MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) (/temat-progressive-blissful-waves-summer-breeze-original-mix)



Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - AirTight - 26.05.2016

Witam wszystkich serdecznie! Chciałbym wam przedstawić najnowszy track ode mnie i Tomka z pod znaku "Blissful Waves" który zostanie wydany na specjalnej składance z okazji setnego wydania Pineapple Digital. Mam nadzieje że wam także udzielą się wakacyjne klimaty:D
Miłego odsłuchu!!! Pozdrawiam :)




RE: [Preview] Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) [Pineapple Digital] - magiel - 26.05.2016

super płynie mix ładny pozdro


RE: Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - AirTight - 26.05.2016

Osobiście jestem bardzo rozczarowany Masteringiem zaproponowanym przez Label.. Nie podeszli indywidualnie do Traków a tak jakby narzucili te same efekty (preset) na wszystkie kawałki ze składanki.. w przypadku naszego kawałka wyszło zdecydowanie na minus..


RE: Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - Shutara - 26.05.2016

(26.05.2016, 21:11)AirTight napisał(a): Osobiście jestem bardzo rozczarowany Masteringiem zaproponowanym przez Label.. Nie podeszli indywidualnie do Traków a tak jakby narzucili te same efekty (preset) na wszystkie kawałki ze składanki.. w przypadku naszego kawałka wyszło zdecydowanie na minus..

Nie znam się (to się wypowiem xD), ale chyba taka taktyka jest stosowana w przypadku masteringu albumów (w końcu tutaj chodzi o to, żeby całość była spójna), ale skoro to składanka (a więc różne tracki od różnych wykonawców. right?), to dziwi mnie takie podejście.

Co do utworu - cykacze trochę zbyt cykają, no a oprócz tego można w tło wkleić jakiś zachód słońca z DeviantArt'a i klimat jak się patrzy xD Mimo że nie ma tu jakichś odkryć Ameryki co do aranżacji/brzmienia, to całość jest jak najbardziej na plus. Mocne cztery ode mnie ;)


RE: Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - AirTight - 26.05.2016

[/quote]

Nie znam się (to się wypowiem xD), ale chyba taka taktyka jest stosowana w przypadku masteringu albumów (w końcu tutaj chodzi o to, żeby całość była spójna), ale skoro to składanka (a więc różne tracki od różnych wykonawców. right?), to dziwi mnie takie podejście.
[/quote]

Jeśli ktoś robi Album to jasna sprawa (zwłaszcza że od samego początku ma jakiś zamysł na całość)

Tu kompilacja liczy 12 kawałków i mam nieodparte wrażenie że komuś się po prostu nie chciało :D czemu ??? nie mam pojęcia:P sam nie spodziewałem się tak szybkiego wydania no ale...
Poza tym robiąc mastery moim zdaniem oczywiście, raczej podchodzi się indywidualnie bo każdy kawałek jest inny i tak na prawdę można dużo popsuć wrzucając bezmyślnie ten sam preset np. Kompresji... Z kiepskiego mixu Masterem nie zdziałasz cudów :D ale w miarę dobry mix można masterem skopać..

Dla porównania wrzucę Master tego kawałka który zrobiłem sam... może po prostu jestem w błędzie i mam złe odczucia..




RE: Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - Alex fat - 27.05.2016


Nie znam się (to się wypowiem xD), ale chyba taka taktyka jest stosowana w przypadku masteringu albumów (w końcu tutaj chodzi o to, żeby całość była spójna), ale skoro to składanka (a więc różne tracki od różnych wykonawców. right?), to dziwi mnie takie podejście.
[/quote]

Jeśli ktoś robi Album to jasna sprawa (zwłaszcza że od samego początku ma jakiś zamysł na całość)

Tu kompilacja liczy 12 kawałków i mam nieodparte wrażenie że komuś się po prostu nie chciało :D czemu ??? nie mam pojęcia:P sam nie spodziewałem się tak szybkiego wydania no ale...
Poza tym robiąc mastery moim zdaniem oczywiście, raczej podchodzi się indywidualnie bo każdy kawałek jest inny i tak na prawdę można dużo popsuć wrzucając bezmyślnie ten sam preset np. Kompresji... Z kiepskiego mixu Masterem nie zdziałasz cudów :D ale w miarę dobry mix można masterem skopać..

Dla porównania wrzucę Master tego kawałka który zrobiłem sam... może po prostu jestem w błędzie i mam złe odczucia..


[/quote]

Koles ma pewnie placone 8 zeta na godzine i stad to <haha> . Utwor klasyczny , fajny mozna sie odprazyc, fakt fajerwerkow niema , ale relaks gwarantowany , dlamnie master niejest zly :). pozdrawiam


RE: Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - Shabboo Harper - 4.06.2016

Cytat:"Osobiście jestem bardzo rozczarowany Masteringiem zaproponowanym przez Label.. Nie podeszli indywidualnie do Traków a tak jakby narzucili te same efekty (preset) na wszystkie kawałki ze składanki.. w przypadku naszego kawałka wyszło zdecydowanie na minus."

AirTight, podoba mi się Twój krytycyzm. Czasem mastering label'u nie spełnia oczekiwań twórcy utworu i... po prostu jesteśmy zmuszeni się z tym pogodzić. Czasem, incydentalnie (!) możliwe jest porozumienie w tej kwestii...
Jeśli chodzi o Wasz track; jest to przyjemnie powabny temat. Zwiewny w Backgroundzie. "Błogi" w (trochę stereotypowym) Sound Design'ie. Zalotne Pad'y, ciepłe piano; motyw przewodni melodyjnie "szorstki" przez dobór takowej barwy Synth'u; "puszysty", wyważony Kick; Fx wokalu estetycznie wpleciony. Koncept zacny acz niezbyt odkrywczy. Technicznie: track jest trochę "przebasowany" (choć niewykluczone, iż po prostu brakuje "góry"); przewaga tonów (o ograniczonej soczystości) jest powściągliwie ujęta w panoramie. Wrażenie jest takowe jakby większość dźwięków była "w środku" miksu. Od 1:51 "coś" brzmi nie tak (ścieżki "rozjeżdżają się" :(). Klimat przeuroczy. Gratuluję Wam Release'u. <thumbup>


RE: Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - Z3KE - 14.06.2016

Brakuję mi przestrzeni w break'u. Ktoś tam chyba trochę przyciął szerokości bardzo niepotrzebnie (w buildup'ie ok ale w breaku?!) Główny motyw swobodnie i przyjemnie płynie. Dobra robota :)


RE: Blissful Waves - Summer Breeze (Original Mix) - Luker - 22.06.2016

Pływający klimacik. Ladnie brzmiące akordy. Jest spoko