MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Początki pomoc - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Początki pomoc (/temat-poczatki-pomoc)



Początki pomoc - asker - 7.06.2016

Cześć dopiero zaczynam przygodę z FL Studio zapoznałem się mniej więcej z podstawowymi wtyczkami i jak program działa, chciałbym tylko prosić o pomoc w doborze wtyczek, chciałbym tworzyć muzykę mniej wiecej w tym stylu

i szukam jakiś wtyczek, które pomoga mi uzyskac brzmiene w tym kierunku mam nadzieje, że coś dobrego polecicie ;)


poprawiam player

Wystawiono 01:52:06, dnia 8.06.2016, przez Knifeman



RE: Początki pomoc - Foortic - 7.06.2016

Trudno odpowiedzieć na to pytanie... W większości przypadków to nie wtyczki są ważne lecz to w jakim stopniu umiesz z nich korzystać... ;)
Co do tracka. Mógłbyś sprecyzować o jaki dźwięk chodzi? ;)


RE: Początki pomoc - OProject - 7.06.2016

Darmowe: Synth1, Tyrell, Obx d, T-Force alpha +, Sonigen Modular, Dexed, Nightlife
Płatne: Sylenth1, Massive, Omnisphere, Harmor, Spire, Imposcar 2, ReDominator, ANA, Lush-101, AL-U-NO-LX, Predator i tak mozna wymieniać i wymieniać... przetestuj wpierw darmowe, naucz sie syntezy i typów syntezy i kręć ;)
http://www.musicradar.com/news/tech/the-50-best-vst-au-plugin-synths-in-the-world-today-621799 Tu masz listę, wybierz sobie co chcesz, to dobre syntezatory ;)

Tak jak koleżanka Foortic pisała xd to kwestia umiejętności kreowania brzmien, efektowania i layeringu... także lata praktyki ;)


RE: Początki pomoc - asker - 7.06.2016

jak najwięcej dziweków, które słychać w nagraniu :D


RE: Początki pomoc - eyecontact - 7.06.2016

ja z własnego doświadczenia choć jest i tak małe jak na razie proponuje ci zapoznać się z teorią muzyki (choć sam tego nie znam, a w zasadzie bardzo mało) bo to jest podstawa, wtyczki przyjdą w swoim czasie, w flu masz zresztą ciekawe sakura i sytrus który jest w zasadzie kombajnem jak go ogarniesz, od siebie polecam massive'a - świetna wtyczka, bardzo przejrzysta + dużo tutków na internecie, wersje demo możesz pobrać legalnie, ominisphere - mają podobno bardzo ciekawą bibioteke presetów, osobiście wychodzę z założenia że każdy robi na czym ubi i co jest dla niego najwygodniejsze, nawet te darmowe wtyczki są bardzo dobre i są czasem takimi kilerami że głowa boli, ale jak pisałem wcześniej moim zdaniem jeśli masz jakoś sensownie zbudowaną melodie i aranżacja utworu jest dopracowana a miks i dźwięki są średnie to utwór będzie brzmieć lepiej od takiego który, ma dźwięki powalające na kolana i miks na wysokim poziomie a aranżacja i melodia jest średnia, też sądzę że aranżacja utworu pomimo zapoznania się z podstawami wiąże się w grubej mierze z osłuchaniem się.


RE: Początki pomoc - asker - 8.06.2016

Jeśli chodzi o teorie muzyki z tym nie mam problemu, mam zespol progresywno metalowy w którym gram na gitarze i w nim komponuje ale chcialbym jeszcze zrobic drugi projekt w tym stylu


RE: Początki pomoc - tomaszp - 8.06.2016

Syntezatory, jest ogromy wybór w tym momencie na rynku. W samym FLu masz Harmor (synteza, resynteza - magiczne dźwięki potrafi wyciągać), Sytrus (bardzo rozległa synteza FM), Sakura (odwzorowuje instrumenty strunowe) nawet z podstawowego 3xOSC idzie bardzo dużo wyciągnąć. Poznaj podstawy syntezy dźwięku a potem dopasujesz wtyczki do swoich umiejętności. Będziesz wtedy wiedział co i jak skonstruować mając do tego odpowiednie narzędzia.


RE: Początki pomoc - KBK - 8.06.2016

Pamiętaj jeszcze o tym, że co za dużo to nie zdrowo. Im więcej wtyczek użyjesz, tym więcej błędów możesz popełnić.
To samo tyczy się ilości ścieżek - wielu młodych producentów włącza do tracka mnóstwo barw, które zamulają niepotrzebnie miks np. Saw grający w tym samym czasie z padem, pianinem i jeszcze gitarą na podobnym paśmie, myślą, że im więcej dźwięków tym lepiej, a jest zupełnie odwrotnie.