MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LIQUID Liquid Sense - Old Passion - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LIQUID Liquid Sense - Old Passion (/temat-liquid-liquid-sense-old-passion)



Liquid Sense - Old Passion - jacek666 - 17.05.2016

Witam i proszę o szczęrą ocenkę :)



RE: Liquid Sense - Old Passion - Quoqos - 17.05.2016

Hello! Numer dobry, dobrze ogarnięty z jeszcze większym potencjałem.
Intro chociaż dosyć typowe, w tym wydaniu brzmi trochę za bardzo agresywnie. Czuć ten kontrast i to mi się podoba, ale musiałem się przyczepić. Rolle i podbitki trochę żeś przekombinował - dobrze są umieszczone, ale chyba same w sobie za bardzo chaotyczne co burzy mi momentami rytmikę utworu, ale dodam, że są fragmenty które wręcz inspirują. Kolejny bubel to tonacja. Nie wiem dlaczego od połowy dużego dropa (gdzieś koło 4:05), mam wrażenie jakby pianino trochę się kosiło, a potem od 5:30 ten dźwięk poprostu nie pasuje oraz wokal na końcu. Mam wrażenie jakbyś z side chain' em poleciał fragmentami za bogato. Tyle z minusów.
Kawałek jest bardzo professional, hula aż miło. Podoba mi się praca hatów, są wystarczająco dynamiczne.
Pady są piękne, sprytnie umieszczone w miksie, bardzo bardzo bardzo mi się podobają. Werbel i stopa gdyby nie to co wcześniej napisałem, wpasowane prawidłowo. Piano jest ładne, utrzymuje klimat. Bass jest również na swoim miejscu w miksie. FX' y są kosmiczne, nie przeszkadzają. Mix jest przyzwoity.
Zrobiłeś, kawał dobrej roboty. Brakuje kilku szlifów, lepszego aranżu i kilku poprawek, ale jeżeli to Twój pierwszy track rzekłbym, że masz Talent.
Pozdrawiam Serdecznie!

P.S.
Dodam tylko, że jeżeli wszystko jest kwestią poukładanych sampli, to "ja się tak nie bawię" :P (hope not)


RE: Liquid Sense - Old Passion - OProject - 17.05.2016

Dobrze to brzmi, kolega wyżej lepiej się zna więc wszystko już ci napisał ;)
Miks bez większych zastrzeżeń, dźwięki dobre zwłaszcza pad ;)
Jednak przesadziłeś trochę z tym glitchem, myślę że lepiej by brzmiało gdybyś bardziej oszczędził tej wtyki :P


RE: Liquid Sense - Old Passion - jacek666 - 17.05.2016

Dzięki Quoqos. No niestety to mój pierwszy track nie jest, ale pierwszy jeśli chodzi o DNB. Gdybyś mógł bardziej rozwinąć o co chodzi z tym koszeniem pianina i co nie współgra z tonacją, było by fajnie :)
Jeśli chodzi o sample to zawsze staram się ograniczać w tej kwestii tylko do perkusji. Tutaj Pad jest z sampla bo mi się po prostu podobał i tej dźwięk vacalu "hej".


RE: Liquid Sense - Old Passion - Quoqos - 17.05.2016

QProject - Jeżeli to było z ironią, nie chce się wychylać przed szereg, bo jak już kiedyś pisałem specem nie jestem. Także wybacz jeżeli mój post zajechał nonszalancją ;)







(17.05.2016, 18:32)jacek666 napisał(a): Dzięki Quoqos. No niestety to mój pierwszy track nie jest, ale pierwszy jeśli chodzi o DNB. Gdybyś mógł bardziej rozwinąć o co chodzi z tym koszeniem pianina i co nie współgra z tonacją, było by fajnie :)

Jasne. Jak napisałem wyżej w połowie dropa, jak wchodzi piano, mam wrażenie jakby nie brzmiało tak dobrze jak we wcześniejszej partii (podpowiem, że często winowajcą jest dodany/zmieniony pad albo bass, pomimo, że gra dobrze z resztą). Pluck zaś nie pasuje, brzmi jak nie z tego numeru. Ja w tej sytuacji korzystam albo z pitchera, albo z piano rolla albo z jednego i drugiego (zależy na jakim patencie masz to ogarnięte).
:)


RE: Liquid Sense - Old Passion - OProject - 17.05.2016

To nie bylo z ironia xd Chodzilo mi ze ja sie tak nie znam na dnb i nie wiedzialem co pisac xd


RE: Liquid Sense - Old Passion - Dubby Spliff - 17.05.2016

piano za bardzo na lewo, ja bym trochę scentrował i dał reeverb ;)


RE: Liquid Sense - Old Passion - Medit - 18.05.2016

Dopracowałbym lekko brzmienie perki. Traczek też nieco monotonny się wydaje, ale to już może specyfika liquidów :) Ogólnie na plus.


RE: Liquid Sense - Old Passion - jacek666 - 18.05.2016

Medit, a co byś dopracował w tej perce?


RE: Liquid Sense - Old Passion - MerkeeMatt - 20.05.2016

ja bym lekko zmienił pracę kicku na pierwszym dropie bo klepie jakoś tak bez energii i nagle. Glicze dla mnie jak najbardziej na propsie (Gross Beat?)

Melodię pianinka na duzym dropie tez bym upgrade'ował, troche monotonią ciągnie.

Reszta zgadzam się z Quoqosem :D


RE: Liquid Sense - Old Passion - magiel - 26.05.2016

super wałeczek leciiiiiiiiii


RE: Liquid Sense - Old Passion - LeserDrumz - 27.05.2016

Zajebisty gate na wejściu, robiony w gross beacie czy jakieś inne tajniki sztuki, których jako newbie mam prawo nie znać? :D Kawałek naprawdę zajebiście się słucha, udostępnij mi download to będę go bang'ował w busie na rejonie (jestem kurierem) :D jak dla mnie 5/5 :)


RE: Liquid Sense - Old Passion - Shabboo Harper - 2.06.2016

Jacku, ponieważ komentarz Konrada (Quoqos) jest niezwykle trafny; pozwolę sobie tylko podpowiedzieć Tobie, iż Kick jest krztynę zbyt donośny; chwilami próbuje dobitniej przebić się przez paletę efektownych dźwięków. Niewykluczone, iż czytelniejsza separacja przysłuży się "Old Passion"; np. poprzez jaskrawsze "wydobycie" owego piano z miksu. W moim skromnym odczuciu finał tematu (od ~ 6:00) jest zbyt monotonny. Klimat zacny; w zgodzie z gatunkiem. Podoba mi się użycie wszelkich "przeszkadzajek" (Fx'y/Glitch'e...); również zniekształcanie Beat'u jest prima. :)
PS. Prześledziłam Twój profil (SC); jest świetnie. Cechuje Cię zmysł różnorodności w kreacji bdb technicznie utworów. Absolutnie. <takjest>


RE: Liquid Sense - Old Passion - Alex fat - 5.06.2016

Fajne , ale jakies odglosy pianina psuja odbior pod koniec , niewiem poco to , monotonne ale fajne. :) pozdrawiam