MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Adam Hyal - Between (Future Bass) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Adam Hyal - Between (Future Bass) (/temat-other-adam-hyal-between-future-bass)



Adam Hyal - Between (Future Bass) - Onnsi - 9.07.2016

hej, chciałbym przedstawić wam jeden z moich pierwszych wyprodukowanych utworów - between




RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Plague - 9.07.2016

Za długi wstęp. Trochę monotonne, ale ciekawy zarys czegoś sensownego. Brakuje wyrazistej melodii tutaj moim zdaniem. Jak dla mnie temat do rozwinięcia, rozbudowania.


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - L.G. - 9.07.2016

Bardzo ładny kawałek, podoba mi się perkusiwo i to jak spokojnie sobie to płynie.
5!
Pzdr.


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Equinox - 10.07.2016

Tak jak ktos wczesniej napisal, kawałek troche monotonny i do rozbudowania. Co nie zmienia faktu, że pomysł fajny i można wychillować. :D


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Martin - 10.07.2016

Jeśli to twoje pierwsze produkcje, to naprawdę respect. Chciałbym miec takie efekty na początku swojej drogi :) A pomijając taryfę ulgowa z racji bycia kotem, to utwór jest na pewno ciekawy. Szczególnie podoba mi sie dobór barw i glichowo/stutterowe triki tu i ówdzie oraz wokal fx'y. Dodają atrakcyjności i ciekawią.

Spójności brzmienia i miksu nie ocenie bo słucham na tablecie, ale aranżacja i struktura moze byc, z jednym sporym minusem. Brakuje jakiegoś celu do którego zmierza cały numer. Niemniej jednak calosci słucha sie przyjemnie.


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Onnsi - 10.07.2016

Dzięki za feedback!


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - abyssMB - 10.07.2016

Bardzo fajny wałek może jak wspomnieli poprzednicy mocno zapelony, ale monotonny dla mnie nie jest, fajne efekty i miło się tego słucha :)


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - ak47soundsystem - 12.07.2016

fajne brzmienia - to sampel/loop czy synth jakiś? (jaki?)

Ładnie brzmi całość, tzn. miks. Ale faktycznie brakuje trochę melodii jak na fjuczer bejs. Ten gatunek jednak jest dość figlarny, a to trochę zbyt mechaniczne wyszło. Przeszkadzajki troche ratują, ale kilka melodii na pewno by zrobiło z tego pełnowartościowy kawałek.


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - PiotreX - 13.07.2016

Fajne, przestrzenne brzmienie. Utwór ciekawie się rozwija. Bardzo dobry synt w końcowce. Nie lubię tylko tego rodzaju sampli wokalnych, ale to subiektywna opinia :)


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Shabboo Harper - 26.07.2016

Hmmm... traktuję Twój projekt w kategorii Sound Fun. Selekcja większości dźwięków (prócz... brzydko ułożonego w aranżu Pad'a w 0:25) jest znakomita. Track "tętni", "mruczy", "drży"... odlotowo. Instrumentarium perkusyjne nietuzinkowe, "wkręty" wszelkiej maści - prima. Fx wokalny zbyt cudaczny. Miks "czyściutki"; klimat frymuśny; aranż niepospolity. Całość niepotrzebnie (<nonie>) tak nużąca (deficyt przewodniej melodii jest faktycznie wyczuwalny). Adamie, wykreowałeś solidny fundament "czegoś większego". Keeeep goin'... <takjest>


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Zirds - 26.07.2016

Myślałem, że jak utwór jest z gatunku Future Bass to nie chodzi tutaj o brak basu czy też stopę zrobioną na podstawie Roland TR 808 z większym Decay i mocnym atakiem. Future Bass to powinno być tak mniemam brzmienie solidnego basu, długiego pulsu z lekko odchylonym cutoffem i odrobinę przymkniętym reso...

Utwór ciekawy, ale według mnie wszystko się kręci w okół Trapu...

Takiej muzyki słucham od 5-6 lat i to nie jest Future Bass to co tutaj prezentujecie, albo ja się mylę...
Dla mnie FB to jest to:




RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Shabboo Harper - 26.07.2016

Cytat:"... to nie jest Future Bass...

Spostrzeżenie trafne... ^^

Cytat:...to co tutaj prezentujecie, albo ja się mylę...

Co do liczby Autorów... z pewnością. ;)


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Zirds - 27.07.2016

Chodziło mi Anno (Domini... ;P ) o autorów reszty utworów tego typu, bo słyszałem na tym Forum więcej podobnych produkcji i wszystkie były oTAGowane jako Future Bass, a nim (wedle moich spostrzeżeń) nie były ;)


RE: Adam Hyal - Between [Future Bass] - Onnsi - 28.07.2016

(26.07.2016, 23:34)Zirds napisał(a): Takiej muzyki słucham od 5-6 lat i to nie jest Future Bass to co tutaj prezentujecie, albo ja się mylę...
Dla mnie FB to jest to:


To niestety muszę Ci powiedzieć, że się mylisz :). To co tutaj pokazałeś ma mało wspólnego z FB. Napisałeś, że mój utwór to dla Ciebie trap a FB w dużej części właśnie pochodzi z tego gatunku dlatego często nazywany jest ''chill trapem''.