MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Davv - Innovation - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Davv - Innovation (/temat-progressive-davv-innovation)



Davv - Innovation - fonque - 30.04.2016

Hej. Dziś wrzucam Progressive House. Uwielbiam takie klimaty, stąd pomysł na taki utwór. Zachęcam do słuchania i krytyki.


Pozdrawiam ;)

Davv


RE: Davv - Innovation - tobik1980 - 1.05.2016

Kocham ten gatunek, więc się wypowiem :) Brawo, brawo!! Kawałek świetnie się słucha, ma swój klimat. Wszystko skomponowane z odpowiednim wyczuciem, a w tym gatunku jest to bardzo ważne! Zdecydowanie 5/5!


RE: Davv - Innovation - nullname - 1.05.2016

ode mnie piąteczka :)

Przyjemnie się słucha. Trochę razi mnie myśl, że to co ja tworzę, inni tworzą to "Progressive House", a to? To właśnie o tym mowa... A typowe EDM nadal nazywa się "Progressive House" - szczerze to tak kolosalna różnica, że już dawno powinien wyłonić się z tego kolejny typ House.

Od 2:22 coś zaczyna stukać - nie wiem co to i od razu zgaduje, że to nie było celowe :)
I trochę kick mi nie podszedł. Ogółem udana produkcja :)


RE: Davv - Innovation - fonque - 1.05.2016

Postaram się jeszcze przy chwili wolnego czasu wprowadzić poprawki. Co do gatunku.. Ja już przestałem rozróżniać. Mam zaczęty utwór "Emotions V2" i szczerze mówiąc tam jest i progressive i trochę Melbourne bounce także ciężko określić. Najważniejsze jest to by muzyka sprawiała radość !


RE: Davv - Innovation - STLKR CLL - 1.05.2016

Nie wiem czy to wina moich słuchawek, ale od 1:17 do 1:48 tak jakby z dużo basu było, albo za dużo reverbu na basie. Troszeczkę nieprzyjemnie to czuć.


RE: Davv - Innovation - fonque - 1.05.2016

Sprawdzę to. Sprawdzałem na glosnikach i 2 parach sluchawek, w tym jedne dosyć basowe - Ultrasone HFI-580. A czy jest to w jakimś rejestrze czy przez cały czas?


RE: Davv - Innovation - Shabboo Harper - 1.05.2016

Po agresywniejszym "Sound Edge" dziś jest wręcz "cukierkowo". Fonicznie, generalnie "soczyście" w miksie (do 0:54 słyszalny jest niepotrzebny Feedback - przeważa L kanał; 0:47 ooops!; 0:50/0:52/2:23/2:25... - "mini pyk" <hmm>). Temat nietrudny; "raźny". Piano ciut osowiałe; Lead "krystaliczny" w swym kolorycie plus "ochoczy" Beat: mięsity Kick; (zbyt) ciche Hi Hat'y; dyskretne Pad'y w tle. To wszystko kreuje "obietnicę" urodziwych 4 minut... "z pazurkiem". Davv, jest przystępnie; "milusińsko"... <bubu>


RE: Davv - Innovation - Revnotes - 3.05.2016

Przyjemny, relaksacyjny, wręcz "dreamowy" numer. Wprowadził mnie w mega pozytywny nastrój, szybko odrzuciłem wszelkie negatywne emocje, brawo. Odrobinę żałuję, że nie postarałeś się o wokal, jestem bardzo ciekawy, jakby to zagrało. Możliwość rozbudowy jest, choć taka pewnie będzie zawsze. Trochę słabiej wypada strona techniczna, oczywiście nie jest źle, ale miks nie jest już tak dobry, jak pomysł. W breakach jest ok. ale to też za sprawą niewielu synthów grających jednocześnie. Natomiast w dropach bass się niestety nie zmieścił.

Niepełne 4/5.


RE: Davv - Innovation - fonque - 3.05.2016

W piątek do tego przysiądę. Teraz okres matur i muszę odpuścić muzykę na kilka dni ;)
Może ktoś doradzi. Bo bass po prostu wychodzi momentami poza skalę. Wystarczy go uciąć w eq? Przyznam szczerze, że to jest u mnie największy problem przy obecnych produkcjach. Pozdrawiam


RE: Davv - Innovation - hudson462 - 4.05.2016

Kompresja i eq.


RE: Davv - Innovation - Shutara - 4.05.2016

Mówiłem, że czekam na pełną wersję i się doczekałem. Ode mnie cztery, gdyż można się przyczepić do kilku technicznych aspektów (co już zresztą wychwycili przedmówcy). Cztery, gdyż od początku do końca utwór wręcz wymusza pozytywne emocje. Jest to zdecydowanie coś, czego najprzyjemniej się słucha wieczorem ;)
Jak już mówiłem, ode mnie cztery.


RE: Davv - Innovation - mtk - 14.05.2016

- fajny poczatek, ladne intro, choc troche za dlugie
- kick ma troche za duzo gory (takie mam wrazenie), jak ja sciagniesz powinien sie zrobic troche glebszy
- przy takim ciagnacym sie basie raczej bym jeszcze troche skrocil kick, zeby nie zajmowal za duzo miejsca, bo sa momenty, w ktorych mam wrazenie ze walczy z basem
- ogolnie fajny, ale mogloby sie troche wiecej w nim dziac


RE: Davv - Innovation - fonque - 15.05.2016

W końcu wklejam poprawioną wersję :



RE: Davv - Innovation - Shabboo Harper - 16.05.2016

David, różnica niezbyt "wyczuwalna"; jednakże fakt jest jeden: to ogromnie "dźwięczny", radosny, beztroski utwór. <takjest>
PS. A'propos "powyższego". Twoja matura... Poszło pomyślnie? ^^


RE: Davv - Innovation - fonque - 16.05.2016

Poprawiłem głównie bas, który w tamtej wersji zbyt mocno wchodził na inne pasma. A co do matury, myślę że zdane. Dzięki ;)


RE: Davv - Innovation - fonque - 23.05.2016

Chciałem tylko dodać, że można pobrać utwór w tym drugim linku ;)


RE: Davv - Innovation - D-evolve - 23.05.2016

fajne ;)

ciekawy choć oklepany wstęp, idealnie wyważony kick i świetne połączenie leadów pianina z tym drugim trance-podobnym