MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Gatunek - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Gatunek (/temat-gatunek)



Gatunek - XTH - 20.06.2016

Cześć chciałem zapytać was o gatunek T-Mass, oraz o kilka informacji na temat tego gatunku. Na dole dam linka do kilku jego piosenek. Jeżeli jest to trap tak jak faktycznie myślę to możecie dać mi tez kilka wskazówek czy informacji które przydają mi się z tym gatunkiem. W piosenkach T-Mass's bardzo podoba mi się ten charakterystyczny kick. Wbrew pozorom jest to na labelu trapowym ale niektóre piosenki nie należą do trapu. Bo wiem że mogło to głupio zabrzmieć że pytam o gatunek który jest na labelu na którym jak byk pisze TRAP ^^



Dobrze słychać te uderzenie które mi się podoba w filmiku na Fb dam linka do filmiku na oficjalnej jego stronie
https://www.facebook.com/TMassOfficial/videos/1122386487821255/


PS: Skąd własnie tacy twórcy zyskują vocal ? Ponieważ nie jest jakoś naprawdę bardzo znany a jednak ma bardzo dobry vocal który wydaje się jak by stworzony do tej piosenki i chyba nie jest z innej :/


Z góry dziękuje za pomoc


RE: Gatunek - tomaszp - 20.06.2016

To jakiś twór między Trapem a takim komercyjnym EDM ale widać, że artysta jest "ukierunkowany" w stronę Trapu.

Vocal zdecydowanie jest nagrany pod ten track. Myślę, że jeśli ktoś jest na tyle "dobry" technicznie i robi dobrą muzykę to ma dosyć szeroki wybór wykonawców vocalowych, którzy chcą z nimi współpracować. To daje obustronną korzyść, producent dostaje słuchaczy wokalisty i vice versa. Oboje artyści poszerzają grupę swoich fanów.

Pozdrawiam !

Tomek


RE: Gatunek - XTH - 20.06.2016

(20.06.2016, 19:46)tomaszp napisał(a): To jakiś twór między Trapem a takim komercyjnym EDM ale widać, że artysta jest "ukierunkowany" w stronę Trapu.

Vocal zdecydowanie jest nagrany pod ten track. Myślę, że jeśli ktoś jest na tyle "dobry" technicznie i robi dobrą muzykę to ma dosyć szeroki wybór wykonawców vocalowych, którzy chcą z nimi współpracować. To daje obustronną korzyść, producent dostaje słuchaczy wokalisty i vice versa. Oboje artyści poszerzają grupę swoich fanów.

Pozdrawiam !

Tomek


Bardzo dziękuje za pomoc, chciałbym się jeszcze podpytać czy da się określić tak mniej więcej tempo tej piosenki ?


RE: Gatunek - Zirds - 20.06.2016

Wrzuć do dowolnego DAW i za pomocą Tap tempo wystukaj sobie tempo.


RE: Gatunek - hudson462 - 28.06.2016

Co do kick'a to tak jak w większości trapowych kawałków jest to tak zwany 808 kick/ 808 bass czyli ( najczęściej) fala sinusoidalna grająca mniej więcej w przedziale 45-55 Hz. Żeby była z tego stopa trzeba jeszcze odpowiednio zmienić obwiednię ( envelope) głośności lub pitch. Na youtube jest pełno tutoriali jak taki kick uzyskać. Dodam, że jeśli nie jesteś pewien czy utwór, którego słuchasz to trap, to słuchaj czy gra tam 808 kick i ten charakterystyczny snare ( również obecny w tym utworze).


RE: Gatunek - Zirds - 28.06.2016

(28.06.2016, 17:49)hudson462 napisał(a): Co do kick'a to tak jak w większości trapowych kawałków jest to tak zwany 808 kick/ 808 bass czyli ( najczęściej) fala sinusoidalna grająca mniej więcej w przedziale 45-55 Hz. Żeby była z tego stopa trzeba jeszcze odpowiednio zmienić obwiednię ( envelope) głośności lub pitch. Na youtube jest pełno tutoriali jak taki kick uzyskać. Dodam, że jeśli nie jesteś pewien czy utwór, którego słuchasz to trap, to słuchaj czy gra tam 808 kick i ten charakterystyczny snare ( również obecny w tym utworze).

Uwielbiam jak ktoś tłumaczy coś komuś o czymś czego sam do końca nie wie...

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Roland_TR-808


RE: Gatunek - hudson462 - 28.06.2016

(28.06.2016, 19:16)Zirds napisał(a):
(28.06.2016, 17:49)hudson462 napisał(a): Co do kick'a to tak jak w większości trapowych kawałków jest to tak zwany 808 kick/ 808 bass czyli ( najczęściej) fala sinusoidalna grająca mniej więcej w przedziale 45-55 Hz. Żeby była z tego stopa trzeba jeszcze odpowiednio zmienić obwiednię ( envelope) głośności lub pitch. Na youtube jest pełno tutoriali jak taki kick uzyskać. Dodam, że jeśli nie jesteś pewien czy utwór, którego słuchasz to trap, to słuchaj czy gra tam 808 kick i ten charakterystyczny snare ( również obecny w tym utworze).

Uwielbiam jak ktoś tłumaczy coś komuś o czymś czego sam do końca nie wie...

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Roland_TR-808

Masz mi za złe, że źle wytłumaczyłem jak uzyskać "808" czy to, że nie napisałem koledze dlaczego nazywa się 808, a nie na przykład 696? A może chodzi Ci o to, że 808 kick i 808 snare występują nie tylko w trapie? Tak, wiem że nie tylko ale chyba kolega sobie poradzi z rozróżnieniem takich gatunków jak " italo disco, hip-hop, house, electro i techno".


RE: Gatunek - Zirds - 28.06.2016

Chodzi mi o konkretne nazewnictwo...


RE: Gatunek - piral - 28.06.2016

W tych nowych trapach rzadkością jest, żeby kick był z TR808. Prędzej wygenerowana sinusoida z pitch envelope i processing. Podejrzewam, że po prostu łatwiej (dla większości ludzi) po prostu cały czas nazywać to "808 kick" tak jak każdy gatunek muzyki elektronicznej wrzucać pod nazwę "EDM". Wracając do pytania autora: z tego co wiem kanał Trapcity promuje trap, festival trap i future bass/beats, you name it.


RE: Gatunek - Zirds - 28.06.2016

Kick 808 pochodzi od kicku z Roland Tr-808, ale poddanego wydłużeniu brzmienia Decay, obniżeniu tonacji i dodaniu mocnej dynamiki kompresora na dolne pasmo. Sam w nowszej wersji tego automatu, czyli w Tr-8 mam wbudowany/wgrany taki waveform jak właśnie opisany powyżej plus klasyczne brzmienia Rolanda TR-808 i TR-909.


RE: Gatunek - Deonite - 2.07.2016

Dla mnie to jakiś bardziej bass house/future bass, nie wiem, nie znam się xD


RE: Gatunek - Onnsi - 9.07.2016

Gatunek to chilltrap/future bass. Te dwie nazwy używane są praktycznie na przemian. Kick który ci się podoba to typowy 808 kick/bass z pitch envelope. Kolejną cechą charakterystyczną dla tych gatunków, którą zapewne już zauważyłeś to duże akordy uzyskiwane za pomocą saw wave z efektem detune i mocnym sidechainem na kick. Wokal pasuje to utworu ponieważ jest zapewne w jego tonacji ale wcale nie musiał być nagrany specjalnie pod niego, duże prawdopodobieństwo, że został zsamplowany. Co do artystów, którzy tworzą w tych gatunkach i których polecam to San Holo, Asmow, Kasbo.