MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Problem z Nektar Impact lx 49 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Problem z Nektar Impact lx 49 (/temat-problem-z-nektar-impact-lx-49)



Problem z Nektar Impact lx 49 - iTaKoN - 2.06.2016

Witam wszytkich :)
Przypadkowo usunąłem swoja cała sciane tekstu i musze od nowa pisac wiec streszcze to w miare :)

Kupiłem około tygodnia temu nowy keyboard midi, paczka doszła i już miałem pewne watpliwosci bo karton był poklejony tasma od spodu ale sam sprzęt wygladał na nowy.
Podziałał może z 5min po podłaczeniu i sprawdzeniu w fl studio, po czym przy przestawianiu go (oczywiscie delikatnie)nagle zanikło polaczenie i windows nie wykrywa mojego sprzetu.
Wyswietla się komunikat jesli go podlacząm pod dowolne usb
"Nie rozpoznano urządzenia usb ostatnie urządzenie USB podłączone do tego komputera nie działa właściwie i system Windows nie rozpoznaje go"
Borykam się z tym problemem odkąd otrzymałem paczkę. Przeryłem już chyba cały internet w poszukiwaniu rozwiązania.
Sprawdzałem na 3 komputerach w tym 1 stacjonarnym(Win7) i 2 laptopach(Win8.1) w tym mój.
Rzeczy które zrobiłem ale nie przyniosły oczekiwanego skutku:
- wyczyscilem rejestr programem
- zaktualizowałem Windowsa
- instalowałem drivery karty dzwiekowej itd
-wczoraj zaaktulizowałem bios (gdzieś wyczytałem ze może pomoc)
- wyłączylem to zasialnie usb selektywne żeby było stałe napiecie w usb

Nie wiem co poradzić czy zwracać sprzęt do sklepu czy może mój lapek coś ma źle skonfigurowane<niewiem>
Dlatego zwracam się z prośbą do was o pomoc

Dodam jeszcze, że na płytce która była w kartonie są jakieś drivery ale o ile dobrze rozumuje z nazwy są one pod konkretne dawy(fl studio nie widze), a nie ma sterownika pod ten midi.

Specyfikacja Lapka:
Acer Aspire E1-572g
Windows 8.1
Fl studio 11

[Obrazek: q4y3mpls8jok.png]


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - Recoil83 - 3.06.2016

Witam, w pasku start wpisz devmgmt.msc i wklej zdjęcie czy są jakieś problemy z urządzeniem, spróbuj podmienić kabel USB na inny.


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - iTaKoN - 3.06.2016

A propo kabla to mam aż 3(1 w zestawie 2 od drukarki a 3 kupilem nowy) ale to już też sprawdzałem i tez bezskutecznie.

[Obrazek: ldsm1euswi3j.png]


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - Recoil83 - 3.06.2016

Próbowałeś odinstalować ręcznie to urządzenie, jeśli po restarcie to nie pomoże, a testowałeś 3 komputerach to możliwe że klawiatura jest uszkodzona.
Można jeszcze pousuwać filtry w rejestrze, ale w tym wypadku to raczej nic nie da.

Tu jest opis do FL
http://www.nektartech.com/c.1289520/Downloads/Impact_Guides/Using_Impact_LX_with_FL-Studio.pdf


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - iTaKoN - 3.06.2016

Tak próbowałem recznie odinstalowac nawet wszystkie usb a po restarcie dalej tak było, ale może sprobuje odinstalowac tylko ten 1 sterownik z zoltym wykrzyknikiem, tego chyba nie probowalem.
Wtedy gdy wykrywało klawiature to w fl praktycznie samo jak wykrywalo i dostosowywalo do programu.


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - Recoil83 - 3.06.2016

A masz zainstalowane sterowniki chipsetu?
http://www.acer.com/ac/en/MM/content/drivers


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - iTaKoN - 3.06.2016

tak to wgrywałem też, dzień wczesniej przed biosem tez nic.


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - Recoil83 - 3.06.2016

Testowałeś tą klawiaturę na innych komputerach? Co to za sterowniki o których wspominałeś wcześniej na załączonej płytce?


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - OProject - 3.06.2016

Nie pamietam czy nie trzeba tych sterownikow instalowac, ja w kazdym razie instalowałem studio one artist.
Potem konfigurowałem Fl studio zeby działało (nie pamietam czy to bylo wymagane)

Sprobuj podłączyć pod innego kompa może to rozwieje wszystkie wątpliwości związane z nektarem ;)

Ale dziwne w tym wszystkim to że chwile działał a potem już nie... może zmieniłeś coś w ustawieniach albo co xd mnie z początku działał pitch band w flu ale potem juz nie xd


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - haelmich dabro - 5.06.2016

Począwszy od Windows 7 klawiatura powinna być wykrywana bezpośrednio po podłączeniu, sterowniki które znajdują się na płycie oraz stronie firmy Nektar Technologies pozwalają jedynie na mapowanie przycisków, pokręteł oraz suwaków do określonego programu DAW, nie jest to jednak koniecznością, gdyż można to zrobić z klawiaturą samodzielnie jak w każdym innym na rynku kontrolerze MIDI. Jeżeli klawiatura nie działa na kilku innych konfiguracjach sprzętowych zwiększa to drastycznie szanse uszkodzenia urządzenia. Warto także przyjrzeć się, czy nie poluzowało się gniazdo w kontrolerze, czy USB zapewnia odpowiednią moc do zasilenia sprzętu, sprawdź odłączając inne urządzenia z pozostałych portów USB, bądź zmieniając te porty. Jeżeli wykluczasz te powody, a także uszkodzenie kabla może być konieczna reklamacja sprzętu. Upewnij się także, że klawiatura jest włączona odpowiednim suwakiem przy gnieździe USB.


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - iTaKoN - 7.06.2016

Wykrywa bezposrednio po polaczeniu, ale wywala ten blad(screeny wyzej). Gadałem z przedstawicielem sklepu i maja kuriera przyslac i im odsylam raczej zwrot pieniedzy i teraz nie wiem czy kupic taka sama, czy ta byla wadliwa?
Czy moze inna bo może mi znowu nie dzialac i bedzie problem z odsylaniem i zalatwianiem.


RE: Problem z Nektar Impact lx 49 - Zirds - 7.06.2016

Nie będzie problemu z odsyłaniem. Zawsze za zakup towaru na odległość masz 14 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny.