MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE NYD - Darfur (Minimal Chill House) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE NYD - Darfur (Minimal Chill House) (/temat-house-nyd-darfur-minimal-chill-house)



NYD - Darfur (Minimal Chill House) - Quantum Spark - 26.05.2016

Myślę, że na tle crapu który ostatnio robię ten traczek
prezentuje się ciut lepiej.
Ciągle nie udało się uniknąć kilku błędów ale nie chce mi się ich już poprawiać.




RE: NYD - Darfur ( Minimal Chill House ) - KOT - 26.05.2016

Cholerna pustka. Pustynia. Gdzie jest bass? Stopa jest niebezpiecznie nieprzyjemna. Brak motywu. Aranżacyjnie to wgl nie wiem jak to określić. Taki bezsensowny zlepek dźwięków. Na fuck logic się idealnie nadaje. Widze że dopiero zaczynasz więc rada: nie próbuj na siłę sklejać tracków. Mówię z własnego doświadczenia. Jest to strata czasu który mógłbyś poświęcić na lekturę i naukę. Zacznij od podstaw miksu. Poczytaj z czego się powinien składac kawałek. Poświęć miesiąc na ogarnięcie kwestii bassu, następny na stope, następny na połączenie tych 2 rzeczy itd. Będzie Ci o wiele sprawniej szła nauka w taki sposób. Ja przez pierwszy rok może półtora robiłem właśnie tak jak ty i wypuszczałem gówno za gównem. Przez ten okres posunąłem się o może 2 kroki do przodu. Stwierdziłem że to pierdole bo nigdy nie zrobie nic fajnego. Po roku bodajże wróciłem z nastawieniem na cierpliwość i naukę i wiesz co? Przes 2 miechy osiągnąłem więcej niż przez te półtora roku. Wstawiając takie traczki będziesz się tylko zniechęcał. Powodzenia i trzymaj się twardo! :D Na zachętę dam Ci 5 za ogarnięcie automatyzacji filtra haha pzdr


RE: NYD - Darfur ( Minimal Chill House ) - Adamzzz - 26.05.2016

Eee no aż tak źle nie jest lol xD Chyba atmosfera Bożego Ciała za bardzo wdała się w nastrój kolegi KOTa xd
Mnie tam się podoba. Taki podręcznikowy minimal, czyli mulista linia basowa, głośny hihat i monotonny motyw w tle. Akurat jak na minimal to motyw jest dobry i wręcz skomplikowany! xd haha Znam multum kawałków gdzie jedynym motywem są elementy perkusyjne albo sama linia basowa (pierwszy kawałek który przyszedł mi do głowy : egbert - straktrekken). Ale wracając do utworu, jedyne co mi trochę nie pasuje to brak jakichś elementów które grałyby powyżej tych 5000Hz lub przynajmniej wyżej niż ten hat, bo tak brzmi to trochę kartonowo, jakby ktoś nałożył Ci lowpass na wszystko. No i jak zwykle trochę krótko. Można by to jakoś aranżacyjnie urozmaicić, nawet jak na minimal xd
Także też dam 4 bo jest jednak trochę rzeczy które za bardzo mi odstają od całości ;)


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - Shutara - 26.05.2016

Ja się z KOTem nie zgodzę w kilku kwestiach.
(26.05.2016, 17:52)KOT napisał(a): Stopa jest niebezpiecznie nieprzyjemna.
Stopa o ile dość kontrowersyjna, to mi się spodobała (reszta perkusji już mniej). Pomijając kwestię, kto z Was dwóch jest tutaj nowy...
(26.05.2016, 17:52)KOT napisał(a): Na zachętę dam Ci 5 za ogarnięcie automatyzacji filtra haha pzdr
Skoro taki ten track słaby (wnioskując po barwnych porównaniach z początku wypowiedzi), to robienie takich jaj i dawanie 5'tki chyba mija się z celem. Zdecyduj się zatem, czy zasługuje na 2 na szynach, czy 5.

Wracając zaś do utworu - ciekawa linia perkusji w intro, zauważalna monotonia w dalszej części no i również zauważalne niedoszlifowanie pewnych dźwięków. Co dam? Dam 4, gdyż mimo tych mankamentów mi się podobało.
Pracuj dalej ;)


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - GY4 - 29.05.2016

Troszke mi bassu niskiego brakuje tutaj,tak zeby to poplynelo bardziej.W tej chwili jest suchawo,jakby o cos sie prosilo.Aranzacja tez tak jakby na szybko zrobiona.Sam mam z tym problem hehe.Moja ocena to 3,poniewaz slyszalem u Ciebie duzo lepsze utwory, jak chociazby "Great Falling",ktory uwazam za naprawde dobry material.Pozro


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - tobik1980 - 29.05.2016

Średnia ocena 4? Hmmm.... Nie jestem fachowcem ale ani muzycznie ani brzmieniowo ...właśnie czytam opis jeszcze raz czy czasem ten track nie powstał w jakieś 10 minut....to wtedy może i ja kliknąłbym 4 :) Dla mnie sorry... ale słabe, i to bardzo.....


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - Z3KE - 14.06.2016

Stopa i bass są naaaaaaaprawdę solidne i nawet mi się podobają. Do momentu kiedy pojawia się melodia - później już tak mi sie nie podoba, ta melodia jest zbyt prosta, dziwna i brzmi tanio:D .... No cóż nie ma co tu więcej mówić :D


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - Stiopa - 15.06.2016

Robiłęś lepsze wały. Zamiast progresu słyszę, że się wypalasz albo nie chcesz iść do przodu. Nawet jak na minimal to tu jest za mało. I do tego bez pomysłu. //
Pozdro


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - Shabboo Harper - 19.06.2016

Minimal Chill House? Hmm... rzeczywiście "minimal"; w tym gatunku "very minimal"... ;) Sound Design powściągliwy acz trafiony. Brzmienie chwytliwe przede wszystkim w Bassline'nie; Kick konkretny, w przeciwieństwie do Shaker'ów/Hi Hat'ów zbyt nieokreślonych; "przyduszonych"; podobnie "noise'owy" Clap jest "bez polotu". Dźwięki są godne "wyłuskania" z miksu; intensyfikacji ("góry") w ok. 8 kHz. Według mnie większość tonów "koncentruje się w środku"; tymże brak soczystości; "pomyślunku" w efektownym urozmaiceniu (skromnego) aranżu. Beat ułożony w przekonującym tempie; melodia nietrudna. Tyle... :)

Quantum Spark/NYD, zawsze mnie "rozbrajasz" tego typu szczerością:

Cytat:"Ciągle nie udało się uniknąć kilku błędów ale nie chce mi się ich już poprawiać."

...


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - Luker - 22.06.2016

Hmmm. No jeszcze duzo tu brakuje, choć pisze to niechętnie bo sam mam taki problem


RE: NYD - Darfur (Minimal Chill House) - KJR - 27.06.2016

Na początek. Aranż. Podstawa produkcji. Dobry aranż nawet zrekompensuje niezbyt dokładny master i mix. Ale w tym przypadku aranż pozostawia wiele do życzenia. Stopa tak jak powiedział ktoś wyżej, niezbyt przyjemna, zdecydowanie zbyt agresywna. Nie wiem, jak wyglądały Twoje poprzednie produkcje, aczkolwiek to z pewnością nie jest krok do przodu :/ Melodia nie wchodzi w ucho, budzi mieszane uczucia. Jak dla mnie, z pewnością jesteś w stanie zrobić coś wiele lepszego! :) Pozdro!