MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Skyline - Night Out (Orginal Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Skyline - Night Out (Orginal Mix) (/temat-progressive-skyline-night-out-orginal-mix)



Skyline - Night Out (Orginal Mix) - tobik1980 - 3.05.2016

Cześć, tym razem coś bardziej energicznego :) Pozdrawiam!



RE: Skyline - Night Out (Orginal Mix) - hudson462 - 3.05.2016

No utwór podoba mi się bardziej niż ten, o którym pisałem że za delikatny. Wydaje mi się, że używasz za dużo nexusa bo każdy utwór od Ciebie odbieram jakby był wydany z 10 lat temu. Jest okej, ale spróbuj rozbudować swoją bazę instrumentów ( nie chodzi mi o wyposażanie się w rozszerzenia do nexusa tylko o nowe syntezatory/ samplery). Intro trochę za długie. Niby kick ma trochę niskich częstotliwości, mimo wszystko brakuje mi w tym utworze bassu. Popracuj też nad poziomami bo pianino po 1:02 słabo przebija się przez resztę. Spróbuj też rozbudować główną linię melodyczną, albo chociaż wprowadź elementy urozmaicające drop- połowę dropu zostaw tak jak jest, a w drugiej połowie dołóż kolejny instrument grający tą samą linie melodyczną albo grający pojedyncze nuty uzupełniające główną melodię. Jest nieźle, ale może być dużo lepiej.


RE: Skyline - Night Out (Orginal Mix) - Brisk Bullet - 3.05.2016

Powtarzasz w kolko to samo przejscie, co jest az nazbyt spodziewane. Zgadzam sie z kolega nade mna co do basu. Co prawda to prawda,ze mozna by dodac tu czegos wiecej. Pieknie zabrzmial by wokal.
Melodia jest zajebista, letnia i taneczna. Spokojnie nadaje sie na ''mainstream''
Do tego prosta, ale sadze ze w prostocie sila. W tych czasach wiele utworow jest bardzo oszczednie robiona, a mimo to sie nienudza...


PS. Tak mi sie spodobalo, ze chcialbym go zremixowac. Ogarniesz pliki w midi?
Mam abletona:D


RE: Skyline - Night Out (Orginal Mix) - tobik1980 - 4.05.2016

Dzięki Chłopaki za Wasze opinie, no więc tak.... jeżeli chodzi o bass to pewnie macie rację, ciągle jestem na kupnie odsłuchów i mam nadzieję, że się doczekam, póki co moje produkcje opierają się o komercyjne głośniki, słuchawki no i odsłuch w aucie :). Jeżeli chodzi o przejścia i prostotę w utworze, to takie były zamierzenia. To miał być prosty, taneczny i energiczny utwór :) Brisk Bullet postaram Ci się podesłać midi, napisz mi email na PW! Pozdro! :)


RE: Skyline - Night Out (Orginal Mix) - hudson462 - 4.05.2016

Wyposaż się w wizualizator spektrum, na przykład darmowy od SPAN. Dzięki niemu możesz obserwować jakich częstotliwości masz w miksie za mało, jakich za dużo, to powinno Ci ułatwić mix bassu, a przez to utwór będzie bardziej energiczny.


RE: Skyline - Night Out (Orginal Mix) - Phantom5 - 4.05.2016

Korci wrzucić tu jakiś vocal... :)


RE: Skyline - Night Out (Orginal Mix) - tomaszp - 4.05.2016

Zdecydowanie, dodać vocal, urozmaicić trochę melodię i przejścia, podbić niskie tony i będzie bardzo dobry kawałek ! :)


RE: Skyline - Night Out (Orginal Mix) - Shabboo Harper - 26.06.2016

Klimat wdzięczny; "rozkosznie" jednolity; kordialny. Technicznie: (jak zawsze) track jest cichy... ^^ Potrzebuje większej saturacji/maximizer'a; "podbicia" niektórych dźwięków (np. piano) w EQ tak by całość unosiła się w "błyskotliwym" Flow. Uwagę przykuwa również (wręcz "notorycznie używany" przez Ciebie) efekt a'la "White Noise"; tenże trochę męczy, podobnie jak repetytywny Synth w tle. Aranżacyjne (mimo, iż to gatunek "House") temat jest zbyt jednostajny (i skromnie progresywny). Instrumentarium wstrzemięźliwe; Bassline, według mnie, (dyskretnie) poprawny; Breakdown niezwykle ascetyczny. Jednakże...

Cytat: "Jeżeli chodzi o przejścia i prostotę w utworze, to takie były zamierzenia. To miał być prosty, taneczny i energiczny utwór...

Tobik, "cel" faktycznie osiągnięty. :)