MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
TRAP JVCKØB. - Beat for Homiee - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: TRAP JVCKØB. - Beat for Homiee (/temat-trap-jvck%C3%B8b-beat-for-homiee)



JVCKØB. - Beat for Homiee - JVCKØB - 24.05.2016

Siemanko, jest to mój pierwszy kawałek robiony dla kogoś obcego i bardzo zależy mi na tym, aby się nie zbłaźnić, czy sam aranż nie licząc obsysającego miksu jest zjadliwy, czy po przesłuchaniu tego można nie popaść w głęboką psychodelię ? xD




RE: JVCKØB. - Beat for Homiee - Adamzzz - 24.05.2016

Ooo stary.. jeżeli głównymi wytycznymi tego obcego były: fałsze, brak efektów i bas rozrywający miks to wyszło naprawdę spoko.
W ogóle przepraszam że trochę się teraz przyczepiam, ale nie mogę sobie czegoś wyobrazić. Nie słyszysz co się dzieje w 0:38 sekundzie? Ten bas napieprza tak mocno że aż jest przesterowany. Jeżeli robiłeś utwór na kiepskich słuchawkach to jesteś usprawiedliwiony, ale jednak najlepiej kiedy odsłucha się kawałek jeszcze raz z innego medium, np w samochodzie albo na lepszych słuchawkach lol. A już w ogóle najlepiej będzie jeżeli użyjesz prostego analizatora, wtedy oprócz słuchu dochodzi też wzrok i możesz po prostu zobaczyć na ekranie że coś jest nie tak. Polecam spectrum analyzer, dobra, tania wtyka.
Także jest mocno psychodelicznie. MOCNO. W ogóle sam aranż i dobranie wstawek w stylu właśnie to głośne jeb albo ten szum w 0:36 jest wręcz ZA psychodeliczne, ale cóż. W końcu od tego jest dział z demkami, żeby to sobie wszystko wytknąć i potem naprawić. Także powodzenia i pozdrowienia.


RE: JVCKØB. - Beat for Homiee - OProject - 24.05.2016

Miks miejscami boli xd Nadmiar basu poczuł byś nawet gdyby typowy seba puścił to w autobusie z ostatniego miejsca w swoim telefonie xd
"DA dad ad adad ada aa da" ten wokal/synth? brzmi jakby....ah nawet tego opisać się nie da... głęboka psychodela to mało powiedziane... jeszcze jakbyś dodał jakiś smieszny tekst to by bylo zabawnie xd

Chociaż jak dla mnie brzmi lepiej niż twoje ostatnie... jest jakiś postęp... miks lepiej ci wyszedł niż aranżacja jeżeli można tak powiedzieć ;)
Skup się trochę na poziomach głośności, nie przesadzaniu z basem i poczytaj o skalach, czyli co zrobic zeby nie fałszowało xd


RE: JVCKØB. - Beat for Homiee - Shabboo Harper - 29.05.2016

Hey Kuba. [Demo zdążyłam przesłuchać wcześniej... ]. Pozwolę sobie stwierdzić, iż jest progres. Bezsprzecznie. Względem ostatniego Twego projektu (collab z Nxyzxcnm) tenże brzmi znacznie korzystniej. Sound Design wciąż jest wstrzemięźliwy; mimo, iż preferowany przez Ciebie gatunek (melanż Trap'u/Hip-Trip Hop'u) nie wymusza przesadnie urozmaiconego tematu. To co podoba mi się to klimat, a właściwie chęć kreacji takowego, który jest "tu" wyczuwalny w pewnym stopniu. Nie jest jeszcze tak "psychodelicznie" jak sobie życzysz, lecz "aura dziwności" istnieje. Niektóre dźwięki sprzyjają takiej "emocji": Bassline, przewodni, trochę uciążliwy Synth; fx'y (świetny 0:34; niewyraźnie podkreślony 0:48); zacięte cykacze. Well, keep goin'... ;)