MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Floating Island - Mermaids - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Floating Island - Mermaids (/temat-electronica-floating-island-mermaids)



Floating Island - Mermaids - Paramarimbo - 6.06.2016

Witam, przedstawiam mój nowy utwór, utrzymany w atmosferze snu, generalnie etereal, aczkolwiek perkusja delikatnie przełamuje to odczucie.
trzon utworu robiłem w zimę, także jest chłodnawo :)
Czekam na opinie :)
Polecam czekać spokojnie do połowy





RE: Floating Island- Mermaids - Recoil83 - 6.06.2016

Witam świetny kawałek, ciekawi mnie tylko czy wideo sam robiłeś? bo jest bardzo surrealistyczne, ode mnie 5.


RE: Floating Island- Mermaids - Paramarimbo - 6.06.2016

video pocięte z 5 teledysków :)


RE: Floating Island- Mermaids - PiotreX - 7.06.2016

Dobry utwór - chilloutowy i przestrzenny. Podoba mi się beat i motyw, który wchodzi w 2:35. Ocena: 5 :)


RE: Floating Island- Mermaids - Plague - 7.06.2016

Ciekawe, ciekawe. Tylko po co pisać, żeby słuchacz czekał spokojnie do połowy? Nie wiem, boisz się że zanudzisz? Równie dobrze mógłbyś zacząć utwór od połowy. Trzeba tak robić żeby zainteresować słuchacza do przesluchania calego wałka bez przewijania. Rzeczywiście w drugiej części więcej się dzieje, rozumiem że pierwsza to takie wprowadzenie. Kilka fajnych brzmień, perkusja także całkiem dobra. Ja osobiście w tle dodałbym delikatnego pada. Ale to tylko moje zdanie.
W sumie kawał dobrej roboty :)
Pozdr.


RE: Floating Island- Mermaids - GY4 - 7.06.2016

Ciekawa koncepcja.Wlasnie chlodnawo jesli chodzi o ogolne brzmienie tracku wydaje mi sie.Na sluchawkach,ktore mam teraz,dzwieki poza perkusja nie wychylaja sie na pierwszy plan zbytnio...akurat pasuje mi to do atmosfery snu.Dalbym takie 4+


RE: Floating Island- Mermaids - Shabboo Harper - 10.06.2016

Jak zawsze klimatycznie, z sugestywnym video. Temat wciągający swym "rozmarzeniem". Jest eterycznie, acz również trochę pośpiesznie. Trafne instrumentarium perkusyjne, w swej pierwszoplanowej ekspresji obok ogromnie "wnikliwego" Bass'u kreuje wrażenie pewnej nerwowości. Owo "wrzenie" zmyślnie podkreśla sample trąbki. Fx'y wokalne przekonujące. Jest przyjemnie jednolicie ^^. Minimalne upiększenie "Mermaids" właśnie w dyskretny Pad (choćby fragmentaryczny) o surrealistycznej barwie lub też solo ciepłych "leniwych" smyczków stworzyłyby, tak myślę, Twój "sen" pełniejszym. Floating Island, jest okey; choć wciąż "Divergence" to mój faworyt... ;)


RE: Floating Island- Mermaids - Paramarimbo - 11.06.2016

Owo "wrzenie" zmyślnie podkreśla sample trąbki." to jest sampel słonia żeby było bardziej abstrakcyjnie:)


RE: Floating Island- Mermaids - ak47soundsystem - 11.06.2016

niezły kawałek, fajne zabawy brzmieniami klimatem i rytmem - cały czas coś się dzieje, choć meandruje i błądzi, to jednak te częste zmiany utrzymują zainteresowanie.
Dla mnie jest taki sam do połowy i od połowy, druga połowa jakoś nie zmienia bardzo klimatu.
Jakiego reverba używasz, abletonicznego?


RE: Floating Island- Mermaids - qnebra - 11.06.2016

Mi osobiście trochę przeszkadza ta perkusja, to przełamywanie tego hipnotycznego klimatu całości irytuje i przeszkadza w odkrywaniu tego skądinąd dobrego utworu.


RE: Floating Island- Mermaids - CaffeineMC - 12.06.2016

super granie, dźwięki dopieszczone, dużo elementów, umiejętnie rozmieszczonych w kompozycji, mix bez zarzutu, 5/5, ale dlaczego nie dodałeś kilku sekund na koniec na spokojne wyciszenie ?

PS. Ludzie poprawiajcie sobie te linki pod avatarem!!! ;D