MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE BAQ - Unbreakable (2016 Edit) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE BAQ - Unbreakable (2016 Edit) (/temat-hardstyle-baq-unbreakable-2016-edit)



BAQ - Unbreakable (2016 Edit) - BAQ - 3.05.2016

Witam wszystkich .
Jestem nowy na forum to mój pierwszy temat :)
Przesyłam do oceny mój ostatni kawałek .Proszę was o różne uwagi i spostrzeżenia .
Ostrzegam wrażliwych słuchaczy ponieważ całość robiona jest na bardzo ubogim sprzęcie :P tzn. starych słuchawkach behringer i zwykłych głośnikach .




RE: BAQ - Unbreakable (2016 Edit) - OProject - 3.05.2016

Nie usprawiedliwiaj sie brakiem sprzętu, bo wiele osób ma słaby... a niektórzy "więcej sprzętu niż talentu" xd
Lead musisz poprawić bo brzmi jakoś słabo, taki przytłumiony... możliwe że krótki? reverb go psuje.
Pogłoś go, daj mu wysokich i może jakiś lekki dist, albo drugą podobną warstwę ;) Nie brzmi źle ale też nie brzmi za dobrze, więc go musisz dopieścić ;)

Kick chyba ok, nie wiem są tutaj lepsi od nu kicków... ale dla mnie ma za dużo takiego kliknięcia xd

Ogólnie melodia i motyw pomimo że mało rozwinięty jest ok, dzwięki również chociaż efekty i miks trzeba poprawić ;)
Takie na 3 myśle xd
Przyjdą chłopaki to lepiej ocenia, Oczko xd


RE: BAQ - Unbreakable (2016 Edit) - In-Tegral - 3.05.2016

(3.05.2016, 16:37)OProject napisał(a): Przyjdą chłopaki to lepiej ocenia, Oczko xd

Nie wywołuj In-T'a z lasu ;)


Po 1. im dłużej siedzę w muzyce tym bardziej jestem przekonany, że wiedza i umiejętności są zdecydowanie ważniejsze niż sprzęt w proporcjach 70/30.

Zacznijmy od leadu, zabawa z fazą w dźwiękach w hsie jest dopuszczalna o ile reszta warstw to jakoś przykryje. Nie ustawiaj leadu w jednym miejscu, w HSie zawsze leady grają w różnych miejscach + jakaś warstwa całkowite mono, bez mono lead nie ma zupełnie mocy. Samo brzmienie złe nie jest ale brakuję wysokich. Melodia oldschoolowa i zła nie jest ale też nie porywa.

Kick - jeżeli Twój, to brzmi dobrze, też taki 2010 bym powiedział, można by go trochę bardziej usadzić kompresorem w miksie.

Ogółem jest trochę błota w miksie, nie odcinasz zupełnie niepotrzebnych hz a to by rozjaśniło Ci dobrze miks. Całość oceniam na takie 3.5/5 ale, że nie ma połówek (jak u Noża pod biurkiem) to daje solidna 3/5. Czekam na dalsze produkcje.


RE: BAQ - Unbreakable (2016 Edit) - Adamzzz - 4.05.2016

Spoko kick. Naprawdę mega profesjonalnie Ci wyszedł (jeżeli oczywiście robiłeś sam xd). Takie właśnie lubię. Można jeszcze popracować nad tokiem, bo nieco zanika w tym wszystkim, ale myślę, że dobry kompresor mógłby to załatwić. Także szacun za to.
Z drugiej strony lead kompletnie przekombinowany xd. W ogóle nawet nie mam pojęcia co z nim zrobiłeś! Brzmi jakbyś wszystko rozszerzył w stereo a potem i tak póścił w mono xd Do wymiany.
Od 1:23 mogłeś już przejść do części z kickiem. Zdecydowanie za długo rozkręca się to wszystko.
Całościowo brzmi nie najgorzej. Jest w tym wszystkim ten stary dobry klimacik hardstylowy, no tylko musisz jeszcze popracować nad miksem.
Jak narazie masz 4/5. Powodzenia


RE: BAQ - Unbreakable (2016 Edit) - Foortic - 5.05.2016

Witam ;)
Pierwsza sprawa - lead.
Twój lead brzmi tak jakbyś naprawdę zbyt porywczo bawił się pokrętłem "stereo seperation" w wyniku czego gałka się przekręciła przez stereo aż po mono xD
Jakbyś dał go normalnie tak jak powinien być + delay i dłuższy reeverb to by on naprawdę przyzwoicie brzmiał.

Melodia... Melodia jest nawet fajna. Mi się podoba. Ładnie wkręca tylko cały efekt psuje trochę lead... Niestety...
Kick nawet dobry. Ma nawet ładną barwę (mam nadzieję że to Twój bo w moim odczuciu kick w tym gatunku jest tak jakby "wizytówką" autora).
Ogółem o miksie się nie będę wypowiadał bo sam nie jestem orłem w tych sprawach i dopiero powoli się uczę.
Podsumowując... Pomysł jest naprawdę dobry tylko ciut gorzej z wykonaniem. Jest parę niedociągnięć które można a nawet trzeba poprawić.
Że względu na melodie i kick dam 4 delikatnie naciągane...
Pozdrawiam ;)


RE: BAQ - Unbreakable (2016 Edit) - Medit - 18.05.2016

Track ubogi w detale, melodyjka powiedziałbym standardowa, nie ma tragedii ale też nie elektryzuje. Kick całkiem spoko. Edity i rollsy kicka ok. Chyba najlepszy element tracka (kick ogółem) Główny lead moim zdaniem do wymiany/pogrubienia. Potrzeba też nałożyć nieco więcej reverbu. Dawaj też więcej efektów, jakiś kreatywnych i ciekawych dźwięków które sprawią, że track nie będzie stawał się nudny.