra ładnie. Chociaż werbel/clap potraktowałbym mid-side bo tak na dużym wide brzmi według mnie nieciekawie.

Stopa mogłaby mieć więcej mocy - NO Tegral?? Królu Kicków! Dałeś tak marną stopę :E ;P ;) ??

Melodia bardzo przyjemna, klasyczna barwa i klasyczny styl przerywany ;) (Kaskade - I Remember i wiele innych), przyczepiłbym się do tego samplowanego i pitchowanego wokalu, który tutaj pasuje jak Ravenowi konto na Forum...

3/5


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - STLKR CLL - 4.05.2016

Na miksie się nie znam i trochę się cykam go oceniać, ale stopa jest za słaba i ten clap troszkę nie gra z nią :E

Ale klimat przecudny.


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - In-Tegral - 4.05.2016

Stopa nie jest za słaba, gra wysoko przez to odciąłem sporo dołu przy masterze by nie zamulać miksu i tyle.


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Shutara - 4.05.2016

Mnie jakoś ta stopa mierzi, przyznaję się bez bicia że bardziej niż vocal cut'y, które faktycznie średnio pasują do całości. Ale wracając do kicka, to tylko subiektywna opinia i jak widzę prawie nikt jej nie podziela, tudzież ode mnie w pełni zasłużone cztery (całość miksu i spójność aranżacji + baaardzo klimatyczne intro!) ;)


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - Kveon - 5.05.2016

Fajny klimat i fajny aranż.
Podoba Mi się bardzo ten lead.
Za to nie podobają Mi się te vocale


RE: In-Tegral & VBN - Summer Love (Original Mix) - conkiofficial - 19.06.2016

Nie podobają mi się wokale reszta w miare na + fajny lead