MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Dubby Spliff - Andromeda - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Dubby Spliff - Andromeda (/temat-dubstep-dubby-spliff-andromeda)



Dubby Spliff - Andromeda - Dubby Spliff - 13.05.2016

cześć, jest full, chciałbym się dowiedzieć jak wy to widzicie, od znanych producentów takich jak Nostalgia czy Sub Antix, usłyszałem, że miks jest dobry :D a ciekawe jak wam podchodzi :)

Dubby Spliff - Andromeda




RE: Dubby Spliff - Andromeda [HYDRAULIC RECORDS] - piral - 13.05.2016

Nie wiem czy mix jest dobry, to jest tak metaliczne, że się nie da słuchać. Naparzanie bez składu i ładu, albo jakaś ukryta wizja, której nie rozumiem.


RE: Dubby Spliff - Andromeda [HYDRAULIC RECORDS] - Dubby Spliff - 13.05.2016

(13.05.2016, 13:07)piral napisał(a): Nie wiem czy mix jest dobry, to jest tak metaliczne, że się nie da słuchać. Naparzanie bez składu i ładu, albo jakaś ukryta wizja, której nie rozumiem.

jedni lubią deep house, inni speedcore, a niektórzy taki metaliczny nieład ;)


RE: Dubby Spliff - Andromeda - piral - 13.05.2016

Chyba chciałeś opinię to ją masz. Jedni jej chcą, jedni jej nie chcą, a niektórzy też jej chcą, a potem gdy jest niekorzystna próbują pokazać, że na pewno znajdzie się osoba, której się to spodoba. I oczywiście nie wątpię, przecież jest 7 miliardów ludzi na świecie, na pewno któryś z nich to polubi, także trzymam kciuki!


RE: Dubby Spliff - Andromeda - barthus - 13.05.2016

Ogólnie wg mnie jest ubogo. Intro jest dość nudne. Za dużo pogłosu na bębnach. w 0:34+ aż się prosi żeby wszedł jakiś nowy dźwięk. 1:10 + muszę przyznać że bardzo ciężko się tego słucha :/ Brzmienie bassów jest mega nieprzyjemne. Nie dotrwałem do końca, sorry :(


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Quoqos - 13.05.2016

Hello. Osobiście uważam, że nic ten kawałek sobą nie reprezentuje. Gdybym może znał technikę przy pomocy jakiej tworzyłeś ten track, miałbym więcej szacunku. Miks nie jest zły w mojej opinii, ale reszta osiąga poziom poniżej tafli wody. Wybacz, totalnie mi się nie podoba. Dla mnie nie jest kwestią co kto lubi, tylko co ja czuję.
Pozdrawiam! Życzę dalszych sukcesów :)


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Voel - 13.05.2016

Cześć
od 0.35 do 1.10 to najlepszy moment, ale niestety mi też nie podszedł dalszy ciąg utworu, co prawda ten metaliczny dzwięk ciekawy, ale chyba troszeczkę za często używany. Motyw przeładowania też dobry, ale dużo osób tego używa. Najlepsze dubstepy, przynajmniej te co lubie sobie słuchać mają układ perkusyjny bardzo prosty, wokół którego wszystko skacze i wibruje, zachwycając aranżem. Niestety Twoje zabawy kickiem, mi nie przypadły do gustu. Najlepsza strona utworu to właśnie miks, którego Ci szczerze zazdroszczę. Wszystko gra czyściutko, jak na moje ucho.
Jest to moja bardzo subiektywna opinia.
Życzę powodzenia! :)


RE: Dubby Spliff - Andromeda - OProject - 13.05.2016

Brzmi to jakbyś nagrał jak w piwnicy dozorca wali po rurach xd (dobry motyw na fak lodzic :E)
Strasznie ciężko się tego słucha, ja rozumiem spidkory... no ale tam kick jest przyjemny jakby nie paczec xd

Ogólnie to spoko, perkusja daje rade choć brakuje jakiś urozmaiceń, hatsow.
Dźwięk przeładowania za cicho.
Myślę że lepiej by to brzmiało bez tego metalowego "syntha" :P

To nie byl "najcięższy/najsłabszy" kawalek na forum jaki mi przyszło słuchać, wiec nie zgodzę się że nieda rady xd


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Dubby Spliff - 13.05.2016

dzięki wszystkim za opinię, wezmę sobie to do serca, mam po prostu fazę na elektroniczny rozpierdol, planuję też bardziej przyjemne dla większości melodyczne tracki ;)


RE: Dubby Spliff - Andromeda - In-Tegral - 13.05.2016

Ja za to napiszę inaczej. Track mi siada bo jestem fanem metalicznych dźwięków (nie koniecznie w dubstepie) i nie uważam tego za jakiś ciężki track. Za to... Kurwa mać! Jak słyszę tę melodię na plucku to mnie krew zalewa... <nonie> Poza tym zabawy z perką u Ciebie pasują jak rybie ręcznik. Mixu nie jestem w stanie ocenić na aktualnym odsłuchu. 3,5/5 ale podciągnę już niech będzie :D


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Knifeman - 13.05.2016

Hyrdaulic Records to i walenie po rurach :E choć mi to bardziej zacięte serwomechanizmy przypomina

Breaki są zbyt nudne, przeładowanie pistoletu już tak oklepany sampel że z marszu psuje mi radość słuchania, czy on ma coś wspólnego z utworem?

Ten metaliczny dźwięk nawet spoko, szkoda tylko że nie gra nic prócz niego (czyli dropy też są nudne). Klimat jednak jest zachowany i chyba rozumiem co chciałeś osiągnąć.

4/5


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Massdrive - 14.05.2016

tak mi się wydaje że to pomieszczenie to kanał ściekowy o wymiarze przestrzennym tunelu tak na 4x4m2,
te odbicia pochodzą od rur wpływających do głównego korytarza ,perkusja to leci z mptrójki idąc tym tunelem co by rytmu nadać ze strony Slashedm dalej nie wiem ,ale chyba wróciłeś się z tego tunelu ze strachu przed zbliżającym się fetorem zalatującym z oddali , w sumie jak byś odważył pójść dalej to metal zamieniłby się w toksyny w jej pięknej woni,
okej ja to jestem radioaktywny chłop po wybuchu czarnobyla także metale na mnie działają smrody też nie , gorzej jest że ja bardziej na wszystkich działam swoją radio-mutacyjną osobliwością.

Teraz poważnie nawet gdyby miało to być poprawnie technicznie to nie jest charakter kawałka ok ma być metalicznie ,
ale ty wyraźnie nie masz gustu czy rozeznania tego efektu jest sporo za dużo , bo nie czytelno-słuchalności,
skup się i wyśil mózg jak chcesz być w wachlarzu Excision , bo chętnie bym kogoś posłuchał świeżego ,a le u ciebie to jeszcze faza frustracji i gniewu mam nadzieje że uda ci się to pokonać i będziesz tworzył muzykę na poziomie ,bo jak się mówi to werwę to masz tylko nie marnuj na głupoty.


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Shabboo Harper - 14.05.2016

Czyżby to "ten" (po korekcie) "melodyjny Heavy Dubstep"? W sumie temat nie podoba mi się. Jest "przerysowany" w katorżniczym Snare; uprzykrzony w zgrzytliwym Synth'ie; "niezręczny" w (zagłuszonej) melodii; niewyraźnych Pad'ach; przypadkowych bębnach (2:36)... Uffff... Jednakże, gdyby nie niefortunny aranż, brak finezji, wyrafinowania jak wykorzystać owy (w gruncie rzeczy) przyzwoity Sound Design byłby to całkiem dobry track. Kamilu, w moim przekonaniu "przesyt w powtarzalności" to feler #1 Twej produkcji. Koncept, jak piszesz: "elektroniczny rozpierdol" kiepsko wyrażony. Aż żal... :(


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Dubby Spliff - 15.05.2016

w odpowiedzi na wasze opinie, daję wam kawałek gościa, który mnie inspiruje, tak żeby wam przybliżyć klimat :D



RE: Dubby Spliff - Andromeda - Knifeman - 15.05.2016

(15.05.2016, 19:28)Dubby Spliff napisał(a): w odpowiedzi na wasze opinie, daję wam kawałek gościa, który mnie inspiruje, tak żeby wam przybliżyć klimat :D

czekaj, czyli próbujesz nam na siłę wmówić że jednak się mylimy, dobrze rozumiem?

Ten utwór jest ascetyczny lecz dużo lepiej zrobiony


RE: Dubby Spliff - Andromeda - Dubby Spliff - 15.05.2016

jest znacznie lepiej zrobiony owszem, nie mówię, że ktoś z was się myli ;) tylko chciałem się podzielić swoją zajawką


RE: Dubby Spliff - Andromeda - MerkeeMatt - 20.05.2016

jak na step to ten bass psuje uszy. Aranżacja melodii bejsu nawet niezła, ale dźwięk sam w sobie się nie nadaje.

3:17 już lepiej ! :D świetna praca automacji :D