MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Brisk Bullet - Untitled - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Brisk Bullet - Untitled (/temat-house-brisk-bullet-untitled)



Brisk Bullet - Untitled - Brisk Bullet - 12.06.2016

Witam po dluzszym czasie i braku weny...
Wrzucam tu utwor bazowany na melodii kolegi ''Skyline'' Pozmienialem ja na swoj sposob i zrobilem mix deepowych oraz tropikalnych dzwiekow w wersji przyspieszonej.
Jak wyszlo?:)




RE: Brisk Bullet - Untitled - tobik1980 - 13.06.2016

O... moja melodyjka :) Kawałek w fajnym klimacie, uwielbiam fikuśne dźwięki typowe dla tropical house. Całość skoczna i wpadająca w ucho:) Brawo Ty:) Pozdrawiam!
A dla niesłuchających oryginalna melodyjka:



RE: Brisk Bullet - Untitled - tomaszp - 14.06.2016

Fajnie, fajnie. Bardziej Deep niż Tropical, jakbyś bardziej poszedł w Deep to byłoby mega klimatycznie :) miks bardzo poprawny, jest szansa na coś bardzo dobrego !

Pozdrawiam !


RE: Brisk Bullet - Untitled - Deonite - 14.06.2016

Całkiem fajnie to brzmi. Przełożenie utworu na lżejsze podłoże to często ciekawy koncept. No i tu nawet on się udał :) Tu macie przykład:




RE: Brisk Bullet - Untitled - Brisk Bullet - 14.06.2016

Dzieki. Podbudowaliscie mnie tymi postami.
Jeszcze kilka drobnych poprawek mi tu zostalo, ale to juz drobnostki.

Deonite: Dobry przyklad, ale niewierze ze ''Tiesto'' zrobil go wlasnorecznie. Raczej ''Ghost'';)


RE: Brisk Bullet - Untitled - Stiopa - 15.06.2016

Mi też pod deep podchodzi bardziej. Popsułeś ten kawałek bassem, który od 1:20 tak zasuwa i zasłania reszte brzmień. Raczej skupiłbym sie na wariacjach dotyczących melo, perki czy jakis synthów a nie bassu. Ogólnie ciekawy pomysł na kawałek ale jakoś mi to nie do końca brzmi na cały gotowy utwór, który mnie by zaspokoił. Czegoś mi brakuje, jakiegoś tła. No i ten bass powoduje, że go słyszę, a chciałbym go poczuć...
Pozdro


RE: Brisk Bullet - Untitled - Deonite - 15.06.2016

@Brisk,

To nie żaden ghost xD Tiesto tak już ma, że lubi latać między stylami, a w jednym wywiadzie przyznał, że zawsze chciał tworzyć deep. Ba, niedawno nawet powołał do życia wytwórnię deep house :)


RE: Brisk Bullet - Untitled - Brisk Bullet - 15.06.2016

Cytat:
Stiopa
Z basem chcialem poeksperymentowac i dodac troche ''groove'' Pomysle, aby to zmnienic i zrobic troche wariacji. Sprobuje podbic go troche, wyciszajac go nieco, ale chce aby byl nadal uwydatniony.
Niebrzmi jak gotowy, poniewaz jeszcze niedopasowalem odpowiedniego wokalu.
Dziekuje za rady. Na pewno sie przydadza.:)

Deonite
''Tiesto'' moze mowic duzo, ale ile z tego prawdy. Oczywiscie nikt nieprzyzna sie do ducha, bo moglo by to zalamac mu to fanbase. Wiem, ze swoj debiutowy album zrobil sam, ale co do innych to szczerze watpie.
Przeczytaj to:

Cytat:http://www.edmghostproducer.com/dennis-waakop-the-man-behind-the-brand-tiesto/



RE: Brisk Bullet - Untitled - Deonite - 16.06.2016

Każdego posądzają teraz o ghostproducing. Tiesta, dvbbs, hardwella. Ale nigdy nic nie wiadomo.


RE: Brisk Bullet - Untitled - Z3KE - 19.06.2016

Break trochę nazbyt zachowawczy i zdecydowanie zbyt cicho względem reszty. W sumie nie rzucałoby się to aż tak w uszy gdybyś nieco bardziej rozwinął sekcję buildup'u. Brzmienie basu trochę nie pasuje do koncepcji wesołej melodii nad nim. Ponadto jego melodia jest trochę zbyt "agresywna" w porównaniu do reszty koncepcji. Kick i reszta drumsów są w porządku. Wybornie nie jest ale - gdyby jeszcze trochę nad tym popracować - da się z tego coś ulepić ;)


RE: Brisk Bullet - Untitled - Luker - 22.06.2016

Przyjemnie lekki kawałek. Lubie to


RE: Brisk Bullet - Untitled - Shabboo Harper - 26.06.2016

Hey Brisk Bullet. Kojarzę Cię z Twego "Dr. Sax"... Lubujesz się w takowych (very deeeep) house'owych klimatach. Nie inaczej jest i w tym przypadku. ^^ Utwór (melodię) Tobik'a "okrasiłeś" solidnym Beat'em, który przepotężnie triumfuje w tymże... remiksie/coverze. Właściwie obok poszczególnych wariacji w stylu ("grzecznego") Synth Piano; temat "unosi" li tylko Bassline. Taki jest Twój koncept; prostota - tak czuję. Jednakże w finalnym wrażeniu przeważa... znużenie. Fragment od 0:31 frapujący; niewykluczone, iż tenże winien być Intro; zapowiedzią "czegoś z chwytliwym Vibe'em". Breakdown (2:35) niespecjalnie ekscytujący... Wszelako, generalnie jest zacny "nerw"; jest "odcień" Tropical i... satysfakcja Autora oryginału:

Cytat:"Brawo Ty"...

PS. A'propos Tobik'a, czy nie uważasz Tomku, iż tytuł Twego pełnego projektu winien choć trochę odnosić się do wersji pierwotnej? Piszesz... "Not quite done yet...". Więc? ;)


RE: Brisk Bullet - Untitled - KJR - 27.06.2016

Bardzo dobrze i solidnie wykonany miks, wszystko współgra ze sobą :) mega klimat, bardzo ambitne brzmienie. Jak najbardziej do klubu tzw. "Wyższych klas" :D Bardzo fajnie buja :) Good job Brisk :)