MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
REGGAE HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: REGGAE HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun (/temat-reggae-herrerofrompoland-reggaeton-beat-9-for-fun)



HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - tks21 - 22.05.2016

Zrobiony bicik na szybko i jak sama nazwa wskazuje dla zabawy :) Użyłem bibliotek tym razem:) Mixowany jest tylko dembow


RE: HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - Shabboo Harper - 22.05.2016

Cytat:"Zrobiony bicik na szybko i jak sama nazwa wskazuje dla zabawy..."

Tks 21, Twoje "ciągotki" ku takowym nutkom są urzekająco wdzięczne.
Okey, so let's have some fun... <dance2> <piwkozkumplem> <sunny>


RE: HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - Voel - 23.05.2016

Dużo lepiej niźli ostatnio, tak mi się wydaje. :)
Wjazd na plus na początku, już nie jest tak ostry w swoim brzmieniu jak poprzednio.
Zaszalałeś bardziej z aranżem perki Tks21, na plus. Synth ciekawy, taki trombkowy jakby.
Jedynie hihat za bardzo syczy i jest za głośny. Przyciszyć go i będzie git.
Aha jeszcze czasami sub trochę się wybije za bardzo. To chyba najw. defekt Twojego dzieła
Tematycznie to mi przypomina muzę do kofi-shopa <relaks>
znaczy się do palenia bagiennego ziela :]
Utwór bardzo fajny taki relaksujący, jeszcze kilka razy sobie przesłucham w przyszłości, na pewno. Ogólnie rzecz biorąc bardzo fajny klimacik i efekt końcowy.
Pozdrawiam <gorolwito>


RE: HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - Maciek - 23.05.2016

Ja również bym tutaj ciut bardziej okiełznał górne pasmo perkusji przede wszystkim, ale i popracował nad całością bębnów bo nie tworzą one jednolitej ścieżki - brzmią jakby każdy element był z innego zestawu. Poza tym podoba mi się zestawienie reszty dźwięków - taki klimat rasta


RE: HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - Zirds - 23.05.2016

Co to jest Dembow?


RE: HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - Shabboo Harper - 24.05.2016

Jacku, Dem Bow/Dembow/Dembo to w slangu (kultury jamajskiej) określenie charakterystycznego Beat'u (Riddim) w Reggaeton. To gatunek - kolaż Hip Hop'u/Rap'u z Reggae. Dem Bow jest kojarzony z "syntezowanym perkusyjnym rytmem". To integralna część każdego tematu w tym muzycznym stylu. W 1990 r. Shabba Ranks wydał utwór "Dem Bow", który ze względu na niejednoznaczny tytuł wzbudził sporo kontrowersji. Tekst był różnorodnie interpretowany. Faktycznie to "protest song" przeciw m.in. uciskowi kolonialnemu (rys historyczny); z upływem czasu i "trendów" przybrał bardziej erotyczny "odcień" w publicznej świadomości.
Oto fragment liryki:
"Dem Bow, Dem Bow, Dem Bow, Dem Bow man under table that mean say him bow, gal ah clean rifle me say that she bow, hot leap it out and me know seh u bow, little teeth in a bottom dat mean say u bow lipstick on hood head that mean say u bow. Dembow, dembow, dembow, dembow."



Jednakże to właśnie po tym track'u termin "Dem Bow" trwale przyjął się w świecie producentów tego typu brzmień.

PS. Tks21, ufam, iż nie gniewasz się za taki "little offtopic"... ;) [W końcu i Ty jesteś częścią tego "kreatywnego świata"].


RE: HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - tks21 - 24.05.2016

Shabboo nie gniewam się :) Wyjaśniłaś to lepiej niż ja bym wyjaśnił szczerze :)


RE: HerreroFromPoland - Reggaeton Beat #9 For Fun - tommbeat@95 - 27.05.2016

super bicik nie znalem takiej muzy nie wszystko mi pasi ale taka perka jest w sama w sobie dobrym materialem na rozbudoawnie wszystkiego wokól i dalbym jakis vox jakies zawodzenie ;P